Kuriózne poistné udalosti. Aj takéto veci sa vám stali počas dovolenky

S cestovaním sú spojené mnohé kuriózne situácie i poistné udalosti, s ktorými sa Slováci obracajú na poisťovne. Nás teda zaujímalo, aké zvláštnosti evidujú jednotlivé poisťovne.


Zmeškaný let či nerovnomerne opálené telo nie je to najhoršie, čo sa vám môže stať počas vysnívanej dovolenky. Viacerým Slovákom sa totiž v rezortoch po celom svete stalo mnoho horších kuriozít, a nie všetky mali šťastný koniec.

Nevyspytateľná batožina


Allianz – Slovenská poisťovňa eviduje desiatky takýchto zvláštnych udalostí. „Našej klientke ukradli jeden z dvoch kufrov. V tom ukradnutom mala topánky a zostal jej kufor, v ktorom bola kabelka. Klientka žiadala náhradu škody za oba kufre. Ako dôvod uviedla, že kabelku, ktorá jej zostala, už k iným topánkam nedoladí. Iná klientka pre zmenu žiadala vyplatenie poistného plnenia za klobúk, ktorý jej z hlavy odfúkol vietor pri plavbe na lodi, vraj následkom víchrice. Riziko víchrice však nebolo v tom čase na danom mieste potvrdené,“ uviedla Noema Hipká, špecialistka externej komunikácie tejto poisťovne.


NA ČO STE SA PÝTALI V PORADNI O CESTOVNOM POISTENÍ?


Nepríjemnosti s batožinou mali aj klienti KOMUNÁLNEJ poisťovne. Jednému totiž na ostrove Bali ukradli z kufra mobil a peňaženku špeciálne vycvičené opice. „Iný klient si chcel uplatniť škodu z batožiny, konkrétne za vykradnutie kufra na letisku. Keďže však letel do Turecka v auguste a poisťovni predložil bločky od zmiznutých vecí ako zimné kabáty či čižmy, túto poistnú udalosť sme zamietli,“ povedala Daniela Šulcová, špecialistka PR a marketingu KOMUNÁLNEJ poisťovne.

Pozor na sny


Kuriozita z ríše divov postretla počas letnej dovolenky aj klienta UNIQA poisťovne, ktorý ju popísal takto: „V spánku som mal sen, že ma vytápa. Preľakol som sa, rýchlo som vstal a zbehol po schodoch. Na schodoch som sa šmykol a prebral som sa až na zemi. Tento môj sen sa teda skončil odvezením na ošetrenie do nemocnice.“


lista Neprehliadnite

Rekordná vyplatená suma


Netypický úraz sa stal aj klientovi Generali Poisťovne, ktorý sa pošmykol v lyžiarkach na izbe v Rakúsku a zlomil si nohu. Náklady za ošetrenie boli 650 eur. „Najvyššia vyplatená suma však bola poistná udalosť v Thajsku z minulého roka, kde poistený s pocitom nevoľnosti a horúčok navštívil nemocnicu. Na základe infekcie, ktorú nebolo možné ihneď identifikovať, klientovi amputovali prsty na rukách a na nohách. Podarilo sa ho zachrániť, bol prevezený späť na Slovensko ambulantným lietadlom. Náklady za prepravu a ošetrenie v zahraničí prekračujú 150 000 eur,“ informoval Milan Janásik Manažér komunikácie a hovorca poisťovne.

Aj v Union poisťovni evidujú niekoľko zvláštnych poistných udalostí. Jedna sa napríklad stala minulý týždeň klientke v Taliansku. „Staršej pani sa zaborili nohy do piesku, stratila rovnováhu a spadla, pričom si zlomila stavec. Vyžiadalo si to okamžitú hospitalizáciu a operáciu. Predpokladané náklady za prevoz do nemocnice, hospitalizáciu, operáciu odhadujeme na cca 13 000 €,“ uviedla Judita Smatanová, špecialistka externej komunikácie a hovorkyňa Union poisťovne a zároveň pridala ešte jednu kuriozitu: „Klientka spadla z ťavy počas dovolenky v Tunisku a zlomila si nohu. Pri prevoze na Slovensko bolo v lietadle potrebné pre ňu ešte jedno sedadlo, kvôli tomu, že mala nohu v sadre. Náklady tak celkovo presiahli 7 000 eur.“

Leto je za rohom, dovolenky naplánované. Prajeme vám, aby vás podobné situácie zďaleka obchádzali a aby ste si leto vychutnali naplno a v pohode – bez úrazu či strateného kufra. No cestovné poistenie si radšej uzatvorte – jeden nikdy nevie.


Vyberáme z poistovne.sk

burst-reading-in-hospital

eRecept už funguje 10 rokov. Poznáte všetky jeho výhody?

Potrebujete lieky? Nemusíte chodiť do ambulancie, stačí zavolať.
19.04.2024 | redakcia
Čítať viac o eRecept už funguje 10 rokov. Poznáte všetky jeho výhody?
freelancer-typing-on-keyboard

Aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom?

Pri niektorých finančných produktoch je možné určiť oprávnenú osobu. Pozrite si, prečo sa ju oplatí určiť a aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom.
17.04.2024 | redakcia
Čítať viac o Aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom?
dentist-doing-checkup

Návšteva zubára sa predraží, ku koncu apríla sa ruší zubný benefit

Návšteva zubára sa niektorým Slovákom predraží. Ministerstvo zdravotníctva SR totiž po konzultácii s rezortom financií navrhlo revíziu v benefitoch zdravotných poisťovní. Dotkne sa pritom práve poskytovania zubného benefitu zdravotnými poisťovňami.
15.04.2024
Čítať viac o Návšteva zubára sa predraží, ku koncu apríla sa ruší zubný benefit

Vyberáme z banky.sk