Wüstenrot plánuje dosiahnuť poistné 1,385 mld. Sk

Odhadovaný čistý zisk za rok 2008 by mal byť 30 mil. Sk

Wüstenrot poisťovňa predpokladá, že za rok 2008 dosiahne hrubé predpísané poistné na úrovni 1,385 mld. Sk (45,97 mil. €). V porovnaní so skutočnosťou predchádzajúceho roka by to predstavovalo medziročný nárast o vyše 20 %. "Wüstenrot poisťovňa rástla v oblasti životného i neživotného poistenia, úspech zaznamenali naše nové produkty individuálneho zdravotného poistenia i poistenia právnej ochrany," uviedol pre agentúru SITA generálny riaditeľ Wüstenrot poisťovne Siegfried Fatzi. V životnom poistení by mala poisťovňa podľa odhadov rásť o viac ako 27 % na sumu 690 mil. Sk (22,9 mil. €) a v neživotnom poistení by to mal byť nárast o 14 % na 695 mil. Sk (23,07 mil. €). Celková ročná produkcia by mala byť podľa Fatziho na úrovni 620 mil. Sk (20,58 mil. €). "Poisťovňa väčšinu plánovaných ukazovateľov na rok 2008 splnila," skonštatoval Siegfried Fatzi. Odhadovaný čistý zisk za rok 2008 by mal byť podľa neho 30 mil. Sk (995,8 tis. €).

V roku 2009 plánuje spoločnosť dosiahnuť zisk 32 mil. Sk (1,062 mil. €). Hrubé predpísané poistné by malo predstavovať sumu 1,322 mld. Sk (43,88 mil. €), z čoho životné poistenie by malo tvoriť 860 mil. Sk (28,55 mil. €) a neživotné poistenie 462 mil. Sk (15,34 mil. €). "Pokles neživotného poistenia v roku 2009 bude spôsobený predajom pobočky v Českej republike, pričom na Slovensku očakávame prírastok," doplnil S. Fatzi. Objem novej produkcie by mal byť na úrovni 520 mil. Sk (17,26 mil. €). Čo sa týka vývoja celého poistného trhu na Slovensku, Wüstenrot poisťovňa si myslí, že trh bude rásť aj naďalej. "Dôležité však je, že niektorí občania, ktorí vplyvom krízy napríklad prídu o zamestnanie, si nové poistky nebudú môcť dovoliť uzavrieť. Bude tu však aj veľká skupina ľudí, ktorí práve vďaka kríze získajú. V spojitosti so všeobecnou neistotou práve oni prejavia ešte väčší záujem o nadštandardné poistné produkty," dodal Siegfried Fatzi.

Wüstenrot životná poisťovňa pôsobila na Slovensku od roku 1998. V roku 2003 sa zlúčila s Univerzálnou bankovou poisťovňou, ktorej kúpou zároveň vstúpila na trh neživotného poistenia. Nová Wüstenrot poisťovňa tak vznikla 1. januára 2004 a má univerzálnu licenciu. Wüstenrot je finančná skupina založená v Nemecku a Rakúsku. Na slovenskom trhu sa finančná skupina Wüstenrot etablovala v roku 1993 v oblasti stavebného sporenia. Majoritným akcionárom Wüstenrot poisťovne je Wüstenrot Versicherungs s podielom 66,13 %. Zvyšných 33,87 % vlastní Wüstenrot & Württembergische.

©2005, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.

Vyberáme z poistovne.sk

burst-matthew-henry-hands-full-of-easter-eggs

Kuriózne veľkonočné poistné udalosti

Aj keď tretina Slovákov Veľkú noc neoslavuje, počas Veľkej noci sa poisťovne stretávajú s nezvyčajnými poistnými udalosťami. Prinášame vám výber tých najlepších za posledné roky.
27.03.2026 | redakčne upravené
Čítať viac o Kuriózne veľkonočné poistné udalosti
pexels-gustavo-fring-6870320

10 najlepších autoservisov za rok 2025

Toto sú najlepšie autoservisy na Slovensku. Poznáte ich?
25.03.2026 | redakcia
Čítať viac o 10 najlepších autoservisov za rok 2025
nemocnicaBory8-redakcia

Najlepšie nemocnice na Slovensku za rok 2025

Rebríček najlepších nemocníc na Slovensku zostavila zdravotná poisťovňa Dôvera na základe dotazníkov spokojnosti, ktoré vyplnili pacienti po hospitalizácii. Najlepšie obstála Bratislava, Trenčín má čo doháňať.
23.03.2026 | redakcia
Čítať viac o Najlepšie nemocnice na Slovensku za rok 2025

Vyberáme z banky.sk