Allianz je najcennejšou poisťovacou značkou na svete

Poisťovňa Allianz sa podľa rebríčka 2019 Interbrand Best Global Brand Rankings stala značkou číslo jedna v oblasti poistenia. Hodnota značky Allianz oproti minulému roku stúpla o 12 % a dosiahla 12,1 miliárd dolárov. Od roku 2018 Allianz v rebríčku najcennejších globálnych značiek postúpila o 6 priečok a obsadila aktuálne 43. miesto.


„Sme hrdí na to, že sme sa stali číslom jedna v poistení. Je to znak toho, že naša stratégia a transformácia fungujú. Základom našej stratégie je Jednoduchosť vyhráva. Zvýšená hodnota našej značky odráža relevantnejšiu a konzistentnejšiu globálnu značku, ktorá sa transformuje na viac intuitívne produkty a služby a vyváži podnikanie do oblastí s vysokým dopytom a vyššou ziskovosťou,“ uviedol Serge Raffard, riaditeľ pre stratégiu, marketing a distribúciu skupiny Allianz. „Budeme aj naďalej budovať našu značku, využívať jedinečné poznatky a pracovať spoločne s našimi zákazníkmi, aby sme im poskytli ešte lepšiu skúsenosť a zároveň investovať do trvalo udržateľných, inovatívnych partnerstiev ako Formula E, aby sme zvýšili našu prítomnosť a relevantnosť v živote našich zákazníkov,“ dodal Christian Deuringer, riaditeľ Global Brand management skupiny Allianz.

Rebríček Interbrand sa zameriava na hodnotenie troch oblastí – financie, správanie a stratégiu, čím získava celkovú hodnotu značky.

(PR servis)
 

Vyberáme z poistovne.sk

brown-eyes-of-a-person-wearing-a-face-mask

Zdravotná poradňa: Očkovanie proti COVID-19 vs. očkovanie proti chrípke

Ak som zaočkovaný proti COVID-19, chráni ma táto vakcína aj proti bežnej chrípke?
14.10.2021 | redakcia
Čítať viac o Zdravotná poradňa: Očkovanie proti COVID-19 vs. očkovanie proti chrípke
redakcia-nehoda

Havarijná poradňa: Spôsobili ste si škodu na aute sám? Čo Vám preplatí poisťovňa.

Chcem sa spýtať keď som si škodu na aute spôsobil sám teda svojou jazdou som omylom zroloval baner na ceste. Je možné si to uhradiť nejak cez poistku alebo to všetko ide na moju hlavu?
14.10.2021 | redakcia
Čítať viac o Havarijná poradňa: Spôsobili ste si škodu na aute sám? Čo Vám preplatí poisťovňa.
Doktor a peniaze-001

Stojíme pred potrebou radikálnej reformy zdravotníctva - sme však na ňu pripravení?

Zásadnú reformu spôsobu financovania zdravotníctva prináša koncept Value Based Healthcare (VBHC), ktorého základom je pridaná hodnota pre pacienta. Podstatou tohto konceptu je finančné odmeňovanie podľa pridanej hodnoty pre pacienta, a nie na automatické preplácanie zdravotníckych úkonov tak, ako je to dnes.
13.10.2021
Čítať viac o Stojíme pred potrebou radikálnej reformy zdravotníctva - sme však na ňu pripravení?

Vyberáme z banky.sk