Civilizačné ochorenia ohrozujú naše živobytie. Pripoistite si ich v rámci životného poistenia

Chorobnosť na Slovensku štatisticky stále narastá. Naše zdravie a teda aj schopnosť zabezpečiť si príjem, ktorý pokryje náš životný štandard, najviac ohrozujú tzv. civilizačné ochorenia. A hoci možnosti ich prevencie aj úspešnosť liečby sa zvyšujú, stále platí, že život s týmito diagnózami znamená obrovský zásah do života jednotlivca aj rodiny.

AdobeStock_435587201
Vážne zdravotné diagnózy a ich následky nás neraz dokážu pripraviť nielen o zdravie, ale aj schopnosť pracovať a zabezpečiť si pravidelný príjem. Typickým príkladom je rakovina, ktorú lekári ročne diagnostikujú približne 30-tisícom pacientom. Jej základná liečba je síce plne hradená zo zdravotného poistenia, no väčšinou býva veľmi náročná a zdĺhavá. Dlhodobá PN ani invalidný dôchodok od štátu tak ani zďaleka nezabezpečia štandard, na aký ste boli zvyknutí. „V čase, kedy takmer každý z nás spláca hypotéku, sa nemôžeme spoliehať na šťastie. Preto v prvom rade potrebujeme kvalitné rizikové životné poistenie, ktoré nás chráni pred neočakávanými životnými udalosťami a v ťažkých chvíľach dokáže pomôcť nám i našim blízkym,“ hovorí Beata Vojtechová, riaditeľka úseku životného poistenia KOMUNÁLNEJ poisťovne.
 

Výpadok príjmu pomôže vykompenzovať pripoistenie kritických chorôb alebo samostatné pripoistenie onkologických chorôb. Maximálna poistná suma v oboch prípadoch predstavuje 50-tisíc eur a pripoistenia môže byť uzatvorené ako súčasť už existujúceho alebo nového životného poistenia Provital Partner a Provital Invest od KOMUNÁLNEJ poisťovne. „Ich výhodou je, že poistné plnenie je nárokovateľné už pri diagnostikovaní ochorenia. Ak teda máte uzatvorenú poistnú zmluvu na 30 000 eur, vyplatíme vám ju naraz,“ vysvetľuje B. Vojtechová a pridáva radu: „Čím skôr sa poistíte, tým menej zaplatíte. Napríklad dvadsiatnik za pripoistenie kritických chorôb na sumu 10-tisíc eur platí poistné približne 3 eurá mesačne a táto suma sa počas dĺžky poistenia nemení. Štyridsiatnik pri rovnakej poistnej sume zaplatí už 17 eur mesačne.“

Invaliditu spôsobujú častejšie choroby

Ďalším vážnym ohrozením finančnej stability je invalidita. Je totiž spojená s doživotným poklesom príjmu a väčšina ľudí je odkázaná na podporu štátu v podobe invalidného dôchodku. Jeho výška sa však obvykle nevyrovná mzde, ktorú poistený dostával v predchádzajúcom zamestnaní. Ľudia by preto mali myslieť aj na životné poistenie, ktorým dokážu vykompenzovať finančný výpadok spojený so vznikom invalidity. „Keď sa povie invalidita, väčšina ľudí si predstaví vážny úraz alebo nehodu. Podľa údajov KOMUNÁLNEJ poisťovne však úrazy tvoria zhruba pätinu všetkých prípadov invalidity. Odchod ľudí do invalidného dôchodku majú najčastejšie na svedomí práve civilizačné choroby - onkologické, srdcovocievne, metabolické ako diabetes, či choroby pohybového aparátu,“ pokračuje B. Vojtechová. Odborníčka preto zdôrazňuje, že ľudia by mali zohľadniť krytie invalidity komplexne – nielen z dôvodu úrazu, ale aj choroby.

Asistenčné služby ako pridaná hodnota

Životné poistenie v súčasnosti už dávno nie je len o náhrade príjmu v prípade nepredvídateľnej udalosti. K vybraným produktom životného poistenia od KOMUNÁLNEJ poisťovne je možné dojednať asistenčné služby ProDoctor, ktoré vedia pomôcť pri konzultáciách ohľadom zdravotného stavu. Len za jedno euro mesačne získate prístup k nadštandardnému poradenstvu v oblasti zdravia a telemedicínskym službám, ktoré nie sú poskytované v rámci verejného zdravotného poistenia. Asistenčné služby je možné využiť telefonicky, online a prostredníctvom mobilnej aplikácie myTeleDoc.

„Ak sa chcete vyhnúť sedeniu v čakárni alebo sa o svojom zdravotnom probléme poradiť s ďalším odborníkom, odporúčam asistenčné služby ProDoctor, ktoré vám umožnia absolvovať konzultáciu z pohodlia domova. K dispozícii sú vám špecialisti z rôznych oblastí, ktorí sa vám budú venovať vo vopred dohodnutom čase,“ hovorí B. Vojtechová. Balík služieb zahŕňa linku zdravia, konzultácie so slovenskými špecialistami, možnosť získať druhý lekársky názor od zahraničného špecialistu, diagnostický test potrebný na stanovenie personalizovanej onkologickej liečby, konzultácie v oblasti duševného zdravia a poradenstvo týkajúce sa COVID-19.

(Tlačová správa)

Vyberáme z poistovne.sk

18986

Asistenčné služby v životnom poistení

Životné poistenie už dávno nie je len o náhrade príjmu v prípade poistnej udalosti. Súčasťou životného poistenia možu byť aj asistenčné služby. O mnohých klienti ani netušia. Pozrite si, s čím všetkým vám vie poisťovňa pomôcť.
27.11.2023 | Katarína Macková
Čítať viac o Asistenčné služby v životnom poistení
Záplavy_Rudno_Allianz1

Za škody po živloch Allianz vyplatila vyše dvojnásobok

Od januára do konca októbra spôsobili živly klientom Allianzu škody za 10,8 milióna eur, za celý minulý rok to bola menej ako polovica. Prírodné živly sú nevyspytateľné, každý rok vyčíňa iný. V rámci prevencie podpoistenia Allianz pracuje s indexáciou, aj aktualizáciou poistnej sumy.
23.11.2023
Čítať viac o Za škody po živloch Allianz vyplatila vyše dvojnásobok
reading-in-hospital-waiting-room

Pri zubnom benefite si nezamieňajte preventívnu prehliadku so vstupnou lekárskou prehliadkou

Zdravotné poisťovne ponúkajú zubné benefity, ktorých čerpanie je podmienené absolvovaním preventívnej prehliadky. Pozor, na akú prehliadku idete. Poistovne.sk zisťovali viac.
22.11.2023 | redakcia
Čítať viac o Pri zubnom benefite si nezamieňajte preventívnu prehliadku so vstupnou lekárskou prehliadkou

Vyberáme z banky.sk