Allianz - Slovenská poisťovňa vlani zvýšila zisk o viac ako 12 %

Predpísané poistné stúplo o takmer 3 % na 645,9 mil. eur.


Allianz - Slovenská poisťovňa dosiahla v minulom roku zisk 85,7 mil. eur pri medziročnom náraste o 12,4 %. Predpísané poistné stúplo o takmer 3 % na 645,9 mil. eur. Neživotné poistenie z toho tvorilo približne 63 % a životné 37 %. Ku koncu minulého roka spoločnosť spravovala poistné zmluvy s ročným poistným vo výške 694,6 mil. eur. Náklady na poistné plnenia predstavovali objem 370,6 mil. eur, z čoho podiel plnení z neživotných poistení tvoril 53,52 % a zo životných poistení 46,48 %.

Vlani 1. januára vstúpili do platnosti nové regulatórne pravidlá, podľa ktorých poisťovne na Slovensku začali odvádzať štátu osempercentnú daň z neživotného poistenia. Pre poisťovne a ich klientov to bol negatívny zásah. S touto situáciou sa musela vysporiadať aj poisťovňa Allianz a podľa jej vyjadrení spoločnosť nepreniesla dopad tohto politického rozhodnutia len na plecia klientov. "Poistné sme navyšovali len na základe škodovosti," uviedla poisťovňa.

Koncom vlaňajška boli zverejnené prvé správy o novom koronavíruse v Číne, pričom začiatkom tohto roka sa vírus rozšíril do celého sveta. Spoločnosť zatiaľ nevie posúdiť dôsledky koronakrízy na jej budúcu finančnú pozíciu a prevádzkovú činnosť, avšak v závislosti od ďalšieho vývoja situácie môžu byť dopady negatívne a významné.

Allianz pôsobí na Slovensku od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá spravuje zmluvy miliónov klientov v regióne strednej a východnej Európy.
 

Vyberáme z poistovne.sk

0000486637

Nadácia Allianz opäť darovala okrúhlu sumu detským onkologickým pacientom

Nadácia Allianz aj tento rok podporila detských onkologických pacientov prostredníctvom charitatívneho projektu Nadácie Kvapka Nádeje. Okrúhlu sumu vo výške až 30-tisíc eur venovala na dobudovanie Oddelenia bunkovej terapie v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave (NÚDCH).
03.12.2021
Čítať viac o Nadácia Allianz opäť darovala okrúhlu sumu detským onkologickým pacientom
relaxing-brown-and-white-tabby

Poistenie psa a mačky. Čo potrebujete vedieť?

Vedeli ste, že v súčasnosti si môžete poistiť už aj psíka a mačku? Pozrite si užitočné informácie o tom, ako toto poistenie funguje a ktoré riziká kryje.
02.12.2021 | redakcia
Čítať viac o Poistenie psa a mačky. Čo potrebujete vedieť?
IMG_8017-500

Kedy treba prehodnotiť výšku poistného krytia?

Ceny nehnuteľností v rokoch 2009 až 2016 boli relatívne stabilné, potom začali mierne rásť a pandémia začala hnať ceny raketovo hore. Skontrolujte si výšku poistného krytia, či zodpovedá cene vašej nehnuteľnosti. Na toto upozorňujú odborníci.
30.11.2021 | redakcia
Čítať viac o Kedy treba prehodnotiť výšku poistného krytia?

Vyberáme z banky.sk