Životné poistenie sa spája s investičnými fondmi
Podľa predbežných výsledkov Slovenskej asociácie poisťovnícelkové predpísané poistné na slovenskom trhu v roku 2000dosiahlo 27,3 mld Sk. Oproti roku 1999 to predstavuje nárast oviac ako 1
Podľa predbežných výsledkov Slovenskej asociácie poisťovnícelkové predpísané poistné na slovenskom trhu v roku 2000dosiahlo 27,3 mld Sk. Oproti roku 1999 to predstavuje nárast oviac ako 15 percent. Dlhodobo druhou najväčšou životnoupoisťovacou spoločnosťou je Amslico AIG Life.Prostredníctvom 100- percentnej dcérskej spoločnostispravujúcej podielové fondy Amslico AIG Funds sa rozširujúfinančné služby o možnosť kolektívneho investovania. Umožňujúto dva podielové fondy - zahraničný rastový (určenýpredovšetkým klientom, ktorí za cenu väčšieho rizika dosiahnuvyšie zhodnotenie vloženej investície) a príjmový dlhopisový (preklientov preferujúcich stabilitu investície pri nižšom riziku).
V poslednom období prenikajú do popredia práve poistnéprodukty životného poistenia spojené s investičnými fondmi. Cieľje prozaický: vyššie zhodnotiť peniaze klientov. Poisťovaciespoločnosti (na základe doteraz platnej legislatívy) zo zákonaskutočne môžu ponúkať takéto produkty a nič im nebráni vpodobnom duchu osloviť klienta. Finančný riaditeľ spoločnostiAmslico AIG Life Marián Matejovič však v tejto súvislostiupozornil, že Amslico chce iniciovať, aby sa podobné produktyvylúčili z oficiálne vykázaných výsledkov podielu na trhuživotného poistenia. Nedochádzalo by tak ku skresľovaniuvýsledkov. V podobných prípadoch nie je totiž garantovanézhodnotenie ich investičnej časti. To znamená, že riziko zinvestovania je pri nich prenesené z poisťovne na klienta,poisťovňa ho negarantuje a pritom si ho pripíše k dobru",uviedol M. Matejovič.