Päť najčastejších chýb pri poistení domova. Skontrolujte si, či ich nerobíte tiež

Nezáleží na tom, či bývate vo vlastnom alebo prenajatom, bez kvalitného poistenia riskujete veľké finančné straty a problémy. Akých najčastejších chýb sa dopúšťame pri poistení domu či bytu?

Komunalna-poistovna-shutterstock-3-11-2022

1. Poistili ste sa „pod cenu“

Kúpa bytu alebo domu je pre väčšinu ľudí ich najväčšou finančnou investíciou v živote. Ceny nehnuteľností však v priebehu posledných rokov vzrástli o desiatky percent a v súčasnosti tak nemusia reflektovať ich skutočnú hodnotu.

Aby ste predišli riziku podpoistenia, aktualizujte si poistnú zmluvu, najmä, ak ste tak neurobili posledných päť rokov. Alebo si rovno uzatvorte nové poistenie nehnuteľnosti s automatickou indexáciou. Čo to presne znamená, vysvetľujeme v našom podcaste.

2. Podceňujete zariadenie bytu

Kým cena nehnuteľností rastie, bežné zariadenie a vybavenie domácnosti sa opotrebovávajú a strácajú hodnotu. Aj preto si mnohí ľudia myslia, že ich poistiť netreba.

Skontrolujte si, či naozaj máte uzatvorené poistenie domácnosti. Dobré poistenie vám v prípade poistnej udalosti garantuje vyplatenie takej poistnej sumy, ktorá pokryje náklady na nákup nových vecí. V akých ďalších prípadoch vám pomôže, rozoberáme v našom podcaste.

3. Spoliehate sa, že živly chodia len po horách

Určite si ešte pamätáte udalosti zo začiatku leta v roku 2021, kedy juh Moravy postihlo ničivé tornádo. Živelné udalosti, aké sme donedávna poznali len zo záberov zahraničných televízií, sa pomaly stávajú realitou našich geografických šírok.

Skontrolujte si poistnú zmluvu a limity krytia pre prípad živelných udalostí a v prípade potreby ich aktualizujte. Vypočujte si, pred čím všetkým dokáže poistenie ochrániť váš domov v tomto podcaste.

4. Nevidíte za múry svojho domova

Predstavte si, že z vašej strechy sa zosunie kus zľadovateného snehu rovno na susedovo auto. Alebo vytopíte byt pod vami či dokonca cukráreň vo vchode, ktorej majiteľ bude od vás žiadať ušlý zisk.

Odporúčame vám v rámci poistenia nehnuteľnosti alebo domácnosti uzatvoriť si aj poistenie zodpovednosti za škodu na zdraví a majetku voči tretím osobám, ktoré chráni všetkých rodinných príslušníkov v spoločnej domácnosti. Viac v našom podcaste.

5. Myslíte si, že všetko zvládnete

Každý, kto zažil väčšiu poistnú udalosť súvisiacu s bývaním, vám zrejme potvrdí, že najťažšie boli chvíle bezprostredne po jej vzniku. Všetko treba zachraňovať, upratovať, odpratávať, opravovať...

Dobré poistenie domova nie je len o náhrade vzniknutých škôd. V podcaste sa dozviete, že zahŕňa aj asistenčné služby, ktoré oceníte už len v takých „triviálnych“ momentoch, ako sú zabuchnuté dvere. Nehovoriac o situáciách, kedy ide naozaj o veľa.

(Tlačová správa)

Vyberáme z poistovne.sk

60878

Slovenská pobočka Groupamy sa stala súčasťou poisťovne Union

Prevod poistného kmeňa a poistných zmlúv slovenskej pobočky medzinárodnej poisťovne Groupama do poisťovne Union je dokončený.
02.12.2022
Čítať viac o Slovenská pobočka Groupamy sa stala súčasťou poisťovne Union
blue-white-striped-dress-on-girl

Nadácia Allianz aj tento rok podporí detskú onkológiu

Okrúhlou sumou 30-tisíc eur Nadácia Allianz tento rok opäť podporí detských onkologických pacientov. Finančný dar poputuje prostredníctvom charitatívneho projektu Nadácie Kvapka Nádeje na vybudovanie Detského stacionára Kliniky pediatrickej onkológie a hematológie SZU DFNsP v Banskej Bystrici.
01.12.2022
Čítať viac o Nadácia Allianz aj tento rok podporí detskú onkológiu
hands-grasping-a-steering-wheel

Poistenie elektromobilov

Počet elektrických áut na cestách nepretržite rastie. Tomuto trendu prispôsobujú poisťovne svoje produkty týkajúce sa poistenia automobilov. Poistovne.sk zisťovali, v čom je poistenie elektromobilov špecifické a aké extra služby môžu motoristi očakávať.
28.11.2022 | Katarína Macková
Čítať viac o Poistenie elektromobilov

Vyberáme z banky.sk