Zamestnanci Allianz – SP prispeli Prešovu z vlastných výplat. Nadácia pridala 5-násobok

Tragická udalosť zo začiatku decembra, keď explózia v bytovom dome na Mukačevskej ulici 7 v Prešove zanechala ľudské obete a zničila majetok stoviek ľudí, otriasli celým Slovenskom.


Ihneď ako to bolo možné, začala Allianz – Slovenská poisťovňa obhliadať škody klientov v mieste výbuchu a už tri dni po nešťastí dostali prví poškodení poistné plnenia a zálohy, aby mohli čo najskôr začať s opravami. Okrem výplaty poistného plnenia sa stovky zamestnancov Allianz – SP rozhodli venovať časť svojej výplaty na pomoc poškodeným. Do dobrovoľnej zbierky sa zapojilo až 314 zamestnancov poisťovne. Spoločne sa vyzbierali sumou 7777 eur. Nadácia Allianz sa zaviazala pridať päťnásobok, ktorý zaokrúhlila na 40-tisíc eur. Dohromady tak z Allianz – SP poputuje na pomoc poškodeným v Prešove suma 47 777 eur.
Milo ma prekvapila odozva a záujem stoviek mojich kolegov. Jedna vec je vyplatiť poistné plnenie, ktoré klientovi patrí podľa poistnej zmluvy. Prispieť však z vlastného je prejavom ozajstnej spolupatričnosti a štedrosti jednotlivca,“ uviedol prezident Allianz – SP Todor Todorov. Zamestnanci, ktorí naprieč pracovnými pozíciami denne pracujú na riešení nepríjemných životných a majetkových poistných udalostí, si uvedomujú prchavosť zdanlivých istôt. „Mnohí kolegovia už bezprostredne po tragédii prispeli Prešovu súkromne, na transparentný účet, no motivoval ich záväzok nadácie, znásobiť vyzbieranú sumu, preto ju chceli aj svojím príspevkom zvýšiť,“ hovorí správkyňa Nadácie Allianz Lucia Muthová.
 

ZAMESTNANCI ALLIANZ – SP POMÁHALI AJ V JAPONSKU

Podobnú zbierku na pomoc poškodeným zorganizovala Allianz – SP už v roku 2011. Vtedy zamestnanci prispeli čiastkou 7059 eur na pomoc obetiam zemetrasenia a cunami v Japonsku. Finančná zbierka na pomoc poškodeným obyvateľom v Japonsku bola vtedy vyhlásená v rámci celej skupiny Allianz SE. Celá poisťovacia skupina vtedy venovala Japonsku v prepočte približne 270-tisíc eur.
 

Allianz - Slovenská poisťovňa, a. s., pôsobí na slovenskom poistnom trhu už niekoľko desiatok rokov a je trhovým lídrom v poskytovaní vysoko kvalitných služieb a produktov. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá spravuje zmluvy miliónov klientov v regióne strednej a východnej Európy.

(Tlačová správa)

Vyberáme z poistovne.sk

sunglasses-car-keys

Online porovnávače poistenia auta fungujú na cenových dohodách s poisťovňami. V čom sa líšia?

Online poistenie auta na porovnávacích weboch je cenovo takmer zhodné s cenou v poisťovni. Rozdiel je v pridaných službách
07.05.2021 | redakcia
Čítať viac o Online porovnávače poistenia auta fungujú na cenových dohodách s poisťovňami. V čom sa líšia?
34148_obr

Zmeny v predstavenstve Allianz SDSS

Od 1. mája 2021 nastali v Allianz – Slovenskej dôchodkovej správcovskej spoločnosti (ASDSS) personálne zmeny. Novými členmi trojčlenného predstavenstva spoločnosti sa stali Agata Aniela Przygoda (40) a Juraj Dlhopolček (42). Nahradili doterajších členov vedenia Petra Karcola a Juraja Liptáka, ktorí zo spoločnosti odchádzajú.
03.05.2021
Čítať viac o Zmeny v predstavenstve Allianz SDSS

Vyberáme z banky.sk