Skupina Generali v prvom polroku s rastom poistného, no s poklesom zisku

Hrubé predpísané poistné bolo za 41,9 mld. eur a zisk predstavoval sumu 1,4 mld. eur.

bankovky3
Skupina Generali dosiahla v prvom polroku celkové hrubé predpísané poistné 41,9 mld. eur. Ako ďalej informovala, v medziročnom porovnaní je to nárast o 2,4 %. Zvýšilo sa vďaka pozitívnemu vývoju v segmente poistenia majetku a zodpovednosti pri raste o 8,5 %. Segment životného poistenia nepatrne klesol o 0,5 %.

Čisté príjmy v životnom poistení dosiahli 6,2 mld. eur. Tento výsledok je podporený rastom v oblasti rizikového životného poistenia, čo kompenzuje pokles v oblasti investičného životného poistenia v súlade s plánovanou zmenou v životnom portfóliu. Prevádzkový výsledok rástol o 4,8 % na 3,1 mld. eur, a to vďaka výkonu v segmentoch životného poistenia, poistenia majetku a zodpovednosti, v rámci výsledkov holdingu a ostatných činností.

Čistý zisk skupiny dosiahol v prvom polroku 1,4 mld. eur. V rovnakom období vlaňajška to bola suma 1,54 mld. eur. Bez započítania zníženej hodnoty o ruské investície, ktorých sa skupina pre vojnový konflikt na Ukrajine vzdala, by predstavoval čistý zisk 1,54 mld. eur.

Generali je poskytovateľ poistenia a asset managementu. Skupina vznikla v roku 1831 a pôsobí v 50 krajinách sveta. Eviduje 75-tisíc zamestnancami po celom svete a 67 miliónov klientov.

Vyberáme z poistovne.sk

peniaze1-redakcia

Počet poistných podvodov narastá

Poisťovňa UNIQA v prvom polroku 2022 prešetrila viac ako 1000 pokusov o poistný podvod. Pozrite si, aké podvody sa vyskytujú najviac a o akú sumu sa chceli podvodníci obohatiť.
18.08.2022 | redakčne upravené
Čítať viac o Počet poistných podvodov narastá
zdravotnictvo-IvanS

Asociácia na ochranu práv pacientov navrhuje stiahnuť novelu zákona o zdravotných poisťovniach

Minimálny zdravotný odvod či spoplatnenie podania na úrad pre dohľad sú podľa asociácie len časťou tohto protipacientskeho návrhu.
17.08.2022
Čítať viac o Asociácia na ochranu práv pacientov navrhuje stiahnuť novelu zákona o zdravotných poisťovniach
turistika3-redakcia

Úrazov a úmrtí na horách pribúda, nezabudnite na poistenie

Od začiatku tohto roka zomrelo v slovenských horách už rekordných 30 turistov. Podľa Horskej záchrannej služby (HZS) je to najviac za posledných 10 rokov.
17.08.2022
Čítať viac o Úrazov a úmrtí na horách pribúda, nezabudnite na poistenie

Vyberáme z banky.sk