Kooperativa získala menšinový podiel v jednej z maklérskych spoločností

Poisťovňa Kooperativa získala od holandskej skupiny UMD Group 35-percentný podiel vo firme Universal maklérsky dom.

53665
Ide o maklérsku spoločnosť, ktorá funguje u nás a aj na českom trhu. Proces odpredaja podielu ešte podlieha schváleniu Protimonopolného úradu SR.

„Vstup poisťovne Kooperativa ako minoritného strategického partnera do spoločnosti Universal maklérsky dom je vyústením viac ako 20-ročnej spolupráce na slovenskom finančnom trhu,“ uviedol generálny riaditeľ Universal maklérsky dom Marcel Zeleňák. Spojením s Kooperativou posilnia podľa jeho vyjadrení ešte viac svoju pozíciu na trhu.

Kooperativa poisťovňa, a. s., Vienna Insurance Group vznikla ako prvá súkromná univerzálna poisťovacia spoločnosť na Slovensku v roku 1990. Majoritným akcionárom je Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe. Kooperativa je členom skupiny Vienna Insurance Group.

Vyberáme z poistovne.sk

pexels-shvetsa-6291088

Ktorá zdravotná poisťovňa má najkratšie čakacie doby na operáciu?

To, ako rýchlo sa dostanete na operáciu závisí aj od toho, akú máte zdravotnú poisťovňu. Vedeli ste, že existujú 2 druhy čakacích listín?
18.02.2026 | redakcia
Čítať viac o Ktorá zdravotná poisťovňa má najkratšie čakacie doby na operáciu?
pexels-rdne-6129152

Poistenie invalidity vás má chrániť pri úraze, aj chorobe

Choroba, úraz, rozsah krytia, finančná situácia, hypotéka... na to všetko treba myslieť, ak sa rozhodujete ohľadom poistenia invalidity. Ktoré faktory zohľadniť a podľa čoho voliť? Prinášame niekoľko praktických odporúčaní.
16.02.2026 | Katarína Macková
Čítať viac o Poistenie invalidity vás má chrániť pri úraze, aj chorobe
pexels-marina-zvada-844583049-22668218

Aplikácia HZS s novými funkcionalitami v 2026

Počet výjazdov Horskej záchrannej služby stúpa. Všetkým turistom odporúčajú aplikáciu HZS, ktorá sa rozširuje o dôležité funkionality.
13.02.2026 | redakčne upravené
Čítať viac o Aplikácia HZS s novými funkcionalitami v 2026

Vyberáme z banky.sk