Allianz - Slovenská poisťovňa vlani zvýšila zisk o viac ako 12 %

Predpísané poistné stúplo o takmer 3 % na 645,9 mil. eur.


Allianz - Slovenská poisťovňa dosiahla v minulom roku zisk 85,7 mil. eur pri medziročnom náraste o 12,4 %. Predpísané poistné stúplo o takmer 3 % na 645,9 mil. eur. Neživotné poistenie z toho tvorilo približne 63 % a životné 37 %. Ku koncu minulého roka spoločnosť spravovala poistné zmluvy s ročným poistným vo výške 694,6 mil. eur. Náklady na poistné plnenia predstavovali objem 370,6 mil. eur, z čoho podiel plnení z neživotných poistení tvoril 53,52 % a zo životných poistení 46,48 %.

Vlani 1. januára vstúpili do platnosti nové regulatórne pravidlá, podľa ktorých poisťovne na Slovensku začali odvádzať štátu osempercentnú daň z neživotného poistenia. Pre poisťovne a ich klientov to bol negatívny zásah. S touto situáciou sa musela vysporiadať aj poisťovňa Allianz a podľa jej vyjadrení spoločnosť nepreniesla dopad tohto politického rozhodnutia len na plecia klientov. "Poistné sme navyšovali len na základe škodovosti," uviedla poisťovňa.

Koncom vlaňajška boli zverejnené prvé správy o novom koronavíruse v Číne, pričom začiatkom tohto roka sa vírus rozšíril do celého sveta. Spoločnosť zatiaľ nevie posúdiť dôsledky koronakrízy na jej budúcu finančnú pozíciu a prevádzkovú činnosť, avšak v závislosti od ďalšieho vývoja situácie môžu byť dopady negatívne a významné.

Allianz pôsobí na Slovensku od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá spravuje zmluvy miliónov klientov v regióne strednej a východnej Európy.
 

Vyberáme z poistovne.sk

sunglasses-car-keys

Online porovnávače poistenia auta fungujú na cenových dohodách s poisťovňami. V čom sa líšia?

Online poistenie auta na porovnávacích weboch je cenovo takmer zhodné s cenou v poisťovni. Rozdiel je v pridaných službách
07.05.2021 | redakcia
Čítať viac o Online porovnávače poistenia auta fungujú na cenových dohodách s poisťovňami. V čom sa líšia?
34148_obr

Zmeny v predstavenstve Allianz SDSS

Od 1. mája 2021 nastali v Allianz – Slovenskej dôchodkovej správcovskej spoločnosti (ASDSS) personálne zmeny. Novými členmi trojčlenného predstavenstva spoločnosti sa stali Agata Aniela Przygoda (40) a Juraj Dlhopolček (42). Nahradili doterajších členov vedenia Petra Karcola a Juraja Liptáka, ktorí zo spoločnosti odchádzajú.
03.05.2021
Čítať viac o Zmeny v predstavenstve Allianz SDSS

Vyberáme z banky.sk