Allianz - Slovenská DSS za polrok so ziskom 2,26 mil. eur

V porovnaní s prvým polrokom minulého roka čistý zisk správcu penzijných úspor klesol o 1 mil. eur.


Allianz - Slovenská dôchodková správcovská spoločnosť (DSS) vykázala za prvý polrok tohto roka čistý zisk 2,26 mil. eur. V porovnaní s prvým polrokom minulého roka ide o pokles o 1 mil. eur. Celkové výnosy spoločnosti za január až jún tohto roka predstavovali 5,9 mil. eur a celkové náklady 3 mil. eur. Vyplýva to zo správy o hospodárení Allianz - Slovenská DSS za prvý polrok tohto roka, ktorú zverejnila spoločnosť.

Výnosy firmy z poplatkov účtovaných klientom za prvý polrok tohto roka tvorili 5,83 mil. eur. Finančné výnosy spoločnosť zaznamenala vo výške 70 tis. eur. Náklady na poplatky a provízie penzijná firma evidovala v sume 654 tis. eur, ostatné náklady boli na úrovni 962 tis. eur a personálne náklady spoločnosti predstavovali 958 tis. eur.

Majetok DSS v celkovej výške takmer 48,8 mil. eur tvoril ku koncu júna tohto roka najmä obežný majetok v sume 43,8 mil. eur. Základné imanie spoločnosti predstavovalo 37,18 mil. eur, zákonný rezervný fond 3,5 mil. eur a ostatné kapitálové fondy 45 tis. eur. Záväzky firma vykázala ku koncu júna vo výške 683 tis. eur.

Allianz - Slovenská DSS vznikla koncom septembra 2004. Jej jediným akcionárom je Allianz - Slovenská poisťovňa, a. s. Spoločnosť v súčasnosti spravuje majetok sporiteľov v sume takmer 2,34 mld. eur.

Vyberáme z poistovne.sk

let1-redakcia

Poradíme: Letecká spoločnosť odmieta vyplatiť kompenzáciu za zrušený let. Ako postupovať?

Aj keď cestujúci má nárok na odškodnenie za zrušený let, častokrát nevie, ako má postupovať pri žiadosti. Cestujúci sa často vzdá už vo chvíli, keď letecká spoločnosť žiadosť zamietne alebo nereaguje. Ako v takejto situácii postupovať, aké sú ďalšie možnosti obrany a kedy sa oplatí obrátiť sa na úrady alebo súd?
09.07.2026 | Redakčne upravené
Čítať viac o Poradíme: Letecká spoločnosť odmieta vyplatiť kompenzáciu za zrušený let. Ako postupovať?
AI-susedia

Allianz hľadá zlatých susedov. Poznáte takých?

Allianz – Slovenská poisťovňa spustila novú kampaň s názvom „Zlatí susedia“.
08.07.2026
Čítať viac o Allianz hľadá zlatých susedov. Poznáte takých?
pexels-pavel-danilyuk-7654450-small

UNIQA čelí novej vlne AI podvodov

V minulosti boli pokusy o manipuláciu fotografií alebo dokumentov často ľahko odhaliteľné, dnes sa poisťovne čoraz častejšie stretávajú so sofistikovanými prípadmi, ktoré pôsobia na prvý pohľad úplne vierohodne.
08.07.2026 | redakcia
Čítať viac o UNIQA čelí novej vlne AI podvodov

Vyberáme z banky.sk