Deti v lete častejšie ohrozujú úrazy

K úrazom prispieva aj prázdninové nastavenie detí, ktoré sú rozptýlené, pozornosť nemajú sústredenú a inak hodnotia situácie.


Leto patrí podľa štatistík medzi najrizikovejšie obdobie roka. Ako ďalej uviedla sprostredkovateľská spoločnosť Finvia, počet úrazov detí sa počas školských prázdnin vyšplhá až na dvojnásobok oproti školskému roku. ČSOB Poisťovňa najčastejšie eviduje hlásenia týkajúce sa pádov z bicykla, pádov pri športe či iných pohybových aktivitách. Hlásené sú podľa ČSOB aj podvrtnutia, narazenia či pohryznutia zvieraťom.

Deti sú cez leto náchylnejšie na zranenia. Práve počas letných prázdnin stúpa úrazovosť u detí,“ uviedla firma Finvia. Najčastejšou príčinou zranenia je podľa Finvie neopatrnosť. Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Bratislava eviduje od mája do septembra každoročne nárast detských úrazov približne o 12 až 17 %. “K úrazom prispieva aj prázdninové nastavenie detí, ktoré sú rozptýlené, pozornosť nemajú sústredenú a inak hodnotia situácie. Oddelenie urgentného príjmu ošetrí v letnom období viac ako tisíc úrazov mesačne,“ uviedol primár oddelenia urgentného príjmu Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava Marcel Brenner.

A ako doplnila Komunálna poisťovňa, v prípade úrazu či choroby v zahraničí je potrebné, aby klient ihneď privolal zdravotnú pomoc. Následne by mal kontaktovať svoju poisťovňu. “Urobte tak nielen pri náročných úkonoch, či drahších úhradách, ale aj pri bežných ambulantných ošetreniach,“ radí Komunálna poisťovňa.


Vyberáme z poistovne.sk

woman-checking-phone

Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka

Po online sprievodcovi škodou v havarijnom a povinnom zmluvnom poistení, môžu odteraz klienti Allianzu sledovať online aj riešenie škody na majetku. Menšie škody na majetku vyrieši Allianz kompletne online. Aj nahlásenie škody je odteraz v Allianzi jednoduchšie.
17.06.2021
Čítať viac o Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka
hand-on-steering-wheel

Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Čo robí poisťovňa v prípade, ak klient nezaplatí poistné a stane sa mu škodová udalosť? Vyplatí mu poisťovňa celé poistné plnenie, alebo si uplatní postih? Musí klient poistné doplatiť skôr, ako mu poisťovňa vyplatí náhradu škody?
15.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Vyberáme z banky.sk