DDS NN Tatry-Sympatia vykázala za vlaňajšok zisk 2,9 mil. eur

V porovnaní s rokom 2016 čistý zisk penzijnej spoločnosti stúpol o 1,4 mil. eur.
Doplnková dôchodková spoločnosť (DDS) NN Tatry-Sympatia dosiahla v minulom roku čistý zisk 2,9 mil. eur. V porovnaní s rokom 2016 ide o nárast o 1,4 mil. eur. Celkové výnosy spoločnosti za minulý rok predstavovali 11,1 mil. eur a celkové náklady 7,3 mil. eur. Vyplýva to zo správy o hospodárení s vlastným majetkom DDS NN Tatry-Sympatia za rok 2017, ktorú zverejnila spoločnosť.

Výnosy spoločnosť dosiahla vlani prevažne vo forme poplatkov od klientov, ktoré tvorili takmer 10,9 mil. eur. Finančné výnosy penzijná firma zaevidovala v sume 50 tis. eur. Celkové náklady penzijnej firmy pozostávali najmä z ostatných prevádzkových nákladov vo výške 3,3 mil. eur a z personálnych nákladov v sume takmer 3 mil. eur. Náklady firmy na odplaty a provízie dosiahli 964 tis. eur.

Aktíva DDS NN Tatry-Sympatia v celkovej výške 11,35 mil. eur tvoril ku koncu decembra minulého roka takmer výlučne obežný majetok. Základné imanie dôchodkovej firmy ku koncu vlaňajška predstavovalo 1,65 mil. eur a zákonný rezervný fond 664 tis. eur. Záväzky spoločnosť vykázala vo výške takmer 3,4 mil. eur.

DDS NN Tatry-Sympatia s pôvodným názvom DDS ING Tatry-Sympatia vznikla transformáciou z Prvej doplnkovej dôchodkovej poisťovne Tatry-Sympatia. Jej jediným akcionárom je spoločnosť NN Continental Europe Holdings, B.V. S hodnotou majetku v spravovaných doplnkových dôchodkových fondoch v sume 747 mil. eur je najväčšou doplnkovou dôchodkovou spoločnosťou na Slovensku.

 

Vyberáme z poradne

sunglasses-car-keys

Poistenie auta: Ako vám pomôžu asistenčné služby?

Na asistenčné služby sa môžete obrátiť nielen v prípade nehody, ale aj v prípade, keď potrebujete na ceste pomoc. Klientom sú k dispozícii 24 hodín denne. Pozreli sme sa na situácie, kedy vám vedia pomôcť.
11.08.2020 | redakcia
Čítať viac o Poistenie auta: Ako vám pomôžu asistenčné služby?
33131_obr

Časť SZČO musí do 10. augusta zaplatiť sociálne odvody v novej výške

ýka sa to tých samostatne zárobkovo činných osôb, ktoré podali daňové priznanie za minulý rok v pôvodnej lehote do 31. marca tohto roka.
07.08.2020
Čítať viac o Časť SZČO musí do 10. augusta zaplatiť sociálne odvody v novej výške

Vyberáme z banky.sk