Letné prázdniny nie sú pre poisťovne uhorkovou sezónou

Letné mesiace zrejme nepatria k tým pracovne najrušnejším. Deti prázdninujú, dospelí dovolenkujú - a aj tí, ktorí sú práve v práci, sa väčšinou tešia, kedy si odrobia svoje a pôjdu si trochu užiť pekné počasie. Ako sú na tom poisťovne? Majú v lete čo robiť?Poisťovne sa počas letných prázdnin rozhodne nenudia. Popri cestovnom poistení riešia v lete napríklad poistné udalosti kryté úrazovým poistením.
Zopár rád a pohľady do štatistík nám ponúkli ČSOB poisťovňa, NN Životná poisťovňa, aj poisťovňa Uniqa.

 

Detské úrazy

Počas leta poisťovne evidujú zvýšené množstvo detských úrazov. Zo štatistík poisťovní vyplýva, že medzi najčastejšie patria pády, podvrtnutia, pomliaždeniny, zlomeniny, narazenia, drobné rany, či pohryznutia zvieraťom.

ZADAJTE OTÁZKU O ZDRAVOTNOM POISTENÍ

 


Beata Lipšicová, PR konzultant UNIQA poisťovne uvádza: „Podľa štatistík sa úrazy deťom stávajú počas prázdnin najčastejšie pri hrách a športovaní.“

Nárast počtu detských úrazov medzi mesiacmi máj a september
evidujú aj v nemocniciach a záchranných službách.
Na oddelení urgentného príjmu ošetríme v lete 1000 detských úrazov za mesiac.” konštatuje MUDr. Marcel Brenner, primár oddelenia urgentného príjmu DFNsP Bratislava.

Zuzana Eliášová, hovorkyňa ČSOB poisťovne, hovorí: „Príčinou úrazov sú väčšinou sezónne aktivity, ktoré sa počas iného obdobia v roku nevyskytujú. Sú to napríklad úrazy na bicykloch, trampolínach, kolobežkách, pády z koňov, preliezok, pritopenia.“


 lista Neprehliadnite

   Pýtali sme sa všetko o cestovnom poistení
   Poisťováci alebo online poistenie?
   Kto sú poistenci štátu?
   Kde dnes zoženiete chorvátske kuny?   
Úrazové poistenie

Finančným riešením pre takéto situácie je vhodne vyskladané úrazové poistenie.
Zaujímavé a zároveň zarážajúce je to, že „až deväť z desiatich rodičov má strach, že sa ich dieťaťu stane úraz. Napriek tomu len polovica (56 %) poisťuje svoje deti pre prípad úrazu.“ vysvetľuje Daniela Guťanová, hovorkyňa NN SR.

Úrazové poistenie môže zahŕňať napríklad odškodné za
  • trvalé následky úrazu
  • chirurgický zákrok po úraze
  • hospitalizáciu po úraze
  • čas nevyhnutného liečenia
  • zlomené kosti
a ďalšie.

 

Na čo netreba zabúdať?

Mnohým úrazom sa dá samozrejme aspoň čiastočne predchádzať. Vo veľa prípadoch postačí len obozretnejšie dodržiavať zaužívané alebo zákonom predpísané zásady bezpečnosti – NN SR v spolupráci s pediatričkou Zuzanou Košťálovou pre vás pripravilo zopár rád:
  • Dbajte na to, aby vaše dieťa na bicykli nosilo prilbu – deti do 15 rokov ju majú prikázanú zákonom.
  • Dávajte pozor na to, aby vaše dieťa dodržiavalo pitný režim.
  • Úplne najbazálnejšou vecou, ktorú môžete urobiť pre ochranu svojich deti, je zaobstarať im kvalitnú a pevnú obuv, ktorá znižuje riziko pošmyknutia a pádu,“ radí Košťálová.
  • Dôležité je tiež naučiť deti, čo robiť, ak napríklad okolo nich osa a ako odplašiť dupaním prípadných hadov na lúke.
Treba si tiež uvedomiť, či sa deti venujú činnostiam primeraným svojmu veku. Zuzana Eliášová z ČSOB poisťovne uvádza: „Obzvlášť závažné úrazy bývajú u malých detí pri aktivitách, ktoré sú určené pre staršie. Sú to napríklad opakované úrazy detí mladších ako 2 roky na trampolíne, ktorá bola určená pre deti od 5 rokov.“

Vyberáme z poistovne.sk

VsZP-redakcia

Dozorná rada VšZP doručila Palkovičovi návrhy opatrení na stabilizáciu poisťovne

Dozorná rada Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) doručila ministerstvu zdravotníctva prvé návrhy ozdravných opatrení, ktoré majú zdravotnú poisťovňu ekonomicky stabilizovať. Tento podklad bude slúžiť pre rozhodnutie jediného akcionára, ktorým sa poisťovni nariadia konkrétne úlohy. Rezort zdravotníctva v tejto súvislosti nevylučuje ani personálne zmeny.
29.05.2023
Čítať viac o Dozorná rada VšZP doručila Palkovičovi návrhy opatrení na stabilizáciu poisťovne
allianz-brand

Poisťovňa Allianz v minulom roku rástla

V minulom roku dosiahla Allianz - Slovenská poisťovňa čistý zisk 118,6 mil. eur.
29.05.2023
Čítať viac o Poisťovňa Allianz v minulom roku rástla
zdravotnictvo-IvanS

Dočasnú PN budú lekári od júna povinne potvrdzovať elektronicky

Dočasnú pracovnú neschopnosť (PN) budú všetci lekári od začiatku júna už povinne vystavovať elektronicky. Skončí sa tak ročné prechodné obdobie, počas ktorého bolo vystavovanie elektronických PN pre lekárov dobrovoľné.
29.05.2023
Čítať viac o Dočasnú PN budú lekári od júna povinne potvrdzovať elektronicky

Vyberáme z banky.sk