Chorých ľudí najčastejšie trápia onkologické ochorenia

Stres a zhon sú v dnešnej rýchlej dobe pre väčšinu ľudí neoddeliteľnou súčasťou života. Môžu nás doviesť až do nemocnice. A potom okrem choroby riešime aj ďalší problém - existenčný. Z čoho budeme žiť počas PNky?
Medziročné porovnanie počtu pacientov hospitalizovaných v nemocniciach rastie. Ako uvádza posledná zverejnená Správa o zdravotnom stave obyvateľstva SR, počet hospitalizovaných má stúpajúci trend u mužov aj u žien. Najčastejšie dôvody hospitalizácie sú choroby obehovej sústavy, tráviacej sústavy a nádory.


Mohlo by vás zaujímať
: Odborné poradenstvo z oblasti poistenia


Životné poistenie môže byť riešením


Na trhu je niekoľko poisťovní, ktoré poskytujú životné poistenie. Pred uzatvorením zmluvy, pozorne si prečítajte, aké poistné riziká zmluva pokrýva.


TIP na prečítanie
: Aké faktory zvažovať pri výbeere životného poistenia


Podľa štatistík ČSOB Poisťovne trápi chorých ľudí najčastejšie rakovina, ktorá tvorí až 80 % hlásených poistných udalosti z uzavretých životných poistení na vážne choroby. "Pri vážnej chorobe kryje životné poistenie okrem onkologického ochorenia, aj mozgovú príhodu, infarkt, zlyhanie obličiek, sklerózu multiplex, kómu, hluchotu, slepotu, ale aj vírus HIV, ak ho pacient dostane v dôsledku podania krvnej transfúzie,“ hovorí Vladimír Šošovička, člen predstavenstva ČSOB Poisťovne.

Ako takéto poistenie v praxi funguje?


Ďalším dôležitým faktorom pri výbere životného poistenia je doba, kedy dochádza k plneniu zo strany poisťovne. V prípade diagnostikovania vážnej choroby či zaradenia na čakaciu listinu na orgánovú transplantáciu vyplatí ČSOB poisťovňa pacientovi sumu dohodnutú v poistnej zmluve a pacient získa finančné prostriedky už na začiatku náročnej liečby.

Životné poistenie môže pomôcť aj v prípadoch, keď si zoberiete úver. Nikdy nevieme, kedy nás môže choroba dobehnúť a my stratíme schopnosť úver splácať. Keďže hypotéka je záväzok na dlhé roky, životné poistenie chráni klienta a jeho rodinu pred nečakanými výdavkami pri smutných udalostiach a rodina je tak uchránená pred splácaním úveru po zosnulom.

Hospitalizácia a výpadok príjmu


Ak človeka postihne choroba či zranenie, dlhodobá liečba v nemocnici znamená výpadok príjmu. Peniaze, ktoré vypláca sociálna poisťovňa nestačia pokryť reálne výdavky na život. Aj tu môže pomôcť životné poistenie. Pred uzavretím zmluvy o životnom poistení si pozorne prečítajte, v akej výške dostanete plnenie za pobyt v nemocnici. Aj to môže zavážiť, pre ktorú poisťovňu sa nakoniec rozhodnete.


TIP na prečítanie
: 2 dobré dôvody, prečo poistiť dieťa


Aké riziká si ľudia poisťujú najčastejšie


Medzi obľúbené pripoistenia patrí úraz, trvalé následky a liečenie úrazov, z ďalších možných spomenieme poistenie vážnych chorob, prípady invalidity, či dokonca smrť. Pripoistenie sa dajú navzájom kombinovať.


TIP na prečítanie
: S poistkou sa neoplatí švindľovať
TIP na prečítanie: Ako si poistiť invaliditu


Pár faktov na záver


Poisťovne pri výpočte výšky poistného zohľadňujú napríklad aj fakt, či fajčíte. Pokiaľ ste fajčiar, budete platiť viac, lebo ste náchylnejší ochorieť. Pokiaľ holdujete alkoholu a vašu chorobu zapríčinil práve alkohol, poisťovňa vám bude krátiť poistné plnenie, pretože aktívne ste prispeli k zhoršeniu vášho zdravotného stavu.

Pokiaľ ste uzavreli životnú poistku pred viacerými rokmi, je možné, že dnes už nespĺňa vaše požiadavky. Overte si vašu cieľovú sumu a poistné riziká, pred ktorými vás chráni. Možno zistíte, že je potrebné túto starú zmluvu aktualizovať, aby pokrývala tie riziká, ktoré potrebujete a v dostatočne vysokej sume. Voľakedy 100 000 korún boli veľké peniaze, dnes s 3 000 EUR veľa vody nenamútite...


TIP na prečítanie
: Starú životnú poistku nerušte, skôr si ju doplňte

 

1. stávka na Premier League za 20 EUR úplne bez rizika!Vyberáme z Poistovne.sk

bicycle-in-the-garden

Nehoda na zdieľanej kolobežke či bicykli. Kto nesie zodpovednosť a ako treba postupovať ?

Vo väčších mestách na Slovensku si môžete prenajať elektrickú kolobežku, alebo bicykel. Všetko vyriešite cez apku v mobile. Čo však v prípade, ak spôsobíte nehodu? Kedy je zodpovedný používateľ a kedy majiteľ, resp. prevádzkovateľ? Prečítajte si, aký postup treba dodržať.
11.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Nehoda na zdieľanej kolobežke či bicykli. Kto nesie zodpovednosť a ako treba postupovať ?
hand-reaching-out-to-drone

Nehoda na elektrickom bicykli či zrážka dronom. Pokryje ju niekoľko rokov stará poistka?

Moderné zariadenia ako elektrické kolobežky či drony pred niekoľkými rokmi ešte neexistovali. Ako sa postaví poisťovňa k riešeniu škody, ak niekoho zraníte s letiacim dronom či zrazíte na elektrickej kolobežke a máte poistnú zmluvu z doby, keď tieto zariadenia ešte neexistovali?
08.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Nehoda na elektrickom bicykli či zrážka dronom. Pokryje ju niekoľko rokov stará poistka?
Pred dovolenkou myslite na poistenie. Groupama.

Plánujete ísť na dovolenku autom? Týchto 9 rád vám pomôže pripraviť sa na cestu

Dovolenka autom je pre mnohých obľúbená najmä vďaka slobode, voľnosti a dobrodružstvám. Zo Slovenska to navyše máme k moru len na skok a na pláži môžeme byť už po pár hodinách jazdy. Či už sa vyberiete na juh do Slovákmi obľúbených destinácií ako sú Terst, Istria, či Makarska alebo pôjdete za históriou na sever do Poľska alebo Nemecka, tieto rady využijete vždy.
07.06.2021
Čítať viac o Plánujete ísť na dovolenku autom? Týchto 9 rád vám pomôže pripraviť sa na cestu

Vyberáme z banky.sk