DDS AXA dosiahla za minulý rok čistý zisk 1,02 mil. eur

Čistý zisk penzijnej spoločnosti medziročne stúpol o 412 tisíc eur.
Doplnková dôchodková spoločnosť (DDS) AXA dosiahla za minulý rok čistý zisk takmer 1,02 milióna eur. Medziročne ide o nárast o 412 tisíc eur. Celkové výnosy spoločnosti za vlaňajšok predstavovali 4,3 milióna eur a celkové náklady takmer 3 milióny eur. Vyplýva to zo správy o hospodárení spoločnosti DDS AXA za rok 2017.

Výnosy spoločnosť dosiahla výlučne vo forme poplatkov od klientov, ktoré predstavovali 4,3 milióna eur. Celkové náklady penzijnej firmy pozostávali najmä z ostatných prevádzkových nákladov vo výške 2,2 milióna eur, z nákladov na odplaty a provízie na úrovni 589 tisíc eur a z personálnych nákladov v sume 183 tisíc eur.

Aktíva správcu penzijných úspor vo výške 8,11 milióna eur tvoril ku koncu decembra minulého roka len obežný majetok. Vlastné imanie firmy predstavovalo 7,26 milióna eur, z toho 3,62 milióna eur tvorilo základné imanie. Záväzky spoločnosť vykázala vo výške 856 tisíc eur.

DDS AXA vznikla transformáciou doplnkovej dôchodkovej poisťovne Credit Suisse Life & Pensions vo februári 2006. Jediným akcionárom spoločnosti je AXA životní pojišťovna, a.s. Praha. S hodnotou majetku v spravovaných doplnkových dôchodkových fondoch v sume takmer 273 miliónov eur je najmenšou doplnkovou dôchodkovou spoločnosťou na Slovensku.
 

Vyberáme z poistovne.sk

freelancer-typing-on-keyboard

Dá sa investičné poistenie zmeniť na rizikové?

Ak sa niekto dostal do ťažkej finančnej situácie a má investičné či kapitálové poistenie, môže svoju poistnú zmluvu zmeniť na rizikovú? Môže nasporené peniaze vybrať a použiť na preklenutie finančných ťažkostí? Dá sa zmeniť zmluva bez toho, aby ju klient musel vypovedať a uzatvoriť novú?
07.04.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Dá sa investičné poistenie zmeniť na rizikové?
doctors-office-flatlay

Čo robiť, ak vaše dieťa má COVID-19?

Aj keď sa o korona víruse hovorí najčastejšie v spojení so staršími ľuďmi, nevyhýba sa ani deťom. Pozrite si, koľko detí sa už s COVIDom stretlo. Poradíme vám, ako treba postupovať, ak sa nakazí dieťa.
30.03.2021 | redakcia
Čítať viac o Čo robiť, ak vaše dieťa má COVID-19?
reading-in-hospital-waiting-room

Hodnotenie nemocníc 2020

Rebríček nemocníc bol zostavený za náklade hodnotenia takmer 6,5 tisíc pacientmi. Pozrite si, ktoré nemocnice sú hodnotené ako najlepšie a ktoré skončili na chvoste.
26.03.2021 | redakčne upravené
Čítať viac o Hodnotenie nemocníc 2020

Vyberáme z banky.sk