Cardif Slovakia vlani s rastom poistného aj zisku

 


Poisťovňa Cardif Slovakia, ktorá sa špecializuje na skupinové poistenie a bankopoistenie, dosiahla v minulom roku zisk 1,8 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 42 %. "Už niekoľko rokov za sebou sme vykázali rast čistého zisku," uvádza sa vo výročnej správe spoločnosti.
Firma podľa jej vyjadrení zaznamenala vlani úspechy vo všetkých kľúčových ukazovateľoch a potvrdila tak svoju stabilnú pozíciu. Dosiahla predpísané poistné v životnom aj neživotnom poistení za vyše 13,7 mil. eur, čo predstavuje medziročný nárast o 20 %. Čisté poistné bez sumy postúpenej zaisťovateľom sa zvýšilo o 12,4 % na 12,8 mil. eur.

Nosným produktom naďalej ostáva poistenie schopnosti splácať finančné záväzky. Tento produkt tvorí prevažnú časť predpísaného poistného. Jeho podiel však v zmysle diverzifikačného prístupu spoločnosti každoročne klesá, každý rok totiž prináša nové produkty na trh.

Pozitívny dopad na obchodné aktivity poisťovne, vzhľadom na jej zameranie, mal fakt, že v bankovom sektore sa oživilo úverovanie retailu. Ďalej to bol nárast financovania prostredníctvom splátkového predaja. "Naopak, slabá výkonnosť lízingového sektoru nemala významnejší vplyv na naše obchodné aktivity," uviedla spoločnosť.

Na tento rok má poisťovňa naplánované, že dosiahne čisté zaslúžené poistné v sume 12,6 mil. eur. To by medziročne znamenalo mierne zníženie o 1,2 %. Zisk pred zdanením by sa mal podľa odhadov firmy zvýšiť o 8,3 %.

Poisťovňa Cardif Slovakia pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 2000. Je 100-percentnou dcérskou firmou poisťovacej skupiny BNP Paribas Cardif so sídlom v Paríži. Na slovenskom trhu sa Cardif špecializuje na poistenie rizík ako sú smrť, invalidita, práceneschopnosť a strata zamestnania, ktoré môžu ohroziť schopnosť fyzickej osoby splácať prijaté finančné záväzky. 

Vyberáme z poistovne.sk

FEIT_DOD-UM-2020-square

E- športový turnaj HernaZona.sk UNIZA Masters začína už tento piatok

Od 4. decembra 2020 sa uskutoční tretí ročník úspešného e-športového festivalu, ktorý je plný turnajov a bohatého programu. Nadšenci počítačových a konzolových hier zabojujú o zaujímavú finančnú odmenu, zahrajú si virtuálne už prvý decembrový víkend. Zápasy budú moderované zo štúdia Fakulty elektrotechniky a informačných technológií Žilinskej univerzity v Žiline (FEIT UNIZA). Jednotlivci aj tímy sa môžu registrovať na webe festivalu v sekcii Turnaje, 1. decembra 2020.
02.12.2020
Čítať viac o E- športový turnaj HernaZona.sk UNIZA Masters začína už tento piatok
31271_obr

Solventnosť komerčných poisťovní na Slovensku mierne klesla

Národná banka Slovenska odporučila najväčším poisťovniam nerozdeľovať dividendy, aby tak posilnila odolnosť sektora v čase pandémie.
01.12.2020
Čítať viac o Solventnosť komerčných poisťovní na Slovensku mierne klesla
Penazenka a peniaze-001

Ak sa prijme ústavný zákon bez celospoločenského konsenzu, nepomôže to stabilite dôchodkového systému

Súhlasíme s prístupom Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktoré deklarovalo, že cieľom návrhu ústavného zákona je vniesť so dôchodkového systému stabilitu, solidaritu, udržateľnosť a spravodlivosť.
01.12.2020
Čítať viac o Ak sa prijme ústavný zákon bez celospoločenského konsenzu, nepomôže to stabilite dôchodkového systému

Vyberáme z banky.sk