Cardif Slovakia vlani s rastom poistného o vyše 20 %

Čistý zisk bol vlani v objeme 2,6 mil. eur.


Poisťovňa Cardif Slovakia, ktorá sa špecializuje na skupinové poistenie a bankopoistenie, dosiahla v minulom roku hrubé predpísané poistné na úrovni 22,9 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to nárast o viac ako 20 %. “To, čo platilo v minulosti, že naša poisťovňa sa zameriavala výlučne na poisťovanie úverov, už rok 2014 definitívne vyvrátil. Viac ako jednu tretinu predpísaného poistného nám prinášajú iné typy poistenia. A v tomto trende chceme aj naďalej pokračovať,” uviedol predseda predstavenstva firmy Peter Dudák vo výročnej správe.

ZÍSKAJTE VSTUPNÝ BONUS AŽ 2 000 EUR!

Počas minulého roka spoločnosť likvidovala viac ako 17 tis. poistných udalostí. To predstavuje takmer 17-percentný nárast ich počtu. Podstatnú časť z poistných udalostí predstavovalo riziko práceneschopnosti, ktoré súvisí s poistením schopnosti splácať úver. Avšak najväčší relatívny nárast zaznamenala firma v nových typoch poistenia, ako je napríklad poistenie náhodného poškodenia zakúpeného tovaru. Čistý zisk bol vlani v objeme 2,6 mil. eur a v porovnaní s predchádzajúcim rokom stúpol o 20,3 %.

Poisťovňa Cardif Slovakia pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 2000. Je 100-percentnou dcérskou firmou poisťovacej skupiny BNP Paribas Cardif so sídlom v Paríži. Na slovenskom trhu sa Cardif špecializuje na poistenie rizík ako sú smrť, invalidita, práceneschopnosť a strata zamestnania, ktoré môžu ohroziť schopnosť fyzickej osoby splácať prijaté finančné záväzky.


Vyberáme z poistovne.sk

FEIT_DOD-UM-2020-square

E- športový turnaj HernaZona.sk UNIZA Masters začína už tento piatok

Od 4. decembra 2020 sa uskutoční tretí ročník úspešného e-športového festivalu, ktorý je plný turnajov a bohatého programu. Nadšenci počítačových a konzolových hier zabojujú o zaujímavú finančnú odmenu, zahrajú si virtuálne už prvý decembrový víkend. Zápasy budú moderované zo štúdia Fakulty elektrotechniky a informačných technológií Žilinskej univerzity v Žiline (FEIT UNIZA). Jednotlivci aj tímy sa môžu registrovať na webe festivalu v sekcii Turnaje, 1. decembra 2020.
02.12.2020
Čítať viac o E- športový turnaj HernaZona.sk UNIZA Masters začína už tento piatok
31271_obr

Solventnosť komerčných poisťovní na Slovensku mierne klesla

Národná banka Slovenska odporučila najväčším poisťovniam nerozdeľovať dividendy, aby tak posilnila odolnosť sektora v čase pandémie.
01.12.2020
Čítať viac o Solventnosť komerčných poisťovní na Slovensku mierne klesla
Penazenka a peniaze-001

Ak sa prijme ústavný zákon bez celospoločenského konsenzu, nepomôže to stabilite dôchodkového systému

Súhlasíme s prístupom Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktoré deklarovalo, že cieľom návrhu ústavného zákona je vniesť so dôchodkového systému stabilitu, solidaritu, udržateľnosť a spravodlivosť.
01.12.2020
Čítať viac o Ak sa prijme ústavný zákon bez celospoločenského konsenzu, nepomôže to stabilite dôchodkového systému

Vyberáme z banky.sk