Allianz – SP poistila viacerých dobrodruhov

Najväčšia poisťovňa na trhu aj tento rok podporila niekoľko dobrodružných expedícií. Minulý víkend odletel do Nepálu najznámejší slovenský horolezec Peter Hámor, ktorý ako jediný Slovák vystúpil na vrchol všetkých 14 osemtisícoviek planéty. Po tretíkrát sa pokúsi vystúpiť na himalájsku osemtisícovku Dhaulágirí (8167 m).


Trojmesačnú expedíciu na vrchol siedmej najvyššej hory sveta absolvuje spolu s horolezcom Michalom Sabovčíkom. Úvodnú aklimatizačnú časť trasy do základného tábora vo výške približne 6400 km s nimi absolvujú aj Mária Hámor a Silvia Krištofovičová. Všetkých štyroch členov náročnej expedície kompletne poistila Allianz – Slovenská poisťovňa. „Naše poistenie kryje všetkým členom expedície komplexné liečebné náklady v neobmedzenej výške, úraz, náklady na záchrannú činnosť, ale aj batožinu, zodpovednosť za spôsobenú škoda asistenčné služby. Keďže ide o rizikovú činnosť, poistenie takisto pokrýva rizikové športy, akými je aj horolezecký výstup a pohyb v nadmorskej výške nad 3000 metrov,“ vysvetľuje hovorkyňa Allianz – SP Lucia Muthová.
Allianz – Slovenská poisťovňa poistila aj ďalších dvoch dobrodruhov Petra Hliničana a Martina Navrátila. Tí koncom februára odleteli do Ruska, aby sa pokúsili prejsť známy Beringov prieliv. Je to jediné miesto na svete, kde sa dá "suchou nohou“ prejsť z Ázie do Ameriky. Približne 300 km dlhá trasa vedie z Ruskej Čukotky do Americkej Aljašky. Podľa antropológov práve cez toto miesto pred desiatkami tisíc rokov prišlo na americké územie dnešné pôvodne americké obyvateľstvo. Náročný prechod dodnes dokázateľne prešlo len 9 ľudí a vzhľadom na globálne otepľovanie je to jedna z posledných možností trasu uskutočniť. Ak by sa to Petrovi a Martinovi podarilo, boli by prví Slováci, ktorí zdolali náročnú trasu. 4-týždňovú expedíciu chcú obaja prejsť pešo, za pomoci vlastných síl, s ťahaním saní s potravinami a potrebným vybavením. Aj túto expedíciu kompletne poistila Allianz - SP. Aktuálne museli Peter s Martinom kvôli počasiu expedíciu predčasne ukončiť. „Allianz – Slovenská poisťovňa je silnou značkou, ktorá sa nebojí poistiť aj odvážne a riskantné projekty. Sme radi, že môžeme byť partnerom tých, ktorí sa neboja plniť si svoje najodvážnejšie sny,“ uviedla hovorkyňa Allianz – SP Lucia Muthová.

(Tlačová správa)
 

Vyberáme z poistovne.sk

povoden1-redakcia

Allianz hlási výrazný nárast škôd po živloch. Náklady za ne sú rovnaké ako za celý jeden rok

Prírodné živly opäť ukazujú svoju silu. Od začiatku júna nahlásili klienti Allianz – Slovenskej poisťovne denne v priemere 75 poistných udalostí spôsobených živlom.
17.07.2024
Čítať viac o Allianz hlási výrazný nárast škôd po živloch. Náklady za ne sú rovnaké ako za celý jeden rok
burst-brodie-car

Súvisí výkon motora s počtom nehôd?

Je to mýtus, alebo pravda, že autá so silnejším motorom sa častejšie dostávajú do kolíznych situácií? Toto hovoria data.
17.07.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Súvisí výkon motora s počtom nehôd?
burst-matthew-Henry-pink-pill-pattern-on-a-baby-blue-surface

V Česku hľadajú cesty, ako doručiť lieky na predpis až domov, na Slovensku s tým máme už dvojročné skúsenosti

Politici, ale aj odborníci v Českej republike aktuálne riešia návrh zákona, ktorý by okrem voľnopredajných liekov, ktoré sa dajú objednať online s doručením domov, bolo možné doručovať na adresu aj lieky vydávané výhradne na lekársky predpis. Kým niektorí tento krok vítajú ako uľahčenie života pacienta, iní sa obávajú o zdravie pacientov.
16.07.2024
Čítať viac o V Česku hľadajú cesty, ako doručiť lieky na predpis až domov, na Slovensku s tým máme už dvojročné skúsenosti

Vyberáme z banky.sk