Allianz po štvrťstoročí zmenila centrálu

Líder na slovenskom poistnom trhu po 25-tich rokoch zmenil svoju centrálu. Allianz – Slovenská poisťovňa, člen skupiny Allianz, po rokoch vymenila ikonickú budovu na Dostojevského rade 4 v Bratislave za nové moderné priestory v bizniscentre Pribinova 19 v rámci štvrte Eurovea City v rovnakej lokalite na brehu Dunaja.

Allianz2
Potreba modernejších, udržateľnejších a energeticky efektívnejších priestorov, ale aj nový tzv. hybridný model práce, ktorý dnes zamestnanci Allianzu využívajú, boli hlavné dôvody prečo sa Allianz po štvrťstoročí rozhodla pre zmenu. „Aktuálna situácia a nové trendy na trhu práce nám ukázali, že pre nové spôsoby a kultúru práce naše doterajšie priestory už neboli postačujúce. Pre našich zamestnancov sme pripravili kvalitné, moderné a udržateľné pracovné priestory 21. storočia,“ vysvetľuje zmenu predseda predstavenstva Allianz – Slovenskej poisťovne Todor Todorov. Nová centrála Allianz disponuje certifikátom LEED GOLD (Leadership in energy and environmetal design), ktorý garantuje najvyššie parametre ochrany životného prostredia v súlade s ochranou a podporou duševnej pohody a fyzického zdravia osôb v nej pracujúcich. Metodika certifikácie hodnotí dopad budovy na okolie, spotrebu vody a energie, použité materiály či kvalitu vnútorného prostredia pre efektívnu prácu. Technická infraštruktúra novej budovy zodpovedá moderným inovatívnym technologickým parametrom s možnosťou jej efektívneho prevádzkovania.

allianz-priestory

Do nových priestorov na Pribinovej 19 sa v polovici októbra presťahovalo všetkých 550 zamestnancov bratislavskej centrály Allianzu. Úradná zmena sídla spoločnosti prebehne do konca roka.

Vyberáme z poistovne.sk

31403_obr

Vyššie zdravotné odvody zaplatia aj štatutári eseročiek so symbolickou mzdou a nízkopríjmoví zamestnanci

Novela zákona o zdravotnom poistení zavádza od nového roka tzv. minimálne zdravotné odvody pre štatutárov a nízkopríjmových zamestnancov.
03.02.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Vyššie zdravotné odvody zaplatia aj štatutári eseročiek so symbolickou mzdou a nízkopríjmoví zamestnanci
write-notes-from-laptop

Zmeny v sociálnom poistení od začiatku roka 2023. Čo potrebujete vedieť? (2. časť) - 2. pilier

Rok 2023 so sebou prináša niekoľko dôležitých zmien v oblasti sociálneho poistenia. Dnes sme pripravili prehľad toho najdôležitejšieho v oblasti 2. dôchodkového piliera.
02.02.2023 | redakcia
Čítať viac o Zmeny v sociálnom poistení od začiatku roka 2023. Čo potrebujete vedieť? (2. časť) - 2. pilier
33131_obr

Od februára sa zavádza generálny pardon pre dlžníkov Sociálnej poisťovne

Od začiatku februára sa na Slovensku zavádza generálny pardon pre dlžníkov Sociálnej poisťovne. Ide o odpustenie povinnosti zaplatiť penále za podmienky, že dlžníci poisťovni uhradia dlžné poistné.
31.01.2023
Čítať viac o Od februára sa zavádza generálny pardon pre dlžníkov Sociálnej poisťovne

Vyberáme z banky.sk