Allianz – Slovenská DSS spravuje vyše 3 miliardy

Allianz – Slovenská DSS je najväčšou dôchodkovou správcovskou spoločnosťou v počte sporiteľov aj v objeme spravovaných aktív. Ak chcete byť zodpovedný k svojmu budúcemu dôchodku, ASDSS odporúča časť úspor mať v akciovom fonde a na dôchodok si prispievať aj dobrovoľnými príspevkami. Priemerný vek sporiteľa v 2. pilieri je okolo 40 rokov.

Euro-001
Objem majetku sporiteľov v 2. dôchodkovom pilieri vo všetkých piatich dôchodkových správcovských spoločnostiach dosiahol v polovici augusta 2020 spolu 9,74 miliardy eur*. Takmer tretinu tohto objemu, vyše 3,01 mld. eur spravuje najväčšia DSS-ka na trhu Allianz - Slovenská dôchodková správcovská spoločnosť (ASDSS). „Úspory vo výške tri miliardy eur predstavujú pre nás predovšetkým obrovský záväzok voči našim sporiteľom. O to viac, že ide o prostriedky určené na dôchodok,“ hovorí predseda predstavenstva Allianz SDSS Miroslav Kotov.

Najväčšia v objeme aj počte sporiteľov

ASDSS je najväčšou DSS-kou na trhu nielen v objeme spravovaných aktív, ale aj v počte sporiteľov. Spomedzi všetkých 1,614 milióna sporiteľov v 2. pilieri si viac ako 470-tisíc ľudí sporí na dôchodok práve v Allianz – Slovenskej DSS. Počet mladých ľudí, ktorí v posledných rokoch vstupovali do druhého piliera, rekordne rástol a dôchodkové fondy podľa M. Kotova dosahovali výborné zhodnotenia. Veľkou výzvou naďalej ostáva príliš veľký podiel úspor v garantovaných fondoch, keď väčšina sporiteľov (78 %) má svoj majetok uložený v garantovaných, dlhopisových fondoch, ktoré tvoria 2,34 mld. eur. Len 22 % si na svoj budúci dôchodok sporí v akciových fondoch, kde je kumulovaných 0,67 mld. eur. „Vzhľadom na priemerný vek sporiteľov, ktorý je okolo 40 rokov, by mala mať väčšina sporiteľov aspoň časť svojich úspor investovanú v akciovom fonde a zvolenú kombináciu fondov držať dlhodobo. To znamená, v prípade prepadov na trhoch nepanikáriť a nemeniť svoju investičnú stratégiu pod vplyvom strachu. Preskakovanie z fondu do fondu je tou najhoršou možnou alternatívou,“ upozorňuje M. Kotov. Ďalšou možnosťou ako si zvýšiť budúci dôchodok je posielať si na svoj dôchodkový účet aj dobrovoľné príspevky nad rámec tých zákonných. Druhý pilier je totiž stále najlacnejší spôsob sporenia si na dôchodok, ktorý by mali sporitelia využívať čo najviac.

Demografia nepustí

Posledné roky potvrdili, že stabilita je pre 2. pilier kľúčová. Zároveň sa 2. dôchodkový pilier stal nevyhnutnou a rešpektovanou súčasťou dôchodkového systému. „Význam 2. piliera dnes už, našťastie, nik nespochybňuje. Demografické zmeny sa pomaly prejavujú, zatiaľ najmä na trhu práce a je len otázkou pár rokov, kedy naplno zatlačia na dôchodkový systém. Vlastné dôchodkové úspory prinášajú sporiteľovi aj istú slobodu. Čím viac svojich vlastných úspor bude totiž dôchodca mať, tým menej bude závislý na rozhodnutiach politikov,“ uzatvára M. Kotov. Pre viac informácií o výhodách sporenia v 2. pilieri a možnosti vstúpiť doň nájdete na: www.asdss.sk

*Zdroj: Asociácia dôchodkových správcovských spoločností (ASDSS)

(Tlačová správa)

Vyberáme z poistovne.sk

woman-does-dental-work

Počet preventívnych prehliadok u zubára klesá. Za ošetrenie zaplatíme viac.

POISTOVNE.sk sa pozreli na dáta o preventívnych prehliadkach u zubárov. Výsledky sú prekvapujúce.
06.12.2021 | redakcia
Čítať viac o Počet preventívnych prehliadok u zubára klesá. Za ošetrenie zaplatíme viac.
0000486637

Nadácia Allianz opäť darovala okrúhlu sumu detským onkologickým pacientom

Nadácia Allianz aj tento rok podporila detských onkologických pacientov prostredníctvom charitatívneho projektu Nadácie Kvapka Nádeje. Okrúhlu sumu vo výške až 30-tisíc eur venovala na dobudovanie Oddelenia bunkovej terapie v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave (NÚDCH).
03.12.2021
Čítať viac o Nadácia Allianz opäť darovala okrúhlu sumu detským onkologickým pacientom
relaxing-brown-and-white-tabby

Poistenie psa a mačky. Čo potrebujete vedieť?

Vedeli ste, že v súčasnosti si môžete poistiť už aj psíka a mačku? Pozrite si užitočné informácie o tom, ako toto poistenie funguje a ktoré riziká kryje.
02.12.2021 | redakcia
Čítať viac o Poistenie psa a mačky. Čo potrebujete vedieť?

Vyberáme z banky.sk