Poistenie domácnosti kryje aj elektroniku

Určite aj vy máte doma chladničku, práčku, televízor či mikrovlnnú rúru. Proti bežným rizikám si tieto elektrospotrebiče pripoistiť nemusíte, postačí vám poistenie domácnosti.

 
 

Bežné spotrebiče zahŕňa poistenie domácnosti


Základná elektronika je v KOMUNÁLNEJ poisťovni krytá z poistenia domácnosti. Potvrdila nám to aj špecialistka PR a marketingu tejto poisťovne, Daniela Šulcová: „Spotrebiče (práčka, chladnička či umývačka riadku) s výkonom do 600 W sú kryté v našom základnom balíku poistenia domácnosti, to znamená, že klient si ich nemusí pripoisťovať.“

ZADAJTE OTÁZKU DO PORADNE


Podobné je to aj v Allianz – Slovenskej poisťovni. „Domáce elektrospotrebiče sú automaticky súčasťou poistenia domácnosti. Možné je však dojednať si aj poistenie predĺženej záruky vybraných elektrospotrebičov – rozsah poistného krytia je rovnaký ako pri zákonnej záruke. Pokiaľ teda dôjde k poškodeniu alebo zničeniu vybraného elektrospotrebiča, na ktoré by sa vzťahovala zákonná záruka poskytovaná predajcom, bude takáto škoda krytá poistením aj po skončení zákonnej záruky a to počas nasledujúcich dvoch alebo troch rokov v závislosti od zvoleného modulu,“ povedal Artur Šturmankin, špecialista Odboru firemnej komunikácie Allianz – Slovenskej poisťovne.

Poistenie elektrospotrebičov v rámci poistenia domácnosti ponúka aj Generali poisťovňa, AXA životná poisťovňa i poisťovňa KOOPERATIVA.

Lista Odporucame


Musíte si pripoistiť skrat elektromotora?


Rovnaké je to aj v UNIQA poisťovni. „V rámci poistenia zariadenia domácnosti sú v základnom balíku poistením kryté elektrospotrebiče proti riziku požiaru, živelným pohromám, vode z vodovodných zariadení, krádeži, lúpeži a vnútornému vandalizmu. Pripoistiť je možné škody na elektrospotrebičoch spôsobené prepätím, skratom elektromotora,“ uviedol Ing. Róber Koch, zástupca riaditeľa oddelenia poistenia majetku a zodpovednosti UNIQA poisťovne.

V Groupama Garancia poisťovni si elektromotory pripoistiť nemusíte. „Elektromotory v elektrospotrebičoch sú poistené v základnom poistení balíka Prémium,“ uviedol Tomáš Kalivoda, riaditeľ Groupama Garancia poisťovne.

Vo Wüstenrot poisťovni vám skrat kryje balík poistenia domácnosti EXLUSIVE, ktorý sa vzťahuje aj na prepätie spotrebnej elektroniky i prepätie elektromotora v spotrebičoch.Bežné spotrebiče zahŕňa poistenie domácnosti

Vyberáme z poistovne.sk

Chystáte sa na cintorín? Prekvapiť vás môžu zlodeji ale i poškodený pomník

Výtržníctvo a krádeže na cintorínoch nie je nič neobvyklé. Podľa správcov sú častým objektom zlodejov nielen kvety, vence a mosadzné svietniky, ale aj medené a  železné kríže alebo stojany.
26.10.2021 | redakcia
Čítať viac o Chystáte sa na cintorín? Prekvapiť vás môžu zlodeji ale i poškodený pomník
17794

Ako sa vyhnúť zrážke so zverou a čo robiť po kolízii

Policajné štatistiky z roku 2021 uvádzajú, že počet zrážok áut so zverou stúpol medziročne takmer o tretinu. Poistovne.sk vám poradia, ako nestratiť chladnú hlavu a ako vybaviť poisťovňu.
22.10.2021 | redakcia
Čítať viac o Ako sa vyhnúť zrážke so zverou a čo robiť po kolízii
53665

Allianz získala prvenstvo za riadenie ľudského kapitálu

Allianz – Slovenská poisťovňa získala ocenenie Leading HR Organisation v sektore poisťovníctvo v 10. ročníku rebríčka, ktorý pravidelne vyhlasuje poradenská spoločnost PwC. Allianz sa tak stala jednotkou na poisťovacom trhu v efektívnom riadení ľudských zdrojov a najlepšími výsledkami v oblasti personálneho manažmentu na Slovensku.
22.10.2021
Čítať viac o Allianz získala prvenstvo za riadenie ľudského kapitálu

Vyberáme z banky.sk