Deti v lete častejšie ohrozujú úrazy

K úrazom prispieva aj prázdninové nastavenie detí, ktoré sú rozptýlené, pozornosť nemajú sústredenú a inak hodnotia situácie.


Leto patrí podľa štatistík medzi najrizikovejšie obdobie roka. Ako ďalej uviedla sprostredkovateľská spoločnosť Finvia, počet úrazov detí sa počas školských prázdnin vyšplhá až na dvojnásobok oproti školskému roku. ČSOB Poisťovňa najčastejšie eviduje hlásenia týkajúce sa pádov z bicykla, pádov pri športe či iných pohybových aktivitách. Hlásené sú podľa ČSOB aj podvrtnutia, narazenia či pohryznutia zvieraťom.

Deti sú cez leto náchylnejšie na zranenia. Práve počas letných prázdnin stúpa úrazovosť u detí,“ uviedla firma Finvia. Najčastejšou príčinou zranenia je podľa Finvie neopatrnosť. Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Bratislava eviduje od mája do septembra každoročne nárast detských úrazov približne o 12 až 17 %. “K úrazom prispieva aj prázdninové nastavenie detí, ktoré sú rozptýlené, pozornosť nemajú sústredenú a inak hodnotia situácie. Oddelenie urgentného príjmu ošetrí v letnom období viac ako tisíc úrazov mesačne,“ uviedol primár oddelenia urgentného príjmu Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava Marcel Brenner.

A ako doplnila Komunálna poisťovňa, v prípade úrazu či choroby v zahraničí je potrebné, aby klient ihneď privolal zdravotnú pomoc. Následne by mal kontaktovať svoju poisťovňu. “Urobte tak nielen pri náročných úkonoch, či drahších úhradách, ale aj pri bežných ambulantných ošetreniach,“ radí Komunálna poisťovňa.


Vyberáme z poistovne.sk

burst-reading-in-hospital

eRecept už funguje 10 rokov. Poznáte všetky jeho výhody?

Potrebujete lieky? Nemusíte chodiť do ambulancie, stačí zavolať.
19.04.2024 | redakcia
Čítať viac o eRecept už funguje 10 rokov. Poznáte všetky jeho výhody?
freelancer-typing-on-keyboard

Aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom?

Pri niektorých finančných produktoch je možné určiť oprávnenú osobu. Pozrite si, prečo sa ju oplatí určiť a aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom.
17.04.2024 | redakcia
Čítať viac o Aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom?
dentist-doing-checkup

Návšteva zubára sa predraží, ku koncu apríla sa ruší zubný benefit

Návšteva zubára sa niektorým Slovákom predraží. Ministerstvo zdravotníctva SR totiž po konzultácii s rezortom financií navrhlo revíziu v benefitoch zdravotných poisťovní. Dotkne sa pritom práve poskytovania zubného benefitu zdravotnými poisťovňami.
15.04.2024
Čítať viac o Návšteva zubára sa predraží, ku koncu apríla sa ruší zubný benefit

Vyberáme z banky.sk