R+V sa od júla zlúči s Uniqa poisťovňou

Všetkých klientov R+V Poisťovne prevezme univerzálny nástupca spoločností Uniqa poisťovňa

Začiatkom júla zanikne na slovenskom poistnom trhu R+V Poisťovňa, a.s. (R+V) a začlení sa do Uniqa poisťovne, a.s., (Uniqa). Spoločnosť Uniqa tak preberie na seba všetky záväzky a klientov R+V. "Všetky zmluvy klientov R+V budú naďalej platné a nezmení sa ani výška poistného v uzatvorených zmluvách," informoval o tom vo štvrtok člen predstavenstva Uniqa poisťovne Radomír Háčik. O zlúčení spoločností rozhodnú ešte 21. júna valné zhromaždenia oboch spoločností. Cieľom Uniqa poisťovne je po zlúčení dosiahnuť na slovenskom poistnom trhu 5. miesto vo výške predpísaného poistného. "Uniqa dosiahla vlani na trhu 3,6-percentný podiel s objemom predpísaného poistného vyše 1,5 mld. Sk, pričom trhový podiel R+V bol 1,3 % s predpisom poistného 559,2 mil. Sk," uviedol predseda predstavenstva Uniqa Harald Chrstos. Trhový podiel oboch poisťovní by tak mal predstavovať 4,9 %. "Našim cieľom je túto pozíciu si udržať a konsolidovať spoločnosť," povedal Chrstos. Z R+V poisťovne preberie nástupca Uniqa celkom 81 tis. klientov a spolu tak bude mať približne 247 tis. klientov. Základné imanie by sa po odsúhlasení valným zhromaždením malo zvýšiť zo súčasných 300 mil. Sk na 400 mil. Sk. "Akcionári budú musieť ešte schváliť, aký bude pomer zmeny akcií R+V poisťovne na akcie Uniqa poisťovne," uviedol Háčik.

Integrácia oboch poisťovní sa začala už 22. mája minulého roku, keď podpísali zmluvu Uniqa Versicherungen AG a nemecká poisťovacia spoločnosť R+V Allgemeine Versicherung AG. V zmluve sa obe spoločnosti dohodli o prevode akcií R+V Allgemeine Versicherung v Poľsku a na Slovensku na skupinu Uniqa. Takmer o rok sa previedli akcie R+V Poisťovne, ktorú vlastnila R+V Allgemeine Versicherung AG, na spoločnosť Uniqa Versicherungen AG Rakúsko. V súčasnosti vlastní Uniqa Group Austria 90 % akcií poľskej spoločnosti Filar s.a. a 100 % slovenskej R+V Poisťovne, a.s. Zahraničný podiel na predpísanom poistnom koncernu Uniqa Group Austria sa tak zvýšil na takmer 15 %.

Uniqa poisťovňa pôsobí na slovenskom trhu od roku 1990. Ako jedna z ôsmich poisťovní má licenciu na poskytovanie povinného zmluvného poistenia vozidiel. R+V Poisťovňa začala podnikať v SR v roku 1997 a jej 100-percentným vlastníkom je R+V AG Nemecko. Ako prvá začala na Slovensku poskytovať svoje produkty prostredníctvom bánk.

©2004, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.

Vyberáme z poistovne.sk

Allianz_Allianz

Za škody na dovolenkách Allianz vlani vyplatil takmer 2,3 milióna eur, rastú najmä storná zájazdov

Štvrtina nákladov za dovolenkové škody tvoria storná zájazdov, medziročne stúpli o 22 percent. Najviac dovolenkových škôd riešil Allianz v Thajsku, Turecku a Taliansku. Za úraz klienta na motorke v Thajsku vyplatil Allianz 69-tisíc eur.
11.06.2026
Čítať viac o Za škody na dovolenkách Allianz vlani vyplatil takmer 2,3 milióna eur, rastú najmä storná zájazdov
foto_redakcia

Ak kvôli preklepu v zmluve o PZP môžete dostať pokutu!

To, že platíte povinné zmluvné poistenie nestačí. Skontrolujte si svoju poistnú zmluvu, či všetky údaje o vozidle sú uvedené správne. Aj kvôli malej chybe systém vozidlo vyhodnotí ako nepoistené!
10.06.2026 | redakčne upravené
Čítať viac o Ak kvôli preklepu v zmluve o PZP môžete dostať pokutu!
pexels-ron-lach-7983360

VšZP začala rozosielať ročné zúčtovania za rok 2025

Výsledky ročného zúčtovania vrátane výpočtu preplatku alebo nedoplatku sú poistencom a platiteľom poistného dostupné aj v ePobočke.
08.06.2026 | redakčne upravené
Čítať viac o VšZP začala rozosielať ročné zúčtovania za rok 2025

Vyberáme z banky.sk