Ako si vybrať povinné zmluvné poistenie na mieru

V októbri sa začína prepoisťovacie obdobie na povinnom zmluvnom poistení. POISTOVNE.sk vám prinášajú poradňu ako si vybrať najvhodnejšie PZP v mori lákavých ponúk od poisťovní.  


V novej poradni sa dozviete čo všetko by ste mali zvažovať pred výberom povinného zmluvného poistenia (PZP). Daniela Šulcová, špecialistka PR a marketing Úseku komunikácie a bankopoisťovníctva Komunálnej poisťovne, vám prezradí od čoho závisí cena PZP.

Prečítate si, či vám vedia poisťovne ponúknuť nejakú vernostnú zľavu, keď si okrem PZP kúpite od nich aj havarijnú poistku či ak si poistíte viacero áut. Tiež zistíte či dostanete lepšiu cenu, ak ste skúsený vodič bez nehôd alebo ak vozíte v aute deti.

Dozviete sa ako je to s regionálnymi zľavami v tomto type poistenia a či môžete mať lacnejšiu poistku, keď jazdíte v malom alebo vo veľkom meste. Dozviete sa tiež či pri cene poistenia hrá úlohu aj váš vek alebo pohlavie prípadne farba auta.

Lista Odporucame
Prezradíme vám tiež čo môžu poisťovne ponúknuť v rámci asistenčnej služby k PZP aké pripoistenia v tomto zmluvnom poistení existujú. V poradni sa dočítate aj o tom, aké poistné limity plnenia majú poisťovne a poradíme vám aj pri konkrétnych problémoch, ktoré sa môžu pri PZP vyskytnúť.

Zistíte ako funguje systém malusov a bonusov v poisťovniach a ako si poisťovňa overujete vašu vodičskú minulosť.

Napokon si prečítate či vám platí PZP v zahraničí a čo sa vám môže stať, keď nemáte PZP za hranicami či na Slovensku.
 

Vyberáme z poistovne.sk

436744768_6606007092041_4682621123979878352_n

Poistenie pre dobrovoľných hasičov

Na Slovensku je približne 80 000 dobrovoľných hasičov, ktorí doteraz nemali možnosť uzavrieť si poistenie zodpovednosti za spôsobenú škodu pri výkone svojej činnosti. Od mája taktéto poistenie už existuje.
24.05.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Poistenie pre dobrovoľných hasičov
business-women-working

V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.

Vysvetlíme vám význam oprávnenej osoby a odpovieme na praktické otázky, ako ju môžete určiť, zmeniť, či zrušiť. Poradíme, čo treba robiť v prípade rozvodu a aké obmedzenia sú pri maloletých oprávnených osobách.
22.05.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.
redakcia-nehoda1

Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc

Za škody spôsobené opitými vodičmi vyplatila Allianz za minulý rok takmer 607-tisíc eur. Vodička pod vplyvom drog spôsobila škodu za 238-tisíc eur. Účet musí zaplatiť. Allianz sa opäť zapojila do edukatívnej kampane, v ktorej návštevníkom barov a krčiem rozdávajú fiktívne účty s reálnymi nákladmi za nehodu pod vplyvom alkoholu.
21.05.2024
Čítať viac o Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc

Vyberáme z banky.sk