Plánujete vziať na dovolenku psa? Môžete si ho pripoistiť, ale nie všade

Niektoré slovenské poisťovne ponúkajú v rámci cestovného poistenia možnosť pripoistiť si aj domáceho miláčika. Stále je ich však málo.


Pripoistenie psa či mačky v rámci cestovného poistenia už nie je na Slovensku až takou raritou. Niektoré poisťovne tento druh poistenia už bežne ponúkajú, zatiaľ ich však nie je veľa.

Ak si bez domáceho miláčika neviete predstaviť letnú dovolenku, jednou z možností je pre vás poistenie od Union poisťovne. „Poistenie zvieratka kryje liečebné náklady v prípade jeho náhleho ochorenia alebo úrazu v zahraničí, ale tiež následky škôd, ktoré môže spôsobiť inej osobe na zdraví alebo majetku,“ uvádza na svojej oficiálne webovej stránke poisťovňa a zároveň upozorňuje, že poistenie sa vzťahuje len na zvieratá, ktoré sú pred cestou zdravé a majú platný medzinárodný očkovací preukaz. Poistenie platí pri cestách do akejkoľvek krajiny a cena poistenia pre domáceho miláčika je 0,50 € na deň.


ZADAJTE DO PORADNE OTÁZKU O CESTOVNOM POISTENÍ


Naopak, psa alebo mačku by sa vám v rámci cestovného poistenia nepodarilo pripoistiť v Generali Poisťovni, Poisťovni Poštovej banky, ČSOB Poisťovni, KOMUNÁLNEJ poisťovni a ani vo Wüstenrot poisťovni.


Možností máte viacero


Rovnako aj Allianz – Slovenská poisťovňa nepoisťuje náklady na ošetrenie zvieraťa. „V rámci poistenia zodpovednosti za škody, ale kryjeme škody na zdraví spôsobené domácim zvieraťom - napríklad ak klientov pes niekoho pohryzie,“ uviedol hovorca špecialista Odboru firemnej komunikácie tejto poisťovne, Artur Šturmankin.

Podobné je to aj v poisťovni KOOPERATIVA. „V rámci cestovného poistenia domáce zvieratá nepoisťujeme. V prípade, že má klient uzatvorené poistenie Bezstarostný domov s asistenčnými službami, je poistená aj jeho zodpovednosť za škodu na zdraví (napr. uhryznutie), ktorú v zahraničí spôsobí jeho domáce zviera,“ informovala nás hovorkyňa poisťovne, Miriam Fuňová.

lista Neprehliadnite


Aj poisťovňa UNIQA v rámci cestovného poistenia domáce zvieratá nepoisťuje. „Ak má však klient u nás poistenie domácnosti, v rámci ktorého má poistenú aj zodpovednosť za držbu domáceho zvieraťa, poistenie platí v celej Európe. Nemusí si teda domáce zvieratko špeciálne poisťovať v rámci cestovného poistenia,“ hovorí Beata Lipšicová, PR konzultantka UNIQA poisťovne a dodáva, že „toto poistenie zahŕňa aj povinnosť náhrady škody opatrovníka, strážcu, prípadne inej oprávnenej osoby (zodpovednosť za škodu spôsobenú psami je poistená len v prípade, ak je to v poistnej zmluve osobitne uvedené). Poistené sú aj povinnosti náhrady škody poisteného a spolupoistených osôb z príležitostného stráženia/opatrovania zverených psov.“

Novinka od poisťovne AXA


Nedostatočné pokrytie poistenia domáceho zvieraťa na trhu si uvedomila spoločnosť AXA. Aj preto pripravuje poisťovňa nové cestovné poistenie, v ktorom sa zamiera práve na domácich miláčikov.

„Nový produkt bude zahŕňať náklady spojené s dopravou zvieraťa k veterinárovi i samotné veterinárne ošetrenie, a zároveň bude kryť aj riziko zodpovednosti,“ uviedol Matej Kubinec, hovorca spoločnosti.

Je len teda na vás, či sa rozhodnete využiť niektorú z možností ako poistiť svojho domáceho miláčika, alebo sa radšej rozhodnete zveriť ho počas oddychu pri mori príbuzným či priateľom.Vyberáme z poistovne.sk

burst-reading-in-hospital

eRecept už funguje 10 rokov. Poznáte všetky jeho výhody?

Potrebujete lieky? Nemusíte chodiť do ambulancie, stačí zavolať.
19.04.2024 | redakcia
Čítať viac o eRecept už funguje 10 rokov. Poznáte všetky jeho výhody?
freelancer-typing-on-keyboard

Aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom?

Pri niektorých finančných produktoch je možné určiť oprávnenú osobu. Pozrite si, prečo sa ju oplatí určiť a aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom.
17.04.2024 | redakcia
Čítať viac o Aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom?
dentist-doing-checkup

Návšteva zubára sa predraží, ku koncu apríla sa ruší zubný benefit

Návšteva zubára sa niektorým Slovákom predraží. Ministerstvo zdravotníctva SR totiž po konzultácii s rezortom financií navrhlo revíziu v benefitoch zdravotných poisťovní. Dotkne sa pritom práve poskytovania zubného benefitu zdravotnými poisťovňami.
15.04.2024
Čítať viac o Návšteva zubára sa predraží, ku koncu apríla sa ruší zubný benefit

Vyberáme z banky.sk