Celoročné nepretržité cestovné poistenie musíte zaplatiť naraz

Poisťovne ponúkajú celoročné nepretržité cestovné aj online, ale platbu chcú celú. 


Celoročné cestovné poistenie s nepretržitým pobytom v zahraničí stojí niekoľko stoviek eur. Ak by ste si jeho platenie chceli rozdeliť na splátky v poisťovniach nepochodíte.

Poisťovne argumentujú tým, že je to poistné na dobu určitú a preto žiadajú jednorázovú platbu. „Poistné je omnoho výhodnejšie ako keby bolo kalkulované dennou sadzbou na všetky 365 dní v roku,” dodáva Lucia Muthová, hovorkyňa Allianz-Slovenskej poisťovne. Ak ste v zahraničí dlhšie ako 90 dní tak sa podľa hovorkyne už oplatí (pri prepočte cez dennú sadzbu) celoročné nepretržité poistenie.

V Union poisťovni tiež nie je možné individuálne komplexné cestovné poistenie( ktoré pokryje celý rok) na dobu určitú, platiť v splátkach. “V prípade, že si klient uzatvára celoročné cestovné poistenie na dobu neurčitú a výška poistného presiahne 100 €, môže poistné uhradiť v 2 splátkach,” dodáva Judita Smatanová, hovorkyňa Unionu.

Jednorázovú platbu vyžaduje pri tomto druhu poistenia aj Generali poisťovňa.

Online nemusíte ušetriť

Keď si celoročné poistenie objednávate cez internet dostanete od väčšiny poisťovní zľavu. V Allianz-SP dostanete automatický zľavu za online uzavretú zmluvu vo výške 15%. Okrem toho môžete dostať aj vernostnú zľavu (za iné zmluvy v ASP) a obchodnú zľavu, ale tie sú dostupné iba na pobočke. Tieto zľavy sa pohybujú okolo 10% z ceny.

Generali poskytuje zľavy pre rodiny alebo skupiny osôb. “Výška zľavy závisí od počtu poistených osôb a môže dosiahnuť až 30 % a spolu s vernostnou zľavou môže klient ušetriť celkovo až do 40 % poistného,” tvrdí Zuzana Hliváková, marketingová riaditeľka Generali.

V Union poisťovni pri celoročnom cestovnom poistení objednanom cez internet dostanete 5% zľavu na poistnom. Pri individuálnom cestovnom poistení môžete dostať zľavu aj pre deti, študentov, viac osôb, ale aj keď ste poistencom Union zdravotnej poisťovne.

Čo je povinné a čo nie

Keď si uzatvárate celoročne poistenie niektoré poistenia sú v ňom povinné a predvolené a iné voliteľné. V Allianz-SP je povinné poistenie liečebných nákladov a základných asistenčných služieb. Voliteľne si môžete pripoistiť poistenie úrazu, batožiny, zodpovednosti za škodu a doplnkové asistenčné služby. “Tento balíček je možné poistiť si len spolu, nie zvlášť každý druh poistenia, “ dodáva Muthová. Poistenie zimných športov je v celoročných zmluvách automaticky kryté.

V Generali dostanete tiež na výber rôzne voliteľné balíčky poistenia. Povinnou súčasťou cestovného poistenia sú iba poistenie liečebných nákladov a asistenčné služby.

Union poisťovňa ponúka v rámci individuálneho cestovného poistenia ako základ poistenie liečebných nákladov. Poistenie batožiny, zodpovednosti za škodu a úrazové poistenie si môžete poistiť dobrovoľne.

Neprehliadnite:
Cestovné poistenie vám okuliare a zuby preplatí len niekedy
Notebook si musíte v batožine pripoistiť
Celoročné poistenie sa dá predĺžiť aj zo zahraničia


 

Vyberáme z poradne

33131_obr

Časť SZČO musí do 10. augusta zaplatiť sociálne odvody v novej výške

ýka sa to tých samostatne zárobkovo činných osôb, ktoré podali daňové priznanie za minulý rok v pôvodnej lehote do 31. marca tohto roka.
07.08.2020
Čítať viac o Časť SZČO musí do 10. augusta zaplatiť sociálne odvody v novej výške
ohen

Poistenie nehnuteľnosti: Ako je to so škodami pri grilovačke?

Pri varení či grilovaní na záhrade by sme nemali zabúdať na to, že aj malá neopatrnosť môže spôsobiť značné škody na majetku a na zdraví.
06.08.2020 | redakčne upravené
Čítať viac o Poistenie nehnuteľnosti: Ako je to so škodami pri grilovačke?

Vyberáme z banky.sk