Ako si vybrať životné poistenie

Logo Generali Slovensko

Pýtajte sa Branislava Jendroľa, vrchného riaditeľa Úseku životného poistenia Generali poisťovne.Vaše otázky prijímame od 1.marca do 15. apríla 2013. 
Otázka:
11.04.2013 - Prečo mi poisťovňa pri zrušení životného poistenia nevráti všetky nasporené peniaze? 

Odpoveď:
12.04.2013 - V prípade životného poistenia je dôležité upozorniť, že nejde o bankový sporiaci produkt, ale v prvom rade o poistenie. Preto nie je možné hovoriť o celkovom zaplatenom poistnom ako o „nasporených peniazoch“. Poistený platí za poistné krytie, to znamená, že si kupuje službu, ktorou je nárok na po...

Čítať celý príspevok »
Otázka:
09.04.2013 - Stratil som zamestnanie a rád by som zrušil predčasne životnú poistku, aké náklady ma čakajú? 

Odpoveď:
10.04.2013 - Otázku nie je možné zodpovedať konkrétne, nakoľko poplatky závisia od mnohých faktorov, ktoré vyplývajú z príslušných poistných podmienok v závislosti od typu produktu.  

Čítať celý príspevok »
Otázka:
05.04.2013 - Môžem znížiť pri životnom poistení splátku poistného? Akú minimálnu sumu musím platiť? 

Odpoveď:
08.04.2013 - Klient si môže výšku poistného počas trvania poistenia upravovať – zvyšovať aj znižovať. Zároveň je možné meniť aj frekvenciu platenia poistného. Minimálna výška poistného je stanovená v závislosti od typu produktu a zvolenej frekvencie platenia. 

Čítať celý príspevok »
Otázka:
04.04.2013 - Aké výhody má môj zamestnávateľ, keď mi bude prispievať na životnú poistku? 

Odpoveď:
05.04.2013 - Zamestnávateľ môže prispievať na poistné zamestnancom zo sociálneho fondu, príp. aj z nákladov spoločnosti. Výška môže byť rôzna podľa rozhodnutia konkrétnej spoločnosti. Príspevok je v zmysle legislatívy zamestnancom zdaňovaný. Zamestnávateľ tak učí svojich zamestnancov starať sa o seba, byť zod...

Čítať celý príspevok »
Otázka:
02.04.2013 - Je možné si odpísať z daní životné poistenie? 

Odpoveď:
03.04.2013 - V súčasnosti platná legislatíva to už neumožňuje.  

Čítať celý príspevok »
Otázka:
01.04.2013 - Počul som, že keď si sporím formou kapitálového životného poistenia, dosiahnem vyššie zhodnotenie vložených prostriedkov, než keby som si sporil formou termínovaného vkladu. Je to tak? 

Odpoveď:
02.04.2013 - Technická úroková miera pri kapitálovom životnom poistení je v súčasnosti 2,5%. Výšku zhodnotenia však v tomto prípade nie je možné porovnávať, nakoľko ide o dva odlišné produkty – životné poistenie je poistný produkt a v prípade termínovaného vkladu ide o bankový produkt.  

Čítať celý príspevok »
1 2 3 4 >>


Ďalšie témy v poradenstve: Mali sme v poradenstve:
PZP a havarijné poistenie
Poistenie domácnosti a nehnuteľnosti
Zdravotne poistenie
Cestovné poistenie
Čo pokrýva zdravotné poistenie

Sponzorované odkazy