Allianz - SP mení staré poistné zmluvy za nové. Zmení sa aj tá vaša?

Staré zmluvy privátneho poistenia nehnuteľnosti a domácnosti poisťovňa vymení za nové. Jednotnosť produktov zrýchli likvidáciu poistných udalostí, prinesie lepšiu informovanosť klientov a zvýši efektivitu poisťovne. Jednoduchosť a zrozumiteľnosť zabezpečí, že klient bude mať prehľad, čo má poistením kryté.

34148_obr
Po úspešnom pilotnom projekte spúšťa najväčšia poisťovňa na trhu, Allianz – SP, projekt výmeny starých poistných zmlúv za nové. Zmena sa týka všetkých privátnych poistných zmlúv poistenia nehnuteľnosti a domácnosti uzatvorených pred rokom 2018. Dôvodom je zjednodušenie a zefektívnenie produktového portfólia a transformácia Allianz – SP na modernú digitálnu poisťovňu. „Kvalita produktov a rýchlosť služieb poskytovaných našim klientom je pre nás kľúčová. Udržanie vysokého štandardu služieb pri veľkom množstve produktových generácií je z pohľadu poisťovne veľmi náročné. Chceme, aby všetci naši klienti, ktorí sú s nami aj desaťročia, mali kvalitné poistné zmluvy a vďaka digitalizácii dokázali naše služby využiť kedykoľvek a kdekoľvek,“ vysvetľuje viceprezident rezortu produktov a upisovania rizík Allianz – Slovenskej poisťovne Jozef Paška.

Vymeňte starú zmluvu za novú

Allianz – SP má vo svojom kmeni poistné zmluvy staré desiatky rokov, mnohé ešte z čias Slovenskej poisťovne. Tá najstaršia má už 69 rokov. „Niektoré poistné zmluvy dnes už neposkytujú dostatočnú ochranu majetku. Napríklad nastavená poistná suma je príliš nízka a nepokrýva reálnu hodnotu majetku, alebo nie sú kryté riziká, ktoré sa v minulosti nepoisťovali a dnes sú vzhľadom na klimatické zmeny a zvýšenú škodovosť potrebné. Takisto mnohé informácie získané v minulosti dnes už nie sú aktuálne. Ako zodpovednej poisťovni nám záleží na tom, aby sme mali aktuálne údaje, ktoré nám umožnia zodpovedne a ešte rýchlejšie plniť záväzky voči našim klientom,“ vysvetľuje riaditeľ produktov neživotného poistenia Allianz – SP Michal Bohunský.

Individuálny klient – individuálna ponuka

Všetky staršie majetkové poistné zmluvy budú tak postupne prepracované novou generáciou moderného, jednoduchého a zrozumiteľného produktu Môj Domov, pričom stará zmluva bude vypovedaná. Klient si na jednej zmluve bude môcť poistiť všetok hnuteľný aj nehnuteľný majetok, vrátane poistenia zodpovednosti za škodu. Klienti, ktorých sa zmena týka, budú priamo oslovení obchodníkom. „Dotknutí klienti nás nemusia kontaktovať, ale každého oslovíme prostredníctvom našich obchodných zástupcov s personalizovanou ponukou, aby sme zabezpečili nepretržitú poistnú ochranu ich majetku,“ dopĺňa M. Bohunský.

Nová generácia jednotného produktu prinesie klientovi hneď niekoľko výhod. „Zrýchli sa riešenie poistných udalostí, umožní nám rýchlejšie reagovať na žiadosti klientov o zmeny v poistných zmluvách a klient bude lepšie informovaný na všetkých kontaktných miestach. Vyššia efektivita na strane poisťovne v každom prípade prináša benefity najmä klientom,“ uzatvára J. Paška.

(Tlačová správa)

Vyberáme z poistovne.sk

31403_obr

Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz

Svet zažil tzv. annus horribilis - globálne finančné aktíva poklesli o 2,7 %, čo je najväčší pokles od svetovej finančnej krízy. Z finančného majetku nám výrazne ukrajuje inflácia, potrebujeme sa naučiť inteligentne sporiť. Slovenskí sporitelia sa bankám otočili chrbtom – vyberali úspory a investovali na kapitálových trhoch, kde nakúpili rekordné množstvo cenných papierov za 1,5 miliardy eur.
28.09.2023
Čítať viac o Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz
Businessman podpisuje zmluvu-001

Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu

Dopravné nehody, zneužívanie, rôzne zločiny, či úmrtie blízkej osoby. Väčšina z nás si zažije počas svojho života určitý druh traumy. Hoci po takomto šoku nie každý na to myslí, ale obeť násilného trestného činu má nárok na odškodné. Či už po podaní žiadosti na ministerstve spravodlivosti, alebo ak má uzatvorené životné poistenie, tak prostredníctvom poistenia.
26.09.2023
Čítať viac o Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu
redakcia-nehoda

Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Za prvých 8 mesiacov tohto roka odhalil Allianz podvody za viac ako 10 miliónov eur. Najviac stúpli podvody v PZP a v poistení privátneho majetku. Jeden klient si chcel z novej poistky uplatniť starší úraz ramena, iný chcel novou poistkou zaplatiť 4 roky zničenú strechu.
20.09.2023
Čítať viac o Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Vyberáme z banky.sk