Allianz chce začať s vyplácaním súkromných dôchodkov

 

Spoločnosť Allianz - Slovenská poisťovňa (Allianz-SP) požiadala Národnú banku Slovenska o licenciu vyplácanie dôchodkov z druhého piliera. "Naša poisťovňa sa pripravuje na plynulé a bezproblémové vyplácanie dôchodkov z druhého piliera od začiatku roka 2015," uviedol prezident Allianz-SP Marek Jankovič. Národná banka Slovenska má šesť mesiacov na potvrdenie tejto žiadosti a vydanie licencie pre poisťovňu.

Výplaty dôchodkov by sa mali v prvom roku vyplácania týkať približne prvých tritisíc sporiteľov. Ich počet má každým rokom narastať. K dispozícii budú ponukové listy, v ktorých dostanú budúci penzisti od poisťovní kompletné informácie o možnostiach výberu dôchodkov, napríklad medzi doživotnými či dočasnými. "Detaily o všetkých druhoch dôchodkov nájdu sporitelia v informačnom balíčku, ktorý dostanú k ponukovému listu," konštatovala poisťovňa.

Allianz - SP pôsobí na slovenskom poistnom trhu už niekoľko desiatok rokov. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá spravuje zmluvy miliónov klientov v regióne strednej a východnej Európy.

Vyberáme z poistovne.sk

pexels-gustavo-fring-4173207

Ktorá zdravotná poisťovňa je najlepšia pre deti? Veľké porovnanie benefitov

Ponuka benefitov pre najmladších poistencov je veľmi pestrá. Portál Poisťovne.sk porovnal výhody, príspevky a zľavy, ktoré poskytujú zdravotné poisťovne a zameral sa najmä na ich dostupnosť a reálnu využiteľnosť.
01.04.2026 | redakcia
Čítať viac o Ktorá zdravotná poisťovňa je najlepšia pre deti? Veľké porovnanie benefitov
motorky-redakcia

Havarijné poistenie motorky a PZP na motorku

Bez PZP s motorkou na cesty nechoďte. Podľa policajných štatistík v roku 2025 boli motocyklisti účastníkmi 644 nehôd, čo je medziročný nárast o 33 prípadov.
30.03.2026 | redakcia
Čítať viac o Havarijné poistenie motorky a PZP na motorku

Vyberáme z banky.sk