Mobilná aplikácia Všeobecnej zdravotnej poisťovne

Pozreli sme sa, aké funkcionality ponúkajú mobilné aplikácie zdravotných poisťovní a v ktorých situáciach sú klientom nápomocné. Dnes sme sa zamerali na Všeobecnú zdravotnú poisťovňu.


VšZP má mobilnú aplikáciu pre svojich poistencov dostupnú od októbra 2017. Keď zvládnete proces registrácie, zvolíte si 4-miestny PIN kód, ktorým sa budete prihlasovať do aplikácie.

Bez toho, aby ste do aplikácie zadali PIN kód sa sprístupní len SOS Karta prvej pomoci. V nej si možete zadať údaje: meno a telefónne číslo blízkej osoby , vaše chronické ochorenia, alergie, prípadne zoznam liekov, ktoré užívate. Ďalšie údaje sú prístupné len po zadaní PIN kódu.

Do aplikácie si môžete pridať aj vaše deti. Je to jednoduché, stačí napísať ich rodné čísla. Všetky zdravotné informácie o svojich deťoch tak máte hocikedy poruke, vrátane kartičky poistenca.

V aplikácii nájdete preukaz poistenca, ktorý je plnou náhradou papierovej kartičky.

foto
 
V časti Moje zdravie sú uvedené informácie o vašich návštevách u lekára. Vidíte tu názov zdravotného zariadenia, meno lekára a vykonané úkony. Ak tieto informácie nezodpovedajú skutočnosti, môžete ich prostredníctvom apky reklamovať. Okrem predpísaných liekov a výkonov vidíte aj liekové interakcie.

V časti Do lekárne vidíte zoznam receptov, ktoré ste si ešte z lekárne nevyzdvihli. Pri čiarovom kóde nájdete informáciu, či k výberu lieku potrebujete aj papierový recept. Ak k vášmu predpísanému lieku existujú aj lacnejšie lieky s rovnakou účinnou látkou, v tejto časti sú zobrazené. Služba umožňuje preposlať predpísaný recept aj vašim blízkym pomocou ikonky share.

V časti V mojom okolí vás apka nasmeruje do najbližších ambulancií, pohotovostí, lekární a ďalších zariadení vo vašom okolí. Aplikácia ponúka aj možnosť navigácie do vybraného zariadenia. Na škodu je, že nie pri každom poskytovateľovi sú uvedené ordinačné hodiny a telefónne číslo.

V časti Moji lekári a prevencia vidíte zoznam preventívnych prehliadok na aké máte nárok a dátum, kedy ste boli na preventívnej prehliadke posledný krát.

V apke nechýbajú ani kontakty na call centrum VšZP a zoznam najbližších pobočiek.

Aplikácia je dostupná pre mobilné telefóny s operačným systémom Android a Apple.

V ďalšom článku sa pozrieme na mobilnú aplikáciu zdravotnej poisťovne Dôvera. Zdravotná poisťovňa Union mobilnú aplikáciu nemá, klienti sa môžu zaregistrovať do online pobočky, ktorá však nemá všetky výhody mobilnej aplikácie.

Vyberáme z Poistovne.sk

31403_obr

Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz

Svet zažil tzv. annus horribilis - globálne finančné aktíva poklesli o 2,7 %, čo je najväčší pokles od svetovej finančnej krízy. Z finančného majetku nám výrazne ukrajuje inflácia, potrebujeme sa naučiť inteligentne sporiť. Slovenskí sporitelia sa bankám otočili chrbtom – vyberali úspory a investovali na kapitálových trhoch, kde nakúpili rekordné množstvo cenných papierov za 1,5 miliardy eur.
28.09.2023
Čítať viac o Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz
Businessman podpisuje zmluvu-001

Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu

Dopravné nehody, zneužívanie, rôzne zločiny, či úmrtie blízkej osoby. Väčšina z nás si zažije počas svojho života určitý druh traumy. Hoci po takomto šoku nie každý na to myslí, ale obeť násilného trestného činu má nárok na odškodné. Či už po podaní žiadosti na ministerstve spravodlivosti, alebo ak má uzatvorené životné poistenie, tak prostredníctvom poistenia.
26.09.2023
Čítať viac o Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu
redakcia-nehoda

Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Za prvých 8 mesiacov tohto roka odhalil Allianz podvody za viac ako 10 miliónov eur. Najviac stúpli podvody v PZP a v poistení privátneho majetku. Jeden klient si chcel z novej poistky uplatniť starší úraz ramena, iný chcel novou poistkou zaplatiť 4 roky zničenú strechu.
20.09.2023
Čítať viac o Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Vyberáme z banky.sk