Pred dovolenkou si nezabudnite skontrolovať svoju kartu

Platby kartou sú bežnou súčasťou nášho života doma i na dovolenke. Pozor, prinášame vám niekoľko užitočných rád, čo by ste si mali skontrolovať na karte predtým, než si zbalíte kufre.


1. Odporúčame vziať si so sebou 2 karty. Pri platbe v obchode s kreditnou kartou vám banka nebude účtovať žiadne poplatky. Pri výbere z bankomatov ušetríte, ak vyberáte s debetnou kartou.

2. Skontrolujte si platnosť karty.

3. Overte si, či máte dosť peňazí na účte. Pokiaľ sa dostanete do mínusu, budete musieť zaplatiť banke úroky!

4. Nastavte si primeraný denný limit pre výber z bankomatov a platby u obchodníka.

5. Nastavte si SMS notifikácie. Dozviete sa o všetkých transakciách vašou kartou a pomôže vám to odhaliť podozrivé platby.

6. Informujte sa v banke, alebo na webe, aký typ platobných kariet je najviac akceptovaný v krajine do ktorej cestujete. Nainštalujte si aplikáciu, ktorá vám pomôže vyhľadať bankomaty vašej banky v zahraničí. Ušetríte tak na poplatkoch.
7. Do mobilu si uložte telefónne číslo na call centrum banky. Budete ho potrebovať v prípade, keď budete chcieť kartu zablokovať (krádež, strata, podozrenie na zneužitie karty, zhltnutie bankomatom v zahraničí)

8. Svoju platobnú kartu nedávajte deťom. Ak cestujú do zahraničia bez vás (tábor, študijný pobyt), vybavte im v banke kartu s obmedzeným limitom.
9. Ak kreditnú kartu ešte nemáte a chcete o ňu požiadať ešte pred dovolenkou, urobte tak s časovým predstihom. Doba, odkedy požiadate o kreditku až do jej obdržania spolu s PIN kódom, trvá okolo 10 dní.

10. Ak máte kreditnú kartu, informujte sa v banke, či zahŕňa cestovné poistenie a čo všetko je v ňom zahrnuté.

Vyberáme z Poistovne.sk

woman-checking-phone

Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka

Po online sprievodcovi škodou v havarijnom a povinnom zmluvnom poistení, môžu odteraz klienti Allianzu sledovať online aj riešenie škody na majetku. Menšie škody na majetku vyrieši Allianz kompletne online. Aj nahlásenie škody je odteraz v Allianzi jednoduchšie.
17.06.2021
Čítať viac o Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka
hand-on-steering-wheel

Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Čo robí poisťovňa v prípade, ak klient nezaplatí poistné a stane sa mu škodová udalosť? Vyplatí mu poisťovňa celé poistné plnenie, alebo si uplatní postih? Musí klient poistné doplatiť skôr, ako mu poisťovňa vyplatí náhradu škody?
15.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Vyberáme z banky.sk