Skupina Uniqa dosiahla v 1. kvartáli zisk pred zdanením vo výške 33,1 mil. eur

V medziročnom porovnaní zisk rakúskej poisťovacej skupiny mierne klesol zo sumy 33,4 mil. eur.


Koncern Uniqa dosiahol v prvom kvartáli zisk pred zdanením vo výške 33,1 mil. eur. Znamená to, že v medziročnom porovnaní zisk mierne klesol zo sumy 33,4 mil. eur. Predpis poistného sa zvýšil o 5,1 % na 1,512 mld. eur, pričom rast skupina evidovala vo všetkých segmentoch poistenia. Zisk patriaci akcionárom klesol o 12,2 % na 29,1 mil. eur. Spoločnosť zároveň v stredu informovala, že za celý rok 2017 počíta s nárastom zisku pred zdanením z vlaňajšej úrovne 225,5 mil. eur.

V segmente majetkového a úrazového poistenia predpis poistného vzrástol o 5,5 % na 815,7 mil. eur. V životnom poistení skupina evidovala rast o 5 % na 426,5 mil. eur v segmente zdravotného poistenia o 4 % na 269,7 mil. eur. Kombinovaný ukazovateľ, ktorý porovnáva náklady a škodovosť s predpísaným poistným, sa zvýšil na 97,7 %.

Uniqa poisťovňa je univerzálna poisťovňa poskytujúca široké spektrum poistných produktov v oblasti životného aj neživotného poistenia. Pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 1990, keď bola založená pod názvom Poisťovňa Otčina, a.s., v roku 2001 sa na základe rozhodnutia koncernu Uniqa Group zmenilo obchodné meno na Uniqa poisťovňa, a.s.

Vyberáme z poistovne.sk

Čo robiť, ak vás zasiahol ničivý živel na dovolenke?

Náhle zmeny počasia každý rok spôsobujú problémy aj dovolenkárom. Požiare, silné búrky a víchrice neobchádzajú ani európske letoviská a spôsobujú obrovské škody na majetku aj na životoch. Ponúkame rady pre dovolenkárov, čo robiť v takýchto prípadoch.
29.07.2021 | redakcia
Čítať viac o Čo robiť, ak vás zasiahol ničivý živel na dovolenke?
Asistenčné služby Groupama

Klienti zbytočne prichádzajú o výhody. Nevedia, čo zahŕňajú asistenčné služby

Sú pre klientov k dispozícii zadarmo, no mnohí vôbec nevedia, čo všetko zahŕňajú a kedy sa dajú využiť. Hovoríme vo všeobecnosti o asistenčných službách, ale najmä o tých v havarijnom poistení. Klienti často nevedia, že ich vôbec majú a pri nehode či poruche auta na ceste ich využívajú len veľmi málo.
27.07.2021
Čítať viac o Klienti zbytočne prichádzajú o výhody. Nevedia, čo zahŕňajú asistenčné služby
holding-car-keys

Čo robiť, ak vám v zahraničí ukradnú alebo vykradnú auto

Ak vám ukradnú auto, nečakajte a krádež ihneď nahláste polícii a následne svojej poisťovni. Preplatenie škody za ukradnuté auto si môžete nárokovať z havarijného poistenia.
26.07.2021 | redakčne upravené
Čítať viac o Čo robiť, ak vám v zahraničí ukradnú alebo vykradnú auto

Vyberáme z banky.sk