Škody po výbuchu v Prešove stúpajú. Allianz – SP aktívne kontaktuje klientov zničenej bytovky

Straty na životoch, menšie aj vážnejšie zranenia a množstvo zničených bytov a vozidiel. Taká je bilancia ničivého výbuchu prešovského paneláku z minulého týždňa.


Poisťovne už od soboty registrujú škody, ktoré im klienti postupne nahlasujú. „Dvaja klienti nám už nahlásili zničenie svojich bytov v bytovke, kde explózia nastala. Niekoľko ďalších z tohto paneláku sme identifikovali na základe poistných zmlúv a aktuálne ich kontaktujeme, aby sme dohodli ďalší postup,“ vysvetľuje riaditeľ odboru likvidácie poistných udalostí Allianz – SP Milan Rajec. Okrem škôd na zničenom paneláku boli poškodené aj byty v okolitých panelákoch a zaparkované vozidlá. „V rámci poistenia bytových domov sme doteraz zaregistrovali desiatky poistných udalostí. Ide najmä o poškodené a rozbité okná. Ďalší klienti nám hlásia škody zo svojho poistenia nehnuteľnosti a domácnosti. Evidujeme aj niekoľko vozidiel poškodených výbuchom,“ upresňuje M. Rajec. Počty škôd budú podľa neho ešte narastať, keďže viaceré poistné udalosti pre bezpečnostnú uzáveru v danej lokalite ešte neboli nahlásené.

INFORMÁCIE PRIAMO V TERÉNE


Allianz – SP sa klientom snaží vyjsť v ústrety a čo najviac urýchliť a zjednodušiť proces nahlásenia a riešenia škody. „Komunikujeme so správcami poškodených bytových domov. Na okolité bytovky sme umiestnili plagáty s kontaktmi a informáciami ako a kde môžu klienti svoje škody nahlásiť,“ vysvetľuje hovorkyňa Allianz – SP Lucia Muthová.

POISTENIE BYTOVKY VS. POISTENIE BYTU


Spoločné časti bytového domu, ako obvodové múry, strecha, elektroinštalácia, balkóny či okná kryje poistenie bytovky, samotné byty zas kryje privátne poistenie nehnuteľnosti a domácnosti. „Ak výbuch poškodil okná, treba sa obrátiť na bytového správcu, keďže tieto škody budú hradené z poistenia bytovky. Škody v jednotlivých bytoch ako zničený nábytok, sanita, poškodené podlahy, omietky, porozbíjané zariadenie bude odškodnené z vlastného poistenia bytu a domácnosti,“ dopĺňa L. Muthová.

Pri menších škodách ako výmena skiel na bytoch alebo rodinných domoch poisťovňa prepláca škody aj bez obhliadky, na základe predloženého dokladu za opravu, resp. výmenu.

AKO ŠKODU NAHLÁSIŤ

  • online na www.allianzsp.sk, spolu s fotografiami poškodení
  • telefonicky na bezplatnej linke 0800 122 222
  • ma pobočke Allianz – SP priamo v Prešove
  • prostredníctvom svojho obchodníka alebo makléra
Tlačová správa
 

Vyberáme z poistovne.sk

8466

Slováci by si mali podľa odborníkov dávať pozor na podpoistenie nehnuteľnosti

Na Slovensku je drvivá väčšina bytových domov podpoistená. Konštatuje to Združenie pre lepšiu správu bytových domov.
26.09.2022
Čítať viac o Slováci by si mali podľa odborníkov dávať pozor na podpoistenie nehnuteľnosti
hands-grasping-a-steering-wheel

Ako podať výpoveď poistnej zmluvy k PZP?

Ak nie ste spokojný s ponukou PZP, ktorú vám dala vaša poisťovňa, môžete zmluvu vypovedať a poistiť sa v inej poisťovni. Akú formu má mať výpoveď a aké lehoty musíte dodržať?
26.09.2022 | redakcia
Čítať viac o Ako podať výpoveď poistnej zmluvy k PZP?
Zlatá minca 2022 certifikát

Allianz získala šesť Zlatých mincí 2022

Allianz uspela v ďalšom ročníku súťaže Zlatá minca. Produkty Allianz – Slovenskej poisťovne vysoko ocenila 189-členná odborná porota.
23.09.2022
Čítať viac o Allianz získala šesť Zlatých mincí 2022

Vyberáme z banky.sk