AIG zaznamenala v štvrtom kvartáli stratu

Americká poisťovacia skupina American International Group Inc (AIG) zaznamenala v štvrtom kvartáli stratu 8,9 mld. USD.

Americká poisťovacia skupina American International Group Inc (AIG) zaznamenala v štvrtom kvartáli stratu 8,9 mld. USD. Spoločnosť, ktorá sa usiluje o splatenie štátne pomoci v sume 182,3 mld. USD, zároveň v piatok varovala, že jej fungovanie môže byť bez poskytnutia ďalšej štátnej ohrozené. Upravená strata skupiny, ktorú vlastní z 80 % americká vláda, predstavovala v štvrtom kvartáli sumu 7,2 mld. USD, alebo 53,23 USD na akciu. Za rovnaké obdobie roka 2008 skupina vykázala upravenú stratu 38,5 mld. USD, čiže 287,69 USD na akciu.

Na Slovensku pôsobí skupina prostredníctvom poisťovne Amslico AIG Life, ktorá je najväčšou zahraničnou poisťovňou so zameraním na životné poistenie na Slovensku. Poisťovňa bola zapísaná do Obchodného registra v septembri 1995. Spoločnosť v roku 2000 založila 100-percentnú dcérsku spoločnosť Amslico AIG Funds správ. spol., a.s. za účelom poskytovania investičných služieb v rámci finančného plánovania. Začiatkom februára 2005 sa dcérska spoločnosť premenovala na AIG Funds Central Europe správ. spol., a.s. Poisťovňa má v súčasnosti na Slovensku viac ako 320 tis. zákazníkov a 37 vlastných agentúr.

Vyberáme z poistovne.sk

friends-cheers-with-shot-glasses-in-bar

Veľká Noc na cestách: Pozor na sviatočných vodičov a najmä alkohol za volantom – môže vás vyjsť draho

Veľkonočné sviatky patria z hľadiska počtu poistných udalostí k tým pokojnejším v roku, aspoň čo sa týka škôd na motorových vozidlách. Podľa štatistiky UNIQA sa najmenej poistných udalostí na cestách stáva na Veľkonočnú nedeľu, kedy evidujeme každoročne zhruba o polovicu škôd menej ako na Veľkonočný pondelok, ktorý je sprevádzaný šibačkami a konzumáciou alkoholu.
17.04.2025
Čítať viac o Veľká Noc na cestách: Pozor na sviatočných vodičov a najmä alkohol za volantom – môže vás vyjsť draho
woman-holding-phone-browsing-social-media

Kuriózne poistné udalosti na Veľkú noc: vykradnuté domy, aj vrtuľník v akcii

Veľká noc je pre mnohých časom tradícií, rodinných stretnutí či krátkeho oddychu mimo domova. Počas voľných dní odchádzajú na niekoľko dní z mesta – a práve to je čas, keď sa aktivizujú aj tí „šibači“, ktorí si rozhodne neprišli len po vaše veľkonočné vajíčka - zaujíma ich úplne iná „výslužka“.
17.04.2025
Čítať viac o Kuriózne poistné udalosti na Veľkú noc: vykradnuté domy, aj vrtuľník v akcii
Doktor a peniaze-005

Zdravotná poisťovňa Dôvera ukončila rok 2024 so ziskom takmer 30 miliónov eur

Zdravotná poisťovňa Dôvera uzavrela hospodárenie za rok 2024 so ziskom vo výške 29,38 milióna eur. Ako informovalo vedenie poisťovne, suma 5,88 milióna eur bude presunutá do rezervného fondu, zatiaľ čo zvyšných 23,50 milióna eur poputuje do nerozdeleného zisku z minulých rokov.
16.04.2025
Čítať viac o Zdravotná poisťovňa Dôvera ukončila rok 2024 so ziskom takmer 30 miliónov eur

Vyberáme z banky.sk