Ceny PZP vo Wüstenrote zohľadňujú opäť výkon motora a vek

 


Wüstenrot poisťovňa v rámci určovania nových cien povinného zmluvného poistenia (PZP) motorových vozidiel zohľadní opäť výkon motora v kilowattoch a vek držiteľa motorového vozidla. Firma cenovo zvýhodňuje verných klientov, ktorí majú uzavretý niektorý z jej ďalších produktov. Nižšie sadzby získajú podľa vyjadrení spoločnosti taktiež majitelia áut vo veku od 26 rokov. Zvýhodnené sadzby začínajú od sumy 89 eur a sadzobník je platný od polovice októbra. Klasický sadzobník je drahší pre klientov do 25 rokov, pre tých od 26 rokov je totožný s tým predchádzajúcim.

Poisťovne majú povinnosť zverejniť nové sadzby do konca októbra, a to aj napriek tomu, že sú väčšinou klienti, ktorí platia poistky nie na kalendárny rok, ale na rok technický, teda od momentu kúpy či prepisu auta. Klienti, ktorí majú záujem zmeniť poisťovňu, musia najneskôr šesť týždňov pred vypršaním zmluvy podať výpoveď v pôvodnej poisťovni. Povinné zmluvné poistenie motorových vozidiel v súčasnosti poskytuje na Slovensku jedenásť spoločností, a to Allianz - Slovenská poisťovňa, AXA pojistovna, ČSOB Poisťovňa, Generali Slovensko poisťovňa, Komunálna poisťovňa, Kooperativa, Uniqa poisťovňa, Wüstenrot poisťovňa, Union poisťovňa, Groupama poisťovňa a Genertel.  

Vyberáme z poistovne.sk

Doktor a peniaze-005

Výsledkom zlúčenia sociálneho a zdravotného poistenia by znamenalo zhoršenie zdravotnej starostlivosti, tvrdí Dôvera

Efektívnosť výberu poistného by sa podľa PR špecialistu Dôvery Mateja Štiepanského nezlepšila, administrácia platieb odvodov je na minimálnej úrovni už dnes.
25.09.2020
Čítať viac o Výsledkom zlúčenia sociálneho a zdravotného poistenia by znamenalo zhoršenie zdravotnej starostlivosti, tvrdí Dôvera
mountains-as-far-as-the-eye-can-see

Poistenie na hory: Poisťovne všetky škody nepreplatia. Na čo si treba dať pozor?

Slovenské hory sú mimoriadne obľúbeným miestom na dovolenku. Aj keď ste sa poistili, dodržiavať musíte určité pravidlá, aby vám v prípade poistnej udalosti, poisťovňa vyplatila odškodné.
25.09.2020 | Katarína Macková
Čítať viac o Poistenie na hory: Poisťovne všetky škody nepreplatia. Na čo si treba dať pozor?

Vyberáme z banky.sk