Pripoisťovať si bežné vodné športy nie je nutné vždy

Poisťovne bežne presviedčajú klientov, aby si na dovolenke pripoistili aj rizikové športy. Lenže čo je už rizikové a čo ešte nie?

 


Pri bežnom cestovnom poistení máte kryté náklady spojené s následkami úrazov či ochorení. Za bežný úraz môžu poisťovne považovať podvrtnutý členok pri behaní či zlomenú ruku pri rekreačnom bicyklovaní. Ak sa na dovolenke chystáte robiť nejaký extrémny šport, riziko úrazu je ešte vyššie a poisťovne za to vyžadujú extra pripoistenie. Zvyčajne priplatenie rizikových športov k cestovnému poisteniu v rámci Európy stojí niekoľko eur na deň.

V Allianz-Slovenskej poisťovni je cena celého poistenia aj s rizikovým príplatkom od 1,7 eura na osobu a deň. V Uniqa poisťovni poistné za liečebné náklady vrátane prirážky za organizovaný šport je 2,29 eur na deň. V Union poisťovni môžete dostať také poistenie už od 1,4 eur na deň. Pričom náklady spojené s následkami úrazov či ochorení v niektorých krajinách sa pohybujú v desiatkach tisíc eur.

Zdravotné poistenie doma aj v zahraničí - odborné poradenstvo zdarma


Čo je adrenalín

Andrea Leskovská, riaditeľka odboru manažmentu produktov Allianz – SP tvrdí, že „nepoistiteľné“ športy prakticky neexistujú. Niektoré z nich sú už v základom krytí, za tie adrenalínovejšie si treba priplatiť. Za rizikové športy táto poisťovňa považuje napríklad bungee jumping, potápanie do viac ako 20 m, vodné lyžovanie, surfing či horolezectvo. Naopak „jednorazovo zakúpená jazda na vodných lyžiach, windsurfe či skútri je krytá už v základnom poistení,“ vysvetľuje Leskovská. Zoznam všetkých rizikových športov a činností nájdete zvyčajne na weboch poisťovní.

Cestovné poistenie - čo vás zaujímalo v našej poradniPodobné pravidlá má aj Uniqa poisťovňa. „V rámci liečebných nákladov sú kryté aj letné športy vykonávane pri mori počas dovolenky a zakúpené priamo na pláži, ako jazda na vodnom skútri, člnkovanie či vodný bicykel a vodné lyžovanie,“ vymenúva Libuša Beniaková z oddelenia poistenia osôb poisťovne Uniqa. Rizikové športy ako sú lietanie alebo paragliding aj na pláži je potrebné si pripoistiť. Union poisťovňa do rizikovej športov zaraďuje napríklad jazdu na vodnom skútri, lety na padáku, závesné lietanie či rafting. Tie by ste si mali pripoistiť. „Ak si klient uzatvorí individuálne komplexné cestovné poistenie s rizikovou skupinou Šport, môže vykonávať akýkoľvek rekreačný alebo extrémny šport na amatérskej alebo profesionálnej úrovni,“ vysvetľuje Judita Smatanová, hovorkyňa Unionu.

lista Neprehliadnite

Vyberáme z Poistovne.sk

IMG_8015-500

Prieskum: Viac ako tretina Slovákov nemá poistenú nehnuteľnosť, v ktorej býva

Poistenie nehnuteľnosti či poistenie domácnosti je pre mnohých Slovákov témou až po negatívnej skúsenosti. Mnohí stále veria, že im sa škody stať nemôžu a škodové situácie ich budú obchádzať. Sú však aj takí, ktorí nevedia, kedy ich majetok chráni poistenie domácnosti a kedy poistenie nehnuteľnosti. Potvrdzuje to aj prieskum poisťovne Groupama, v ktorom sme spolu s agentúrou Focus zisťovali poistenosť nehnuteľností a domácnosti na Slovensku.
02.08.2021
Čítať viac o Prieskum: Viac ako tretina Slovákov nemá poistenú nehnuteľnosť, v ktorej býva

Čo robiť, ak vás zasiahol ničivý živel na dovolenke?

Náhle zmeny počasia každý rok spôsobujú problémy aj dovolenkárom. Požiare, silné búrky a víchrice neobchádzajú ani európske letoviská a spôsobujú obrovské škody na majetku aj na životoch. Ponúkame rady pre dovolenkárov, čo robiť v takýchto prípadoch.
29.07.2021 | redakcia
Čítať viac o Čo robiť, ak vás zasiahol ničivý živel na dovolenke?
Asistenčné služby Groupama

Klienti zbytočne prichádzajú o výhody. Nevedia, čo zahŕňajú asistenčné služby

Sú pre klientov k dispozícii zadarmo, no mnohí vôbec nevedia, čo všetko zahŕňajú a kedy sa dajú využiť. Hovoríme vo všeobecnosti o asistenčných službách, ale najmä o tých v havarijnom poistení. Klienti často nevedia, že ich vôbec majú a pri nehode či poruche auta na ceste ich využívajú len veľmi málo.
27.07.2021
Čítať viac o Klienti zbytočne prichádzajú o výhody. Nevedia, čo zahŕňajú asistenčné služby

Vyberáme z banky.sk