Skupina Generali v prvom polroku s rastom poistného, no s poklesom zisku

Hrubé predpísané poistné bolo za 41,9 mld. eur a zisk predstavoval sumu 1,4 mld. eur.

bankovky3
Skupina Generali dosiahla v prvom polroku celkové hrubé predpísané poistné 41,9 mld. eur. Ako ďalej informovala, v medziročnom porovnaní je to nárast o 2,4 %. Zvýšilo sa vďaka pozitívnemu vývoju v segmente poistenia majetku a zodpovednosti pri raste o 8,5 %. Segment životného poistenia nepatrne klesol o 0,5 %.

Čisté príjmy v životnom poistení dosiahli 6,2 mld. eur. Tento výsledok je podporený rastom v oblasti rizikového životného poistenia, čo kompenzuje pokles v oblasti investičného životného poistenia v súlade s plánovanou zmenou v životnom portfóliu. Prevádzkový výsledok rástol o 4,8 % na 3,1 mld. eur, a to vďaka výkonu v segmentoch životného poistenia, poistenia majetku a zodpovednosti, v rámci výsledkov holdingu a ostatných činností.

Čistý zisk skupiny dosiahol v prvom polroku 1,4 mld. eur. V rovnakom období vlaňajška to bola suma 1,54 mld. eur. Bez započítania zníženej hodnoty o ruské investície, ktorých sa skupina pre vojnový konflikt na Ukrajine vzdala, by predstavoval čistý zisk 1,54 mld. eur.

Generali je poskytovateľ poistenia a asset managementu. Skupina vznikla v roku 1831 a pôsobí v 50 krajinách sveta. Eviduje 75-tisíc zamestnancami po celom svete a 67 miliónov klientov.

Vyberáme z poistovne.sk

grateful-patient

Toto robia pacienti s vysokým krvným tlakom nesprávne

To, že vysoký krvný tlak ľudia podceňujú a mnohí ani netušia, že ho majú, je už dlhšie známe. Zdravotné poisťovne upozorňujú na nové fakty o hypertenzii, ktorou trpia už aj deti.
20.06.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Toto robia pacienti s vysokým krvným tlakom nesprávne
20073

Sezóna pre motocykle sa už naplno rozbehla, nehody môžu byť fatálne

Počet nehôd motorkárov sa z roka na rok zvyšuje. Podľa štatistík Polície SR prišlo minulý rok o život na slovenských cestách 28 motorkárov. Medzi najčastejšie príčiny smrteľných nehôd patrilo neprispôsobenie jazdy technického stavu vozovky, nedanie prednosti, ale aj požitie alkoholu, či omamných látok.
19.06.2024
Čítať viac o Sezóna pre motocykle sa už naplno rozbehla, nehody môžu byť fatálne
burst-partners-donut-float-fun

Letné zľavy a výhody pre poistencov Dôvery

Výhody zdravotnej poisťovne viete využiť nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Pozrite si, ako so zdravotnou poisťovňou môžete ušetriť desiatky eur a v ktorých prípadoch jej pomoc naozaj oceníte.
19.06.2024 | redakcia
Čítať viac o Letné zľavy a výhody pre poistencov Dôvery

Vyberáme z banky.sk