Allianz-Slovenská DSS vlani s čistým ziskom takmer 5,7 mil. eur

Zisk dôchodkovej spoločnosti medziročne stúpol o 389 tisíc eur. 
Allianz - Slovenská dôchodková správcovská spoločnosť (DSS) vykázala za minulý rok čistý zisk 5,66 mil. eur. V porovnaní s rokom 2016 ide o nárast o 389 tisíc eur. Celkové výnosy spoločnosti za vlaňajšok predstavovali 12,46 mil. eur a celkové náklady 5,26 mil. eur. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila spoločnosť.

Výnosy firmy z poplatkov účtovaných klientom za minulý rok tvorili vyše 12,3 mil. eur. Finančné výnosy spoločnosť zaznamenala vo výške 136 tis. eur. Náklady na poplatky a provízie penzijná firma evidovala v sume 710 tis. eur, ostatné náklady boli na úrovni 1,8 mil. eur, personálne náklady spoločnosti predstavovali takmer 1,8 mil. eur. Náklady na propagáciu a reklamu evidovala spoločnosť vo výške 613 tis. eur a odpisy za vlaňajšok dosiahli 336 tis. eur.

Majetok DSS v celkovej hodnote 47,5 mil. eur tvoril ku koncu decembra minulého roka najmä obežný majetok v sume 42,3 mil. eur. Základné imanie spoločnosti predstavovalo ku koncu vlaňajška 37,2 mil. eur a zákonný rezervný fond 3,5 mil. eur. Záväzky vykázala firma ku koncu minulého roka v sume 831 tis. eur. 

Vyberáme z poistovne.sk

hand-logs-in-to-laptop

Sme tu pre všetko, na čom záleží

V KOMUNÁLNEJ poisťovni sa vám snažíme ponúknuť tie najkomfortnejšie riešenia, čomu neustále prispôsobujeme aj našu webovú stránku www.kpas.sk. Uzatvorenie poistenia, nahlasovanie poistnej udalosti či správa klientskeho účtu – to všetko s nami vybavíte bezpečne a z pohodlia domova.
17.09.2020
Čítať viac o Sme tu pre všetko, na čom záleží
burst-nicole-de-khors-young-old-using-technology

Zmena zdravotnej poisťovne je jednoduchá. Zvládnete ju aj cez internet.

Minulý rok zmenilo zdravotnú poisťovňu viac ako 242-tisíc ľudí. Posledný termín na zmenu zdravotnej poisťovne tento rok je 30.9.2020. Akým spôsobom môžete podať prihlášku a na čo nesmiete zabudnúť?
14.09.2020 | redakcia
Čítať viac o Zmena zdravotnej poisťovne je jednoduchá. Zvládnete ju aj cez internet.
burst-Matthew Henry-zubar

Ponuka benefitov zdravotných poisťovní na rok 2021

Zdravotné poisťovne bojujú o klientov rôznymi benefitmi, ktoré poistencovi dokážu ušetriť stovky euro ročne. Oproti minulému roku pribudlo veľa noviniek. Oplatí sa ich poznať.
10.09.2020 | redakcia
Čítať viac o Ponuka benefitov zdravotných poisťovní na rok 2021

Vyberáme z banky.sk