Allianz - Slovenská poisťovňa vlani zvýšila zisk o viac ako 12 %

Predpísané poistné stúplo o takmer 3 % na 645,9 mil. eur.


Allianz - Slovenská poisťovňa dosiahla v minulom roku zisk 85,7 mil. eur pri medziročnom náraste o 12,4 %. Predpísané poistné stúplo o takmer 3 % na 645,9 mil. eur. Neživotné poistenie z toho tvorilo približne 63 % a životné 37 %. Ku koncu minulého roka spoločnosť spravovala poistné zmluvy s ročným poistným vo výške 694,6 mil. eur. Náklady na poistné plnenia predstavovali objem 370,6 mil. eur, z čoho podiel plnení z neživotných poistení tvoril 53,52 % a zo životných poistení 46,48 %.

Vlani 1. januára vstúpili do platnosti nové regulatórne pravidlá, podľa ktorých poisťovne na Slovensku začali odvádzať štátu osempercentnú daň z neživotného poistenia. Pre poisťovne a ich klientov to bol negatívny zásah. S touto situáciou sa musela vysporiadať aj poisťovňa Allianz a podľa jej vyjadrení spoločnosť nepreniesla dopad tohto politického rozhodnutia len na plecia klientov. "Poistné sme navyšovali len na základe škodovosti," uviedla poisťovňa.

Koncom vlaňajška boli zverejnené prvé správy o novom koronavíruse v Číne, pričom začiatkom tohto roka sa vírus rozšíril do celého sveta. Spoločnosť zatiaľ nevie posúdiť dôsledky koronakrízy na jej budúcu finančnú pozíciu a prevádzkovú činnosť, avšak v závislosti od ďalšieho vývoja situácie môžu byť dopady negatívne a významné.

Allianz pôsobí na Slovensku od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá spravuje zmluvy miliónov klientov v regióne strednej a východnej Európy.
 

Vyberáme z poistovne.sk

woman-checking-phone

Ako si mám nájsť lekára? Odporúčanie zdravotnej poisťovne

Presťahovali ste sa do iného mesta alebo plánuje váš lekár odísť do dôchodku? Hľadanie nového lekára môže byť náročnou výzvou. Pozrite si zopár praktických odporúčaní ako postupovať.
29.11.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Ako si mám nájsť lekára? Odporúčanie zdravotnej poisťovne
18986

Asistenčné služby v životnom poistení

Životné poistenie už dávno nie je len o náhrade príjmu v prípade poistnej udalosti. Súčasťou životného poistenia možu byť aj asistenčné služby. O mnohých klienti ani netušia. Pozrite si, s čím všetkým vám vie poisťovňa pomôcť.
27.11.2023 | Katarína Macková
Čítať viac o Asistenčné služby v životnom poistení
Záplavy_Rudno_Allianz1

Za škody po živloch Allianz vyplatila vyše dvojnásobok

Od januára do konca októbra spôsobili živly klientom Allianzu škody za 10,8 milióna eur, za celý minulý rok to bola menej ako polovica. Prírodné živly sú nevyspytateľné, každý rok vyčíňa iný. V rámci prevencie podpoistenia Allianz pracuje s indexáciou, aj aktualizáciou poistnej sumy.
23.11.2023
Čítať viac o Za škody po živloch Allianz vyplatila vyše dvojnásobok

Vyberáme z banky.sk