Poisťovací koncern Allianz si od rozšírenia EÚ sľubuje rast v SR, ČR a Poľsku

Poisťovací koncern Allianz si od rozšírenia Európskej únie (EÚ) sľubuje nadproporčný rast na Slovensku, v Česku a Poľsku

Poisťovací koncern Allianz si od rozšírenia Európskej únie (EÚ) sľubuje nadproporčný rast na Slovensku, v Česku a Poľsku. Povedal to dnes člen predstavenstva nemeckej firmy Allianz Werner Zedelius.

Ťažiskový je ešte stále najmä dopyt po poistení hmotného majetku. "Význam súkromného dôchodkového zabezpečenia vo východnej Európe sa však zvyšuje, takže obyvatelia budú mať čoskoro väčší záujem o životné a dôchodkové poistenie," povedal. S vlaňajším ziskom po zdanení v hodnote 111 miliónov EUR (v prepočte asi 4,4 miliardy SKK) je Allianz v strednej a východnej Európe vysoko ziskový.

Pre Slovensko a Maďarsko očakáva Zedelius do roku 2008 ročnú mieru rastu vo výške 10 %. Ani Poľsko ako najľudnatejšia prístupová krajina by sa nemala podceňovať, povedal. "V tejto krajine budú poisťovacie aktivity rásť o čosi menej, ale stále ešte asi o 8 %," tvrdí Zedelius. Krajiny, ktoré nie sú alebo ešte nie sú prístupovými, ako Rusko a Rumunsko, vraj prekonajú mieru rastu ešte výraznejšie. Zedelius v ich poisťovacom sektore predpokladá vyše 20-% rast.

Podiel stredo- a východoeurópskych aktivít na celkových príjmoch Allianzu z poistného vyčíslil doteraz len na 2 %. "V tomto regióne však máme 11-% podiel na trhu a sme tak lídrami trhu spomedzi tamojších zahraničných poisťovacích spoločností," povedal Zedelius.

Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho súhlasu TASR výslovne zakázané. Copyright©TASR.

Vyberáme z poistovne.sk

pexels-gustavo-fring-4173207

Ktorá zdravotná poisťovňa je najlepšia pre deti? Veľké porovnanie benefitov

Ponuka benefitov pre najmladších poistencov je veľmi pestrá. Portál Poisťovne.sk porovnal výhody, príspevky a zľavy, ktoré poskytujú zdravotné poisťovne a zameral sa najmä na ich dostupnosť a reálnu využiteľnosť.
01.04.2026 | redakcia
Čítať viac o Ktorá zdravotná poisťovňa je najlepšia pre deti? Veľké porovnanie benefitov
motorky-redakcia

Havarijné poistenie motorky a PZP na motorku

Bez PZP s motorkou na cesty nechoďte. Podľa policajných štatistík v roku 2025 boli motocyklisti účastníkmi 644 nehôd, čo je medziročný nárast o 33 prípadov.
30.03.2026 | redakcia
Čítať viac o Havarijné poistenie motorky a PZP na motorku
burst-matthew-henry-hands-full-of-easter-eggs

Kuriózne veľkonočné poistné udalosti

Aj keď tretina Slovákov Veľkú noc neoslavuje, počas Veľkej noci sa poisťovne stretávajú s nezvyčajnými poistnými udalosťami. Prinášame vám výber tých najlepších za posledné roky.
27.03.2026 | redakčne upravené
Čítať viac o Kuriózne veľkonočné poistné udalosti

Vyberáme z banky.sk