Čaká nás v piatok trinásteho šťastie či smola?

Tento rok sa s piatkom trinásteho stretneme len raz. Podľa štatistík Allianz piatok nie je škodovejší ako bežné piatky, všeobecne v piatok sa však stáva viac škôd ako v ostatné dni. V piatok zvýšte opatrnosť pri presúvaní sa vozidlom.

person-sits-on-a-couch-typing-away-on-laptop
Stretnúť sa s piatkom trinásteho môžeme v každom roku maximálne 3-krát. Tento rok to bude len raz, tento mesiac - 13. mája. Je piatok trinásteho naozaj taký nešťastný, ako sa o ňom traduje? Stáva sa nám vtedy viac úrazov, nehôd a iných nešťastí? Na piatky trinásteho sme sa pozreli z pohľadu poistných udalostí a pravdou je, že počet poistných udalostí počas piatku trinásteho sa zakaždým mení.

Zo štatistík Allianz – Slovenskej poisťovne však vyplýva, že v piatok trinásteho sa nestáva viac škôd ako v iné piatky. Ak sa pozrieme na štruktúru škôd za toto obdobie, v piatok trinásteho evidovala Allianz mierny nárast škôd v životnom poistení, teda viac úrazov, chorôb či úmrtí. Naopak, v neživotnom poistení, kde patria dopravné nehody a škody na majetku, bolo za sledované obdobie poistných udalostí menej. Allianz evidovala za posledné tri roky v piatok trinásteho v priemere 649 poistných udalostí. V bežný piatok to bolo priemerne 687 škôd.

Zaujímavejšie je však porovnanie piatkov s inými dňami v týždni. V piatok totiž klienti Allianz hlásia o takmer tretinu škôd viac ako je denný priemer. „V minulom roku nám klienti hlásili v priemere 518 poistných udalostí denne. Rok predtým to bolo 577 škôd denne. V piatky evidujeme priemerne 667 hlásení škôd. Škodovejší piatok je spojený najmä s hustejšou premávkou a väčším počtom dopravných nehôd, ktoré sa stávajú pri cestách na víkendy, či do svojich rodísk po pracovnom týždni,“ vysvetľuje hovorkyňa Allianz Lucia Strnad Muthová.

(Tlačová správa)

Vyberáme z poistovne.sk

the-illuminated-tiled-terminal-of-an-airport

Zmeškaný let vám v niektorých prípadoch uhradí poisťovňa. Zrušený let však nie.

Meškanie či rušenie letov aktuálne zažívajú cestujúci v celej Európe. Mnohí klienti sa letu nedočkajú vôbec, iní musia čakať na letisku hodiny. Ponúkame rady, čo robiť v prípade meškania či zmeškania letu a kedy majú klienti v rámci cestovného poistenia nárok na náhradu.
08.08.2022 | redakčne upravené
Čítať viac o Zmeškaný let vám v niektorých prípadoch uhradí poisťovňa. Zrušený let však nie.
image009

„Od zábavy k úrazu je na skok,“ varuje nová preventívna kampaň

„Prevencia má cenu zlata!“ je názov novej preventívnej kampane Nadácie Allianz a Slovenského paralympijského výboru (SPV). Neuvážený skok do vody môže mať fatálne následky.
05.08.2022
Čítať viac o „Od zábavy k úrazu je na skok,“ varuje nová preventívna kampaň

Vyberáme z banky.sk