Aké cestovné poistenie uzatvoriť dieťaťu pred školským výletom?

Nezadržateľne sa blíži záver školského roka a s ním aj sezóna školských výletov. Ak premýšľate nad tým, aké poistenie vybaviť svojmu dieťaťu, zbystrite pozornosť.


Ďalší školský rok je takmer za nami. Tesne pred prázdninami čaká školopovinných žiakov a študentov ešte jedna, pre väčšinu z nich najzábavnejšia a najzaujímavejšia časť z desiatich mesiacov - školský výlet. Ak sa vaše dieťa chystá spolu so spolužiakmi na pár dní do zahraničia, poradíme vám, aké cestovné poistenie sa oplatí pre školáka uzatvoriť.

AKO SI VYBRAŤ CESTOVNÉ POISTENIE

„Deťom by sme odporučili určite uzatvoriť základné cestovné poistenie, ktoré hradí liečebné náklady a v prípade, že ide o staršie dieťa, u ktorého je predpoklad, že si bude chcieť vyskúšať niektoré vodné športy, odporúčame pripoistenie rizikových športov. A keďže ide o deti, ktoré môžu byť nepozorné alebo v zápale hry spôsobia škodu inému, odporúčame pre tieto prípady aj pripoistenie batožiny a zodpovednosti za škodu,“ uviedla Daniela Šulcová, špecialistky PR a marketingu Úseku komunikácie a bankopoisťovníctva Komunálnej poistovne.

Podobne radí rodičom aj poisťovňa KOOPERATIVA. „Deťom treba poistiť minimálne liečebné náklady, ktoré sú základom cestovného poistenia, okrem toho stratu batožiny, hoci deti by nemali so sebou nosiť drahé veci a určite odporúčam zodpovednosť za škody,“ informovala Miriam Fuňová, PR manažérka a hovorkyňa tejto poisťovne. Upozornila, že učiteľom môžu na výlete v zahraničí veľmi pomôcť asistenčné služby.

lista NeprehliadniteVýhody pre skupiny


Skupinke študentov sa oplatí prípadne vybaviť spoločné skupinové cestovné poistenie, na ktorom môžete ušetriť až niekoľko eur. „V prípade školských výletov Wüstenrot poisťovňa poskytuje aj možnosť uzavretia cestovného poistenia pre celý kolektív detí, rozsah poistenia je obdobný, z administratívneho hľadiska je to jednoduchšie a rýchlejšie (v porovnaní s poistením každého dieťaťa samostatne),“ povedala Daniela Vlčková hovorkyňa Wüstenrot poisťovne.

V poisťovni KOOPERATIVA ponúkajú skupinám (od 20 osôb) atraktívne zľavy vo výške až 30 %. Okrem toho majú v tejto poisťovni deti a študenti zľavu 20 % na pripoistenia.

Pozor na vek dieťaťa


Zľavu ponúkajú mladým aj ďalšie poisťovne. Komunálna poisťovňa vie deťom a študentom do 26 rokov skresať výslednú sumu cestovného poistenia až o 20 %. Špeciálnu kampaňovú zľavu v rovnakej výške má počas letnej sezóny v ponuke aj ČSOB Poisťovňa.

V Poštovej poisťovni a aj Allianz – Slovenskej poisťovni ponúkajú znížené sadzby pri cestovnom poistení len deťom do 16 rokov, v AXA poisťovni do 18 rokov.

Vyberáme z poistovne.sk

burst-reading-in-hospital

eRecept už funguje 10 rokov. Poznáte všetky jeho výhody?

Potrebujete lieky? Nemusíte chodiť do ambulancie, stačí zavolať.
19.04.2024 | redakcia
Čítať viac o eRecept už funguje 10 rokov. Poznáte všetky jeho výhody?
freelancer-typing-on-keyboard

Aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom?

Pri niektorých finančných produktoch je možné určiť oprávnenú osobu. Pozrite si, prečo sa ju oplatí určiť a aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom.
17.04.2024 | redakcia
Čítať viac o Aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom?
dentist-doing-checkup

Návšteva zubára sa predraží, ku koncu apríla sa ruší zubný benefit

Návšteva zubára sa niektorým Slovákom predraží. Ministerstvo zdravotníctva SR totiž po konzultácii s rezortom financií navrhlo revíziu v benefitoch zdravotných poisťovní. Dotkne sa pritom práve poskytovania zubného benefitu zdravotnými poisťovňami.
15.04.2024
Čítať viac o Návšteva zubára sa predraží, ku koncu apríla sa ruší zubný benefit

Vyberáme z banky.sk