Americká MetLife vykázala za prvý kvartál čistú stratu

 


Spoločnosť MetLife, ktorá je najväčšou americkou poisťovňou podnikajúcou v oblasti životného poistenia, vykázala za prvý kvartál tohto roka čistú stratu v dôsledku rozsiahlych strát z derivátových obchodov. Poisťovňa vo štvrtok informovala, že jej strata v období januára až marca bola v sume 174 mil. USD, čiže 16 centov na akciu, zatiaľ čo v rovnakom období vlaňajška vykázala zisk 701 mil. USD, čiže 66 centov na akciu.

Poisťovňa vykázala stratu z derivátov, ktoré používa na hedžovanie úrokových sadzieb, v sume 1,3 mld. USD. Prevádzkový zisk spoločnosti bol 1,37 USD na akciu. Vďaka rastu vo svojich všetkých troch geografických regiónoch prekonala očakávania analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí odhadovali, že prevádzkový zisk bude na úrovni 1,25 USD na akciu.

MetLife, Inc. pôsobí celosvetovo v oblasti poskytovania poistenia, pričom svoje služby poskytuje 90 mil. klientov vo viac ako 50 krajinách sveta. MetLife Amslico pôsobí na Slovensku od roku 1995. Spoločnosť poskytuje produkty životného a úrazového poistenia. MetLife Amslico v Bratislave pôsobí ako centrála pre operácie v Českej republike, Maďarsku a na Ukrajine.
 

Vyberáme z poistovne.sk

female-executive-looks-out-modern-office-window

Poistenie pohľadávok: Pribúdajú krádeže identity firiem

Postcovidová doba prináša vo svete opäť rastúci trend vo firemných podvodoch s ukradnotou identitou. Vysvetlíme vám, ako tento podvodný model funguje a či vám pomôže poistenie.
23.03.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Poistenie pohľadávok: Pribúdajú krádeže identity firiem
hands-typing-on-laptop

Za každým úspešným podnikateľom stojí spoľahlivý účtovník

Hľadáte profesionálnu a spoľahlivú firmu na vedenie účtovníctva? Máte záujem o outsourcing ekonomických aktivít? Alebo ste nováčikom v oblasti podnikania a potrebujete pomoc nie len v oblasti účtovníctva, ale aj daní?
22.03.2023
Čítať viac o Za každým úspešným podnikateľom stojí spoľahlivý účtovník
fireplace-close-up-flames

Budovy na Slovensku sú vo väčšine prípadov nedostatočne poistené

Požiar, ktorý v historickom centre Banskej Štiavnice zničil až sedem budov, poukázal na zásadný problém. A to, že máme veľa nehnuteľností, vrátane kultúrnych pamiatok, podpoistených.
21.03.2023
Čítať viac o Budovy na Slovensku sú vo väčšine prípadov nedostatočne poistené

Vyberáme z banky.sk