Allianz po štvrťstoročí zmenila centrálu

Líder na slovenskom poistnom trhu po 25-tich rokoch zmenil svoju centrálu. Allianz – Slovenská poisťovňa, člen skupiny Allianz, po rokoch vymenila ikonickú budovu na Dostojevského rade 4 v Bratislave za nové moderné priestory v bizniscentre Pribinova 19 v rámci štvrte Eurovea City v rovnakej lokalite na brehu Dunaja.

Allianz2
Potreba modernejších, udržateľnejších a energeticky efektívnejších priestorov, ale aj nový tzv. hybridný model práce, ktorý dnes zamestnanci Allianzu využívajú, boli hlavné dôvody prečo sa Allianz po štvrťstoročí rozhodla pre zmenu. „Aktuálna situácia a nové trendy na trhu práce nám ukázali, že pre nové spôsoby a kultúru práce naše doterajšie priestory už neboli postačujúce. Pre našich zamestnancov sme pripravili kvalitné, moderné a udržateľné pracovné priestory 21. storočia,“ vysvetľuje zmenu predseda predstavenstva Allianz – Slovenskej poisťovne Todor Todorov. Nová centrála Allianz disponuje certifikátom LEED GOLD (Leadership in energy and environmetal design), ktorý garantuje najvyššie parametre ochrany životného prostredia v súlade s ochranou a podporou duševnej pohody a fyzického zdravia osôb v nej pracujúcich. Metodika certifikácie hodnotí dopad budovy na okolie, spotrebu vody a energie, použité materiály či kvalitu vnútorného prostredia pre efektívnu prácu. Technická infraštruktúra novej budovy zodpovedá moderným inovatívnym technologickým parametrom s možnosťou jej efektívneho prevádzkovania.

allianz-priestory

Do nových priestorov na Pribinovej 19 sa v polovici októbra presťahovalo všetkých 550 zamestnancov bratislavskej centrály Allianzu. Úradná zmena sídla spoločnosti prebehne do konca roka.

Vyberáme z poistovne.sk

IMG_2905-R

Životné poistenie mierne vzrástlo, inflácia ovplyvnila trendy neživotného poistenia

Sektor poisťovníctva zaznamenal v prvom polroku nárast poistného. Ten sa týkal najmä neživotného poistného. Životné poistenie vzrástlo mierne. Ku koncu prvého polroka jeho predpísané poistné medziročne vzrástlo podľa Národnej banky Slovenska o 0,5 %. Pokračoval trend poklesu klasického životného poistenia.
06.12.2023
Čítať viac o Životné poistenie mierne vzrástlo, inflácia ovplyvnila trendy neživotného poistenia
IMG_2913-R

Uniqa na Slovensku zvýšila dynamiku rastu poistného

Od začiatku januára do konca septembra predpísala poisťovňa Uniqa v Českej republike a na Slovensku poistné za takmer 609 mil. eur.
05.12.2023
Čítať viac o Uniqa na Slovensku zvýšila dynamiku rastu poistného
a-doctor-visits-a-woman-in-a-hospital-bed

Úrazy na zľadovatenom chodníku. Od koho si môžete žiadať odškodné?

Pád na zľadovatenom chodníku má často za následok úraz, ktorý môže vyžadovať dlhšie liečenie a niekedy zanechá aj trvalé následky. Prečítajte si zásadné informácie o tom, kedy máte nárok na plnenie z poistenia.
05.12.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Úrazy na zľadovatenom chodníku. Od koho si môžete žiadať odškodné?

Vyberáme z banky.sk