Autom bezpečne na dovolenku

Pandémia mení cestovateľské návyky aj spôsob prepravy dovolenkárov. Mnohí Slováci z obavy pred nákazou radšej vymenili cestu lietadlom či hromadným dopravným prostriedkom za bezpečnosť a pohodlie vlastných vozidiel. Aj pri ceste na dovolenku autom treba dodržiavať niekoľko zásad pre bezpečnú cestu.

hands-grasping-a-steering-wheel

Zelená, resp. biela karta

Pri ceste autom mimo územia Slovenska je potrebné mať platnú Zelenú kartu, ktorá je dokladom o tom, že auto máte povinne zmluvne poistené. Pri nehode v akejkoľvek európskej krajine, v severnej časti Afriky, Rusku, Izraeli či Iráne, tak systém zelenej karty zabezpečí plnenie. Novinkou je, že od 1. júla je možné používať aj Zelenú kartu bielej farby. Je to praktické napríklad pri strate Zelenej karty, keď novú kartu nemusí majiteľ vybavovať v pobočke poisťovne, či čakať na jej doručenie, ale jednoducho si ju môže vytlačiť kdekoľvek sa nachádza.

Ušetrite si nervy aj peniaze poistením auta

Havária vášho vozidla, poškodenie auta povodňou, krupobitím, ohňom či iným živlom, zrážka so zvieraťom či krádež vozidla. Tieto škody, na rozdiel od PZP, kryje havarijné poistenie. Súčasťou havarijného poistenia sú bezplatné asistenčné služby, ktoré fungujú 24 hodín denne po celý rok. „V prípade nehody či poruchy vozidla asistenčná služba zabezpečí príchod cestnej služby, opravu vozidla na mieste, prípadne odťah auta do najbližšieho servisu, ktorý je schopný auto opraviť v čo najkratšom možnom čase, ubytovanie v núdzi či poskytnutie náhradného vozidla,“ vysvetľuje hovorkyňa Allianz – Slovenskej poisťovne Lucia Muthová.

Ako v cudzine neprísť o svoje auto

  • vozidlo vždy uzamknite, aj pri šoférovaní
  • po opustení auta zatvorte okná a strešné okno a aktivujte bezpečnostný systém proti krádeži
  • zvážte použitie ďalšieho zabezpečovacieho zariadenia, napr. mechanického
  • nenechávajte vozidlo bez dozoru naštartované ani chvíľu
  • vždy si zoberte z auta kľúče, aj keď parkujete na súkromnom pozemku
  • ak parkujete v noci na ulici, nájdite si osvetlené miesto
  • nikdy nenechávajte doklady od vozidla, ďalšie doklady či cennosti v aute
(Tlačová správa)

Vyberáme z poradne

sunglasses-car-keys

Poistenie auta: Ako vám pomôžu asistenčné služby?

Na asistenčné služby sa môžete obrátiť nielen v prípade nehody, ale aj v prípade, keď potrebujete na ceste pomoc. Klientom sú k dispozícii 24 hodín denne. Pozreli sme sa na situácie, kedy vám vedia pomôcť.
11.08.2020 | redakcia
Čítať viac o Poistenie auta: Ako vám pomôžu asistenčné služby?
33131_obr

Časť SZČO musí do 10. augusta zaplatiť sociálne odvody v novej výške

ýka sa to tých samostatne zárobkovo činných osôb, ktoré podali daňové priznanie za minulý rok v pôvodnej lehote do 31. marca tohto roka.
07.08.2020
Čítať viac o Časť SZČO musí do 10. augusta zaplatiť sociálne odvody v novej výške

Vyberáme z banky.sk