Zdravotnej poisťovni Union prišli storná prepoistení od osôb z tej istej obce v jednej obálke

Union podala v tejto veci podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

union-plagat

Zdravotnej poisťovni Union prišlo v minulom roku takmer 10-tisíc požiadaviek na storno prihlášok. Mnohé doručené späťvzatia boli vypísané rovnakým typom písma, týkali sa osôb z rovnakej obce a boli doručované v jednej a tej istej obálke. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa zdravotnej poisťovne Union Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

Zdravotná poisťovňa Union vlani podľa Ksenzsighovej zaznamenala podozrivé machinácie s prihláškami a v tejto veci podala aj podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Dôvodom bolo obrovské množstvo storno požiadaviek, aj keď tieto prihlášky do Unionu nikdy podané neboli.

„V jednom prípade bolo späťvzatie dokonca podané osobou, ktorá v čase podpisu už ani nežila. Domnievame sa, že išlo o koordinovanú činnosť s cieľom ovplyvniť výsledky prepoisťovacej kampane," uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Unionu. Zdôraznila, že zamestnanci poisťovne sú vyškolení, aby sa zdržali akéhokoľvek neetického konania, a to pod hrozbou okamžitého rozviazania spolupráce.

Vyberáme z poistovne.sk

8466

Slováci by si mali podľa odborníkov dávať pozor na podpoistenie nehnuteľnosti

Na Slovensku je drvivá väčšina bytových domov podpoistená. Konštatuje to Združenie pre lepšiu správu bytových domov.
26.09.2022
Čítať viac o Slováci by si mali podľa odborníkov dávať pozor na podpoistenie nehnuteľnosti
hands-grasping-a-steering-wheel

Ako podať výpoveď poistnej zmluvy k PZP?

Ak nie ste spokojný s ponukou PZP, ktorú vám dala vaša poisťovňa, môžete zmluvu vypovedať a poistiť sa v inej poisťovni. Akú formu má mať výpoveď a aké lehoty musíte dodržať?
26.09.2022 | redakcia
Čítať viac o Ako podať výpoveď poistnej zmluvy k PZP?
Zlatá minca 2022 certifikát

Allianz získala šesť Zlatých mincí 2022

Allianz uspela v ďalšom ročníku súťaže Zlatá minca. Produkty Allianz – Slovenskej poisťovne vysoko ocenila 189-členná odborná porota.
23.09.2022
Čítať viac o Allianz získala šesť Zlatých mincí 2022

Vyberáme z banky.sk