Poistenie domácnosti kryje aj elektroniku

Určite aj vy máte doma chladničku, práčku, televízor či mikrovlnnú rúru. Proti bežným rizikám si tieto elektrospotrebiče pripoistiť nemusíte, postačí vám poistenie domácnosti.

 
 

Bežné spotrebiče zahŕňa poistenie domácnosti


Základná elektronika je v KOMUNÁLNEJ poisťovni krytá z poistenia domácnosti. Potvrdila nám to aj špecialistka PR a marketingu tejto poisťovne, Daniela Šulcová: „Spotrebiče (práčka, chladnička či umývačka riadku) s výkonom do 600 W sú kryté v našom základnom balíku poistenia domácnosti, to znamená, že klient si ich nemusí pripoisťovať.“

ZADAJTE OTÁZKU DO PORADNE


Podobné je to aj v Allianz – Slovenskej poisťovni. „Domáce elektrospotrebiče sú automaticky súčasťou poistenia domácnosti. Možné je však dojednať si aj poistenie predĺženej záruky vybraných elektrospotrebičov – rozsah poistného krytia je rovnaký ako pri zákonnej záruke. Pokiaľ teda dôjde k poškodeniu alebo zničeniu vybraného elektrospotrebiča, na ktoré by sa vzťahovala zákonná záruka poskytovaná predajcom, bude takáto škoda krytá poistením aj po skončení zákonnej záruky a to počas nasledujúcich dvoch alebo troch rokov v závislosti od zvoleného modulu,“ povedal Artur Šturmankin, špecialista Odboru firemnej komunikácie Allianz – Slovenskej poisťovne.

Poistenie elektrospotrebičov v rámci poistenia domácnosti ponúka aj Generali poisťovňa, AXA životná poisťovňa i poisťovňa KOOPERATIVA.

Lista Odporucame


Musíte si pripoistiť skrat elektromotora?


Rovnaké je to aj v UNIQA poisťovni. „V rámci poistenia zariadenia domácnosti sú v základnom balíku poistením kryté elektrospotrebiče proti riziku požiaru, živelným pohromám, vode z vodovodných zariadení, krádeži, lúpeži a vnútornému vandalizmu. Pripoistiť je možné škody na elektrospotrebičoch spôsobené prepätím, skratom elektromotora,“ uviedol Ing. Róber Koch, zástupca riaditeľa oddelenia poistenia majetku a zodpovednosti UNIQA poisťovne.

V Groupama Garancia poisťovni si elektromotory pripoistiť nemusíte. „Elektromotory v elektrospotrebičoch sú poistené v základnom poistení balíka Prémium,“ uviedol Tomáš Kalivoda, riaditeľ Groupama Garancia poisťovne.

Vo Wüstenrot poisťovni vám skrat kryje balík poistenia domácnosti EXLUSIVE, ktorý sa vzťahuje aj na prepätie spotrebnej elektroniky i prepätie elektromotora v spotrebičoch.Bežné spotrebiče zahŕňa poistenie domácnosti

Vyberáme z poistovne.sk

burst-reading-in-hospital

eRecept už funguje 10 rokov. Poznáte všetky jeho výhody?

Potrebujete lieky? Nemusíte chodiť do ambulancie, stačí zavolať.
19.04.2024 | redakcia
Čítať viac o eRecept už funguje 10 rokov. Poznáte všetky jeho výhody?
freelancer-typing-on-keyboard

Aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom?

Pri niektorých finančných produktoch je možné určiť oprávnenú osobu. Pozrite si, prečo sa ju oplatí určiť a aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom.
17.04.2024 | redakcia
Čítať viac o Aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom?
dentist-doing-checkup

Návšteva zubára sa predraží, ku koncu apríla sa ruší zubný benefit

Návšteva zubára sa niektorým Slovákom predraží. Ministerstvo zdravotníctva SR totiž po konzultácii s rezortom financií navrhlo revíziu v benefitoch zdravotných poisťovní. Dotkne sa pritom práve poskytovania zubného benefitu zdravotnými poisťovňami.
15.04.2024
Čítať viac o Návšteva zubára sa predraží, ku koncu apríla sa ruší zubný benefit

Vyberáme z banky.sk