Poisťovňa Groupama hlási nižší zisk

 

Finančná skupina Groupama dosiahla v minulom roku celkové konsolidované príjmy 13,6 mld. eur. Pri nezmenenej báze a kurzových rozdieloch to podľa vyjadrení skupiny predstavuje nárast o 0,3 %. Čistý zisk bol vlani v sume 257 mil. eur. Medziročne poklesol, keďže ku koncu roka 2013 bol zisk 283 mil. eur.

V oblasti poistenia majetku a zodpovednosti za škodu skupina zvýšila príjmy z poistného o 1,5 % na 7,1 mld. eur. Príjmy z poistného v oblasti poistenia osôb dosiahli 6,3 mld. eur, čo predstavuje pokles o 1,2 %. Súvisí to podľa vyjadrení firmy s postupným utlmovaním činností v oblasti úspor a dôchodkového poistenia na báze eura, resp. so zvyšovaním príjmov z produktov investičného životného poistenia a individuálneho zdravotného poistenia.

Príjmy z finančných a bankových činností v minulom roku stúpli o 5,1 % na 279 mil. eur. Z toho 154 mil. eur vykázala Groupama Banque, 120 mil. eur Groupama Asset Management a 5 mil. eur Groupama Épargne Salariale. Ako doplnila skupina Groupama, darilo sa najmä Groupama Banque, ktorá oproti predošlému roku zvýšila vklady o 30 %.

Groupama, ako najväčšia poisťovňa Francúzska a ako vlastník ochranných značiek Groupama, Gan a Amaguiz, pôsobí v jedenástich štátoch, v ktorých vykonáva poisťovaciu, bankovú činnosť a poskytuje súvisiace služby. Skupina má 13 miliónov klientov a 33 500 zamestnancov. Groupama je na slovenskom poistnom trhu prítomná od 1. januára 2009. V súčasnosti pôsobí ako pobočka maďarskej poisťovne Groupama Garancia Biztosító, ktorá patrí v Maďarsku do prvej trojky najsilnejších poisťovní.

Vyberáme z poistovne.sk

30791_obr

Poisťovne vlani odviedli štátu viac než 122 miliónov eur, najviac prinieslo poistenie áut

Poisťovne pôsobiace na Slovensku odviedli za rok 2025 do štátneho rozpočtu viac než 122 miliónov eur na dani z poistenia. Vyplýva to zo súhrnných údajov finančnej správy z daňových priznaní k tejto dani. Celkový základ dane dosiahol 1,53 miliardy eur, pričom najväčší podiel na výbere dane mali tradične segmenty neživotného poistenia.
13.03.2026
Čítať viac o Poisťovne vlani odviedli štátu viac než 122 miliónov eur, najviac prinieslo poistenie áut
redakcia-nehoda1

Ako riešiť nehodu ak vinník nemá PZP? Kedy dostanete náhradu z Poistného garančného fondu?

Ak pri dopravnej nehode zistíte, že vinník nemá uzatvorené povinné zmluvné poistenie, odporúčame ihneď privolať políciu.
13.03.2026 | redakčne upravené
Čítať viac o Ako riešiť nehodu ak vinník nemá PZP? Kedy dostanete náhradu z Poistného garančného fondu?
pexels-nurseryart-346885

Slováci cestujú čoraz viac, no poistenie stále podceňujú

Cestovanie do zahraničia sa stalo pre Slovákov bežnou súčasťou života, no prístup k poistnej ochrane tomu stále nezodpovedá. Najnovšie údaje z prieskumu agentúry Instant Research pre online porovnávač Superpoistenie.sk ukazujú, že cestovné poistenie si pri každej ceste uzatvára len 46 percent Slovákov. V porovnaní s Českom je to výrazne menej, keďže u našich západných susedov je tento podiel približne 58 percent.
12.03.2026
Čítať viac o Slováci cestujú čoraz viac, no poistenie stále podceňujú

Vyberáme z banky.sk