Úrad pre finančný trh odsúhlasil zlúčenie Wüstenrot životnej poisťovne s UBP

Úrad pre finančný trh (ÚFT) odsúhlasil zlúčenie spoločnosti Wüstenrot, životná poisťovňa s Univerzálnou bankovou poisťovňou (UBP)

Úrad pre finančný trh (ÚFT) odsúhlasil zlúčenie spoločnosti Wüstenrot, životná poisťovňa s Univerzálnou bankovou poisťovňou (UBP).

Ako TASR ďalej informoval hovorca úradu Marek Kačmár, rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 14. novembra, pričom vznik právnych účinkov sa predpokladá k 1. januáru 2004 zápisom do Obchodného registra. "Dňom účinnosti zlúčenia sa tiež predpokladá zmena obchodného mena UBP na Wüstenrot poisťovňa," doplnil.

Wüstenrot životná poisťovňa a Wüstenrot Versicherungs-AG v závere júla podpisom zmluvy so Slovenskou sporiteľňou (SLSP), Slovenskou konsolidačnou (SKo), Allianz-Slovenská poisťovňa a Poštovou bankou získali 100 % akcií UBP. Spoločnosť by mala mať nové logo, pričom svojim klientom bude poskytovať tak životné ako aj neživotné poistenie. "Od začiatku roku 2004 začne tiež poskytovať povinné zmluvné poistenie motorových vozidiel," vyjadril sa v júli predseda predstavenstva Wüstenrot životná poisťovňa (WŽP) Siegfried Fatzi.

Wüstenrot životná poisťovňa, ktorej akcionármi so zhodne 45-% balíkmi sú rakúska Wüstenrot Versicherungs-AG a nemecká Wüstenrot&Würtembergische-AG a s 10 % Stavebná sporiteľňa VÚB Wüstenrot, očakáva tento rok zisk 5,3 milióna Sk. UBP plánuje tento rok dosiahnuť zisk okolo 18 miliónov Sk.

Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho súhlasu TASR výslovne zakázané. Copyright©TASR.

Vyberáme z poistovne.sk

pexels-gustavo-fring-4173207

Ktorá zdravotná poisťovňa je najlepšia pre deti? Veľké porovnanie benefitov

Ponuka benefitov pre najmladších poistencov je veľmi pestrá. Portál Poisťovne.sk porovnal výhody, príspevky a zľavy, ktoré poskytujú zdravotné poisťovne a zameral sa najmä na ich dostupnosť a reálnu využiteľnosť.
01.04.2026 | redakcia
Čítať viac o Ktorá zdravotná poisťovňa je najlepšia pre deti? Veľké porovnanie benefitov
motorky-redakcia

Havarijné poistenie motorky a PZP na motorku

Bez PZP s motorkou na cesty nechoďte. Podľa policajných štatistík v roku 2025 boli motocyklisti účastníkmi 644 nehôd, čo je medziročný nárast o 33 prípadov.
30.03.2026 | redakcia
Čítať viac o Havarijné poistenie motorky a PZP na motorku
burst-matthew-henry-hands-full-of-easter-eggs

Kuriózne veľkonočné poistné udalosti

Aj keď tretina Slovákov Veľkú noc neoslavuje, počas Veľkej noci sa poisťovne stretávajú s nezvyčajnými poistnými udalosťami. Prinášame vám výber tých najlepších za posledné roky.
27.03.2026 | redakčne upravené
Čítať viac o Kuriózne veľkonočné poistné udalosti

Vyberáme z banky.sk