Nečakaná návšteva zubára počas dovolenky? Poisťovne vám ošetrenie preplatia

Príjemnú letnú dovolenku pri mori vám môže pokaziť aj bolesť zubov a ich následné ošetrenie u cudzieho zubára.


Portál Poisťovne.sk zisťoval, čo v takom prípade robiť a do akej výšky vám slovenské poisťovne preplatia nevyhnutné úkony.

Slnko, more, piesočnatá pláž, lahodný miešaný nápoj a žiadne starosti. Takto si väčšina Slovákov predstavuje ideálnu letnú dovolenku. Tú vám však môže behom pár sekúnd prekaziť obrovská bolesť zubov, ktorá si vyžiada akútnu návštevu zubára v letovisku. A to vás môže vyjsť poriadne draho, ak nemáte uzavreté cestovné poistenie.


ZADAJTE OTÁZKU DO PORADNE O CESTOVNOM POISTENÍ


Ak ho však máte, nečakané ošetrenie vám uhradí poisťovňa. Každá z nich má ale inak nastavenú výšku preplatenia nákladov spojených s akútnym ošetrením chrupu v zahraničí.

Horná hranica preplatenia nákladov za akútne zubné ošetrenie počas dovolenky


Suma Poisťovňa
150 € (max. 300 € za celé poistné obdobie) Generali Poisťovňa
150 € za zub (max. 2 zuby) KOOPERATIVA poisťovňa
200 € (max. 400 € za jedno poistné obdobie) ČSOB Poisťovňa
200 – 400 € (záleží od typu poistenia a destinácie) Poisťovňa Poštovej banky
240 – 600 € AXA poisťovňa
250 € UNIQA poisťovňa
280 € Wüstenrot poisťovňa
335 € Allianz – Slovenská poisťovňa
Pri úhrade za zubné ošetrenie vychádza poisťovňa z nastavenej poistnej sumy na liečebné náklady (max. poistná suma liečebných nákladov je 80 000 €) KOMUNÁLNA poisťovňa

 

Nemáte peniaze? Nevadí


Väčšina poisťovní odporúča svojim klientom pred návštevou zubára najprv kontaktovať asistenčnú službu, ktorá je k dispozícii nonstop. Telefónne čísla na ňu nájdete v poistnej zmluve alebo na poistnej kartičke.

Ako nám potvrdila hovorkyňa poisťovne KOOPERATIVA Miriam Fuňová, „pri telefonickom nahlasovaní udalosti a pre získanie poradenstva je potrebné, aby klient uviedol nasledujúce údaje:
  • presné číslo telefónu, štát a mesto, kde sa zdržiava resp. kde je ubytovaný,
  • meno a priezvisko,
  • číslo poistky,
  • začiatok a koniec poistenia,
  • presnú adresu miesta, kde sa v súčasnosti nachádza,
  • popis ťažkostí a akú pomoc potrebuje.“

Asistenčná služba vám následne poradí, prípadne zorganizuje a nájde také zdravotnícke zariadenie, v ktorom nebudete musieť platiť za ošetrenie na mieste. Ak teda nemáte pri sebe dostatok financií, zachrániť vás môže práve jeden telefonát.

lista Neprehliadnite

Nezabudnite na dôležité doklady


Avšak, ak sa rozhodnete nekontaktovať asistenčnú službu a vyšetrenie si vybavíte na „vlastnú päsť“, pre preplatenie vyšetrenia musíte nahlásiť poistnú udalosť poisťovni po návrate do vlasti. Väčšinou najneskôr do 30 dní.

Samozrejme, poisťovni musíte doložiť dokladmi všetky úkony, ktoré ste počas pobytu v zahraničí nechcene absolvovali. Pozorne si preto prečítajte prehľad všetkých dokladov, ktoré poisťovne vyžadujú.

Potrebné doklady Poisťovňa
Lekárska správa, originál faktúry za ošetrenie Generali Poisťovňa
Originály súvisiacich dokladov KOOPERATIVA poisťovňa
Originály dokladov o zaplatení a kópie dokladov o ošetrení (lekárska správa, recept, účet) ČSOB Poisťovňa
Lekárska správa a potvrdenie o zaplatení Poisťovňa Poštovej banky
Lekárska správa, kópie receptov na lieky, doklady o úhrade AXA poisťovňa
Lekárska správa s konkrétnou diagnózou, účet za ošetrenie a doklad o zaplatení za ošetrenie (všetko originály) UNIQA poisťovňa
Originály súvisiacich dokladov Wüstenrot poisťovňa
Správu od lekára, doklad o zaplatení a spravidla aj doklad o absolvovaní preventívnej prehliadky Allianz – Slovenská poisťovňa
Lekárska správa, zoznam vykonaných lekárskych výkonov, originálny účet za ošetrenie či za lieky predpísané lekárom KOMUNÁLNA poisťovňa


Pri návšteve zubára počas dovolenky si tak zachovajte chladnú hlavu a nezabudnite si vypýtať všetky potrebné doklady. Po návrate na rodné Slovensko tak predídete nepríjemnostiam s poisťovňou.


Vyberáme z poistovne.sk

woman-checking-phone

Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka

Po online sprievodcovi škodou v havarijnom a povinnom zmluvnom poistení, môžu odteraz klienti Allianzu sledovať online aj riešenie škody na majetku. Menšie škody na majetku vyrieši Allianz kompletne online. Aj nahlásenie škody je odteraz v Allianzi jednoduchšie.
17.06.2021
Čítať viac o Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka
hand-on-steering-wheel

Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Čo robí poisťovňa v prípade, ak klient nezaplatí poistné a stane sa mu škodová udalosť? Vyplatí mu poisťovňa celé poistné plnenie, alebo si uplatní postih? Musí klient poistné doplatiť skôr, ako mu poisťovňa vyplatí náhradu škody?
15.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Vyberáme z banky.sk