Deti v lete častejšie ohrozujú úrazy

K úrazom prispieva aj prázdninové nastavenie detí, ktoré sú rozptýlené, pozornosť nemajú sústredenú a inak hodnotia situácie.


Leto patrí podľa štatistík medzi najrizikovejšie obdobie roka. Ako ďalej uviedla sprostredkovateľská spoločnosť Finvia, počet úrazov detí sa počas školských prázdnin vyšplhá až na dvojnásobok oproti školskému roku. ČSOB Poisťovňa najčastejšie eviduje hlásenia týkajúce sa pádov z bicykla, pádov pri športe či iných pohybových aktivitách. Hlásené sú podľa ČSOB aj podvrtnutia, narazenia či pohryznutia zvieraťom.

Deti sú cez leto náchylnejšie na zranenia. Práve počas letných prázdnin stúpa úrazovosť u detí,“ uviedla firma Finvia. Najčastejšou príčinou zranenia je podľa Finvie neopatrnosť. Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Bratislava eviduje od mája do septembra každoročne nárast detských úrazov približne o 12 až 17 %. “K úrazom prispieva aj prázdninové nastavenie detí, ktoré sú rozptýlené, pozornosť nemajú sústredenú a inak hodnotia situácie. Oddelenie urgentného príjmu ošetrí v letnom období viac ako tisíc úrazov mesačne,“ uviedol primár oddelenia urgentného príjmu Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava Marcel Brenner.

A ako doplnila Komunálna poisťovňa, v prípade úrazu či choroby v zahraničí je potrebné, aby klient ihneď privolal zdravotnú pomoc. Následne by mal kontaktovať svoju poisťovňu. “Urobte tak nielen pri náročných úkonoch, či drahších úhradách, ale aj pri bežných ambulantných ošetreniach,“ radí Komunálna poisťovňa.


Vyberáme z poistovne.sk

VsZP-redakcia

Dozorná rada VšZP doručila Palkovičovi návrhy opatrení na stabilizáciu poisťovne

Dozorná rada Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) doručila ministerstvu zdravotníctva prvé návrhy ozdravných opatrení, ktoré majú zdravotnú poisťovňu ekonomicky stabilizovať. Tento podklad bude slúžiť pre rozhodnutie jediného akcionára, ktorým sa poisťovni nariadia konkrétne úlohy. Rezort zdravotníctva v tejto súvislosti nevylučuje ani personálne zmeny.
29.05.2023
Čítať viac o Dozorná rada VšZP doručila Palkovičovi návrhy opatrení na stabilizáciu poisťovne
allianz-brand

Poisťovňa Allianz v minulom roku rástla

V minulom roku dosiahla Allianz - Slovenská poisťovňa čistý zisk 118,6 mil. eur.
29.05.2023
Čítať viac o Poisťovňa Allianz v minulom roku rástla
zdravotnictvo-IvanS

Dočasnú PN budú lekári od júna povinne potvrdzovať elektronicky

Dočasnú pracovnú neschopnosť (PN) budú všetci lekári od začiatku júna už povinne vystavovať elektronicky. Skončí sa tak ročné prechodné obdobie, počas ktorého bolo vystavovanie elektronických PN pre lekárov dobrovoľné.
29.05.2023
Čítať viac o Dočasnú PN budú lekári od júna povinne potvrdzovať elektronicky

Vyberáme z banky.sk