Polročný zisk VIG klesol medziročne o 16,8 %

Historicky nízke úrokové sadzby majú ovplyvňovať výsledky poisťovacej skupiny aj po zvyšok roka 2015.


Rakúska poisťovacia skupina Vienna Insurance Group (VIG) dosiahla v prvom polroku zisk pred zdanením vo výške 250,5 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to pokles o 16,8 %. Príčinou horšieho hospodárenia boli podľa spoločnosti nízke úrokové sadzby a pokles hrubého poistného. Hrubé predpísane poistné sa znížilo o 1,5 % na 4,9 mld. eur. "Dosiahnutý zisk bol v rámci prognózovaného rozpätia, pričom ho výrazne ovplyvnili zhoršujúce sa finančné výsledky," uviedla VIG vo vyhlásení.

PORADŇA O POISTENÍ AUTA

 


Finančné výsledky spoločnosti za prvý polrok klesli o 7,2 % na 524,5 mil. eur. "Dôvodom sú historický nízke úrokové sadzby," uviedla VIG vo vyhlásení. Kombinovaný ukazovateľ, ktorý porovnáva náklady a škodovosť s predpísaným poistným však zaznamenal najlepší polročný výsledok v období piatich rokov, keď klesol o 1,2 percentuálneho bodu na 95,9 %.

Najväčšia rakúska poisťovacia skupina zverejnila aj výsledky za druhý štvrťrok. VIG v druhom kvartáli dosiahla zisk pred zdanením v sume 119,6 mil. eur. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka je to pokles o 18 %. Analytici oslovení agentúrou Reuters prognózovali zisk pred zdanením vo výške 126 mil. eur. Odhad im nevyšiel ani pri hrubom predpísanom poistnom, ktoré v druhom štvrťroku vzrástlo len o 2,15 mld. eur. "Očakávame, že nízke úrokové sadzby budú ovplyvňovať naše výsledky aj po zvyšok roka 2015," povedal výkonný riaditeľ VIG Peter Hagen.

Na Slovensku pôsobia tri koncernové poisťovne skupiny Vienna Insurance Group, a to Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

ZÍSKAJTE VSTUPNÝ BONUS AŽ 2 000 €!Vyberáme z poistovne.sk

woman-checking-phone

Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka

Po online sprievodcovi škodou v havarijnom a povinnom zmluvnom poistení, môžu odteraz klienti Allianzu sledovať online aj riešenie škody na majetku. Menšie škody na majetku vyrieši Allianz kompletne online. Aj nahlásenie škody je odteraz v Allianzi jednoduchšie.
17.06.2021
Čítať viac o Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka
hand-on-steering-wheel

Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Čo robí poisťovňa v prípade, ak klient nezaplatí poistné a stane sa mu škodová udalosť? Vyplatí mu poisťovňa celé poistné plnenie, alebo si uplatní postih? Musí klient poistné doplatiť skôr, ako mu poisťovňa vyplatí náhradu škody?
15.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Vyberáme z banky.sk