Ako môžete uzatvoriť cestovné poistenie?

Blíži sa čas dovoleniek, myslime preto ešte pred odchodom na cestovné poistenie. V pobočke? Cez počítač? Cez telefón? Poradíme, ako nato. 

Online, cez smartfón, na webe či na pobočke


Možností máme dosť; cestovné poistenie sa dá uzavrieť aj online cez web poisťovne či prostredníctvom mobilnej aplikácie. „Pokiaľ si chce záujemca porovnať ceny všetkých poisťovní na jednom mieste, môže na porovnanie aj online objednanie využiť niektorý z porovnávačov poistenia,“ hovorí výkonný riaditeľ Finančného kompasu Maroš Ovčarik s tým, že pri niektorých poisťovniach je to možné aj cez SMS. „Poisťovňa v sms pošle návod. Človek si vyberie druh poistenia a účet zaplatíte vo faktúre za telefón. Poistenie platí od zaplatenia.“

>>TIP POISŤOVNE.SK: Cestovné poistenie dnes neponúkajú iba poisťovne. Ponúkajú ho i banky, často ako službu k platobným kartám. Alebo taktiež mobilní operátori k roamingovým službám. <<

Výhodami sú hlavne rýchlosť (dá sa uzavrieť aj večer pred cestou, či na letisku), uzatvorenie z pohodlia domova a jednoduchosť. Tento spôsob má aj nesporné finančné výhody. „Buď poisťovňa ponúkne výhodnejšiu cenu, alebo online porovnaním dokážem jednoducho nájsť najvýhodnejšiu ponuku na trhu za pár minút.“

ONLINE POISTENIE

VÝHODY

NEVÝHODY

> Rýchlosť

> Možnosť uzatvoriť z akéhokoľvek miesta

> Cez telefón i počítač

> Jednoduchosť

> Pri online porovnaní možnosť získať najvýhodnejšiu ponuku

> Musíme mať bezpečné pripojenie na internet

> Nutnosť počítačovej gramotnosti

 

Nevýhodou môže byť slabšia počítačová gramotnosť a čas


Získať cestovné poistenie sa dá veľmi jednoducho aj podľa mBank; Kristína Gáliková, hovorkyňa mBank Slovensko, tvrdí, že klienti si ku ktorejkoľvek svojej karte (Debetná karta k účtu mKonto, mKreditka, mKreditka e-shop, kreditná karta mKreditka Plus) môžu poistenie vybaviť tromi spôsobmi. Napríklad online, kde klient vyplní žiadosť v internet bankingu alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie. Takisto sa dá vybaviť aj na ktorejkoľvek pobočke (pre vybavenie je potrebné mať so sebou občiansky preukaz). Poslednou možnosťou je, že klient zavolá na určenú linku a operátori mu pomôžu. „Výhodou online cestovného poistenia je to, že klient si ho vybaví v pohodlí domova pár klikmi cez internet banking. Nevýhodné to môže byť pre ľudí, ktorí nemajú až takú počítačovú gramotnosť.“

OSOBNÁ NÁVŠTEVA POBOČKY

VÝHODY

NEVÝHODY

> Možnosť konzultovať nejasnosti

> Možnosť vybaviť neštandardné poistenie

> Čas

 Ľudia, ktorí preferujú priamy kontakt, privítajú možnosť navštíviť ktorúkoľvek pobočku na Slovensku. „Nevýhodou je čas, ktorý si na návštevu pobočky musia vyčleniť.“

Výhodou telefonického uzatvorenia cestovného poistenia zasa je rýchly kontakt s operátorom a vybavenie poistenia z akéhokoľvek miesta.

>>TIP POISŤOVNE.SK: Pre zakúpením cestovného poistenia si overte, či už náhodou poistenie nezahŕňa vaša platobná karta. Môžete ušetriť desiatky euro.<<

V každej poisťovni máte na výber, či sa chcete dať poistiť na cestu individuálne, alebo ako ako rodina. Aj k platobným kartám existujú rôzne typy poistenia, napríklad v mBanke vám ponúknu:

Osobné poistenie, ktoré sa vzťahuje len na osobu držiteľa karty. Ponúka sa ku všetkým typom kariet a mesačne vyjde klienta na 1,40 eur.

Rodinné Classic cestovné poistenie, ktoré chráni nielen držiteľa karty, ale aj jeho rodinu. Je možné ho dohodnúť ku všetkým kartám mBank, mesačne stojí 2,20 eur.

Rodinné Gold - možno si ho zriadiť ku kreditnej karte Visa Gold a k mKreditke Plus. Klient si za neho priplatí len pár centov, a tým si zvýši limity poistného krytia, mesačne to vychádza na 2,70 eur.

Držitelia Zlatej mKarty získajú cestovné poistenie pre seba i svoju rodinu už v cene karty a tiež s výhodnejším poistným plnením. Pokryje výdavky za ošetrenie do výšky 80 tisíc eur, zahŕňa úrazové poistenie do 40 tisíc eur a poistenie zodpovednosti za škodu do 40 tisíc eur.

>>TIP POISŤOVNE.SK: Pred zakúpením akéhokoľvek cestovného poistenia si preštudujte, čo máte v poistke zahrnuté a aké sú poistné limity a výluky. <<

Na cestovné poistenie sa rozhodne neoplatí zabudnúť alebo ho podceniť; do úvahy treba vziať napríklad aj krajinu, kam cestujete. Tejto téme sa budeme podrobnejšie venovať v nasledujúcich článkoch.

► Viete ako budete platiť na dovolenke?
► Ako riešiť zhltnutú či ukradnutú kartu na dovolenke?
 

Vyberáme z poistovne.sk

business-sales-meeting

Čo poisťovne považujú za poistný podvod?

Napriek tomu, že za poistný podvod môže hroziť aj väzenie, každý rok sa pokúša oklamať poisťovňu tisíce ľudí. Čo všetko považuje poisťovňa za poistný podvod?
23.02.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Čo poisťovne považujú za poistný podvod?
view-of-a-tidy-living-room-with-a-grey-sectional

Pri škode na majetku si dajte pozor, z ktorej poistky žiadate odškodnenie

Pozrite si, čo treba robiť ak vás vytopí sused a z ktorej poistky si treba žiadať odškodnenie od poisťovne. Pri náhrade škody z poistenia domácnosti/nehnuteľnosti a pri náhrade škody z poistneia zodpovednosti za škodu poisťovne totiž vyčíslia rôzne sumy.
21.02.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Pri škode na majetku si dajte pozor, z ktorej poistky žiadate odškodnenie
bankomat-poskodeny-GDV

Zaujímavosť: Útoky na bankomaty pomocou výbušnín rapídne stúpli

Celoštátny zväz nemeckého poisťovníctva (GDV) zverejnil správu o tom, že v Nemecku stále pribúdajú útoky na bankomaty pomocou výbušnín. GDV prvýkrát v histórii zverejnil aj konkrétne údaje o útokoch a vzniknutých škodách.
19.02.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Zaujímavosť: Útoky na bankomaty pomocou výbušnín rapídne stúpli

Vyberáme z banky.sk