Zľavy na PZP dostanete aj za technické novinky v autách

Poisťovne sa pri lákaní klientov na povinné zmluvné poistenie (PZP) zameriavajú najmä na menej rizikových klientov. Ak šoférujete bez nehôd, či ste skúsený vodič dokážu vám ponúknuť aj dvojciferné percentuálne zľavy z ceny. Poistovne.sk sa pozreli na najnovšie zľavy aké ponúkajú hráči na trhu s PZP.


Okrem bežných zliav ako je vstupný bonus za bezškodový priebeh poistenia v minulosti, poisťovne vedia oceniť aj lojalitu klienta. Ak si zakúpite viac produktov môžete dostať niekoľkopercentnú zľavu a ušetríte pár desiatok eur. Cenové zvýhodnenie dostanete aj v prípade ak v aute vozíte dieťa, zaplatíte poistenie online, keď jazdíte bez škody, alebo máte „smart“ auto.

Čo všetko pokrýva PZP a havarijné poistenie auta? Poradíme!

Zľavy na smart autá

Zľavu z PZP v ČSOB poisťovni dostanú vlastníci smart vozidiel. V autách sa už často nachádzajú také vychytávky ako: detekcia mŕtveho uhla, varovanie opustenia jazdného pruhu, adaptívny tempomat či technológie zlepšujúce nočné videnie. Tieto vychytávky sa odborne nazývajú pokročilé asistenčné systémy riadenia (ADAS) a podľa odborníkov môžu až o tretinu znížiť pravdepodobnosť vzniku dopravných nehôd. „Môžeme očakávať, že tieto systémy sa v budúcnosti stanú štandardným vybavením vozidiel, s cieľom čo najviac zvyšovať mieru bezpečnosti,“ hovorí Peter Ripka, riaditeľ Odboru produktového manažmentu ČSOB Poisťovne. Podľa neho sa tieto nové technológie stanú čoskoro bežné tak, ako sa bezpečnostné pásy stali pred 50 rokmi úplným štandardom a povinnosťou.

ČSOB poisťovňa ponúka 5% zľavy pri PZP za jednotlivé bezpečnostné novinky v aute. Celková zľava však môže byť len do výšky 10%. Ak by ste v aute mali automatickú prevodovku, tú ČSOB poisťovňa neodmeňuje, lebo nie je štatistiky podložené, že automat zvyšuje bezpečnosť jazdy.

Zľava za SOS správy

Konkurenčné poisťovne tieto bezpečnostné novinky v autách pri cene PZP zatiaľ nezohľaňujú, ale majú iné zľavy. “Tieto parametre pri PZP nezohľadňujeme, do jeho výpočtu vstupujú iné parametre, ako napríklad vek vodiča, či auta, výkon auta, región, z ktorého vodič pochádza, či bezškodový priebeh,” vymenúva Milan Janásik, hovorca poisťovne Generali.

V tejto poisťovni dostanete zľavu z PZP za bezpečnosť, ale len keď si k havarijnému poisteniu uzatvoríte aj pripoistenie SOS Partner. SOS Partner je zariadenie nainštalované priamo vo vozidle, ktoré po náraze vyšle operátorovi asistenčnej služby ihneď automaticky signál, že auto narazilo. „Vtedy dostanete automaticky zľavu 10% z PZP, zodpovednou jazdou si môžete vyjazdiť 20% zľavu z PZP. “ vysvetľuje Janásik.

Zľavy za vernosť

Ani Union poisťovňa za bezpečnostné novinky v aute neposkytuje mimoriadnu zľavu z PZP. “Tieto technické zlepšenia zlepšujú kvalitu jazdy, ale v konečnom dôsledku vždy záleží na vodičovi ako zodpovedne sa správa na ceste,” vysvetľuje Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa poisťovne Union. Odborníci napríklad upo-zorňujú, že veľa nehôd spôsobí nepozornosť vodičov, keď esemeskujú alebo telefonujú počas jazdy.

Union poskytuje zľavu zodpovedným vodičom na základe bezškodového priebehu počas predchádzajúcich období, za ktorý môžu získať bonus až do výšky 50% z ceny. Zároveň, ak máte uzatvorené aj iné poistenie v Unione, získate zľavu 5%, prípadné obchodnú zľavu. „Celkovo môže získať klient okrem bonusu zľavu vo výške až 20%,“ tvrdí Dupaľová Ksenzsighová.

V Allianz-Slovenskej poisťovni do celkovej výšky poistného pri PZP vstupujú parametre vozidla ako objem a výkon motora a vek vozidla, vek šoféra, lokalita, ale aj škodovosť. „Výsledkom kombinácie všetkých týchto kritérií je potom individuálna výška poistného,“ vysvetľuje Helena Kanderková, hovorkyňa Allianz-SP. V tejto poisťovni najnovšie majú klienti možnosť získať aj vernostnú zľavu v rámci členstva v Allianz Clube.

17 11 20 tabulka

Vyberáme z Poistovne.sk

peniaze1-redakcia

Počet poistných podvodov narastá

Poisťovňa UNIQA v prvom polroku 2022 prešetrila viac ako 1000 pokusov o poistný podvod. Pozrite si, aké podvody sa vyskytujú najviac a o akú sumu sa chceli podvodníci obohatiť.
18.08.2022 | redakčne upravené
Čítať viac o Počet poistných podvodov narastá
zdravotnictvo-IvanS

Asociácia na ochranu práv pacientov navrhuje stiahnuť novelu zákona o zdravotných poisťovniach

Minimálny zdravotný odvod či spoplatnenie podania na úrad pre dohľad sú podľa asociácie len časťou tohto protipacientskeho návrhu.
17.08.2022
Čítať viac o Asociácia na ochranu práv pacientov navrhuje stiahnuť novelu zákona o zdravotných poisťovniach
turistika3-redakcia

Úrazov a úmrtí na horách pribúda, nezabudnite na poistenie

Od začiatku tohto roka zomrelo v slovenských horách už rekordných 30 turistov. Podľa Horskej záchrannej služby (HZS) je to najviac za posledných 10 rokov.
17.08.2022
Čítať viac o Úrazov a úmrtí na horách pribúda, nezabudnite na poistenie

Vyberáme z banky.sk