DDS AXA dosiahla za minulý rok čistý zisk 1,02 mil. eur

Čistý zisk penzijnej spoločnosti medziročne stúpol o 412 tisíc eur.
Doplnková dôchodková spoločnosť (DDS) AXA dosiahla za minulý rok čistý zisk takmer 1,02 milióna eur. Medziročne ide o nárast o 412 tisíc eur. Celkové výnosy spoločnosti za vlaňajšok predstavovali 4,3 milióna eur a celkové náklady takmer 3 milióny eur. Vyplýva to zo správy o hospodárení spoločnosti DDS AXA za rok 2017.

Výnosy spoločnosť dosiahla výlučne vo forme poplatkov od klientov, ktoré predstavovali 4,3 milióna eur. Celkové náklady penzijnej firmy pozostávali najmä z ostatných prevádzkových nákladov vo výške 2,2 milióna eur, z nákladov na odplaty a provízie na úrovni 589 tisíc eur a z personálnych nákladov v sume 183 tisíc eur.

Aktíva správcu penzijných úspor vo výške 8,11 milióna eur tvoril ku koncu decembra minulého roka len obežný majetok. Vlastné imanie firmy predstavovalo 7,26 milióna eur, z toho 3,62 milióna eur tvorilo základné imanie. Záväzky spoločnosť vykázala vo výške 856 tisíc eur.

DDS AXA vznikla transformáciou doplnkovej dôchodkovej poisťovne Credit Suisse Life & Pensions vo februári 2006. Jediným akcionárom spoločnosti je AXA životní pojišťovna, a.s. Praha. S hodnotou majetku v spravovaných doplnkových dôchodkových fondoch v sume takmer 273 miliónov eur je najmenšou doplnkovou dôchodkovou spoločnosťou na Slovensku.
 

Vyberáme z poistovne.sk

Chystáte sa na cintorín? Prekvapiť vás môžu zlodeji ale i poškodený pomník

Výtržníctvo a krádeže na cintorínoch nie je nič neobvyklé. Podľa správcov sú častým objektom zlodejov nielen kvety, vence a mosadzné svietniky, ale aj medené a  železné kríže alebo stojany.
26.10.2021 | redakcia
Čítať viac o Chystáte sa na cintorín? Prekvapiť vás môžu zlodeji ale i poškodený pomník
17794

Ako sa vyhnúť zrážke so zverou a čo robiť po kolízii

Policajné štatistiky z roku 2021 uvádzajú, že počet zrážok áut so zverou stúpol medziročne takmer o tretinu. Poistovne.sk vám poradia, ako nestratiť chladnú hlavu a ako vybaviť poisťovňu.
22.10.2021 | redakcia
Čítať viac o Ako sa vyhnúť zrážke so zverou a čo robiť po kolízii
53665

Allianz získala prvenstvo za riadenie ľudského kapitálu

Allianz – Slovenská poisťovňa získala ocenenie Leading HR Organisation v sektore poisťovníctvo v 10. ročníku rebríčka, ktorý pravidelne vyhlasuje poradenská spoločnost PwC. Allianz sa tak stala jednotkou na poisťovacom trhu v efektívnom riadení ľudských zdrojov a najlepšími výsledkami v oblasti personálneho manažmentu na Slovensku.
22.10.2021
Čítať viac o Allianz získala prvenstvo za riadenie ľudského kapitálu

Vyberáme z banky.sk