Genertel ponúka pri poistení domácnosti aj preplatenie opravára

Poisťovňa Genertel rozširuje svoj sortiment produktov o poistenie domu a domácnosti. POISTOVNE.sk sa pozreli na to, v čom je iné v porovnaní s konkurenciou. 


Online poisťovňa Genertel sa zatiaľ zameriavala len na poistenia pre motoristov ako sú povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie. Teraz k týmto produktom pridáva aj poistenie domu a domácnosti.

Bežnými službami ako sú možnosť uzatvorenia tohto poistenia online či telefonicky, či krytím škôd živlom, krádežou sa toto poistenie nelíši od konkurencie. Navyše však Genertel poskytuje asistenčné služby, ktoré môžete využiť aj v prípade, že nenastala žiadna poistná udalosť. Môžete si tak zabezpečiť napríklad opravára, keď sa vám pokazí práčka alebo chladnička.
 
Neprehliadnite:

„Ak sa náš klient ocitne v stave núdze, stačí zavolať na číslo asistenčnej služby, ktorá zaistí príjazd a zásah príslušného opravára,“ informuje Martina Černajová, PR manažérka Genertel poisťovne. Samozrejme poisťovňa má aj limity na jeho služby do výšky 200 eur pri produkte Spokojné bývanie až do 300 eur v produkte Spokojné bývanie Premium.

Asistenčne služby k poisteniu nehnuteľnosti či domácnosti nie sú na slovenskom poistnom trhu bežné. Napríklad poisťovňa Kooperativa ju podľa hovorkyne Kataríny Vargovej v súčasnosti neposkytuje.

Na druhej strane ČSOB poisťovňa má v poistení Domos Kompakt (Štandard aj Extra) priamo v cene poistenia zahrnuté aj asistenčné služby. Pri štandardnom balíku vám táto poisťovňa preplatí napríklad práca zámočníka pri zabuchnutí vchodových dverí alebo strate kľúčov do výšky 75 eur. V balíku extra máte poistený aj servis domácich spotrebičov do 150 eur.

Ale pozor tento servis "sa vzťahuje len na spotrebiče, ktoré boli zakúpené ako nové na Slovensku a od dátumu zakúpenia neuplynulo viac ako 5 rokov. Na spotrebič sa nevzťahuje záruka poskytovaná výrobcom či predajcom" uvádza Zuzana Eliášová, hovorkyňa ČSOB.


Sklo a pokazené jedlo

Ďalšia pridaná hodnota nového poistenia v Generteli je poistenie náhodného rozbitia skla a to nielen vonkajšieho ako sú balkónové dvere, ale aj v vnútorného ako napríklad sklenená výplň v sprchovom kúte, vitrínové sklo, osadené zrkadlo alebo akvárium. Škody vám poisťovňa preplatí iba v prípade, že si u nej zaplatíte drahšie prémiové poistenie domácnosti. To stojí pri bežnom byte s rozlohou 70 metrov štvorcových okolo 50 eur ročne.

Sklo pripoisťujú aj iné poisťovne na Slovensku. V Kooperative vás pri poistnej sume na sklo 500 eur vyjde poistné 15 eur ročne. V ČSOB poisťovni je sklo poistené v rámci balíkov poistenia domácnosti a nemusí sa osobitne priplácať. 

Hodiť sa môže aj, že Genertel vám preplatí aj škody na pokazenom mrazenom jedle až do 100 eur, ak vám vypne neočakávane elektrika.


Porovnanie cien poistného domácnosti si môžete pozrieť na nasledujúcom modelovom príklade: Klient si chce poistiť domácnosť v tehlovom byte s rozlohou 70 metrov štvorcových v malom meste. Poistné bude platiť raz ročne.
 
Poisťovňa a názov produktu cena na rok
logo CSOB poistovna
Poistenie domácnosti základné
31,92 eur
Poistenie domácnosti s doplnkovými pripoisteniami 54,41 eur
Genertel
Spokojné bývanie
32,75 eur
Spokojné bývanie Premium 48,55 eur
Logo Alianz slovenska sporitelna
Poistenie domácnosti  
33 eur
Poistenie domácnosti s pripoistením skla 48 eur
Logo Kooperativa
Základné poistenie 
38,84 eur                    
Postenie s pripoistením skla 53,84 eur
Zdroj: weby poisťovní

Z tabuľky môžete vidieť, že rozdiely v cenách lacnejších a drahších poistení domácnosti sú medzi poisťovňami minimálne. Zvážte preto, či naozaj potrebujete poistiť všetko, čo vám poisťovňa ponúka.

Genertel asistenčná služba sa hodí najmä pre tých, ktorí nemajú čas zháňať si opravára alebo nemajú kontakty na lokálne firmy, ktoré tieto služby ponúkajú.  Ušetriť môžete od 5% do 10% aj uzatvorením poistenia online. 
 

Vyberáme z poistovne.sk

Doktor a peniaze-005

Výsledkom zlúčenia sociálneho a zdravotného poistenia by znamenalo zhoršenie zdravotnej starostlivosti, tvrdí Dôvera

Efektívnosť výberu poistného by sa podľa PR špecialistu Dôvery Mateja Štiepanského nezlepšila, administrácia platieb odvodov je na minimálnej úrovni už dnes.
25.09.2020
Čítať viac o Výsledkom zlúčenia sociálneho a zdravotného poistenia by znamenalo zhoršenie zdravotnej starostlivosti, tvrdí Dôvera
mountains-as-far-as-the-eye-can-see

Poistenie na hory: Poisťovne všetky škody nepreplatia. Na čo si treba dať pozor?

Slovenské hory sú mimoriadne obľúbeným miestom na dovolenku. Aj keď ste sa poistili, dodržiavať musíte určité pravidlá, aby vám v prípade poistnej udalosti, poisťovňa vyplatila odškodné.
25.09.2020 | Katarína Macková
Čítať viac o Poistenie na hory: Poisťovne všetky škody nepreplatia. Na čo si treba dať pozor?

Vyberáme z banky.sk